Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukám fél a kutyáktól, de...

Anyukám fél a kutyáktól, de én mindenképp szeretnék. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ez már nem csak fellángolás, hanem egy nagyon régi és mély vágy, amelyet már minden lehetséges szempontból átgondoltam. A körülmények is többnyire adottak, viszont a szüleim részéről az egyetlen kifogás az, hogy anyukám fél a kutyáktól.

Hozzá kell tennem, hogy nem kopót és 2-3 éveset szeretnék, hanem egy fiatal kutyust, akit együtt tudnánk felnevelni...



2021. nov. 20. 12:34
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Arra is vannak terveim, hogy hogyan tudnám elkeríteni, hogy ne az egész lakásban mászkáljon, hanem a nappaliban és a saját szobámban, amelyek elég helyet adnának egy közepes termetű kutyának is.
2021. nov. 20. 12:37
 2/37 anonim ***** válasza:
90%
Míg nincs saját lakásod, anyád rovására ne tervezgess.
2021. nov. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
91%
Ez mind szép és jó csak ha anyád fél a kutyáktól akkor ne erőltesd mert ha kicsi korában viszed oda akkor is lehet hogy félni fog tőle és akkor hogy alakul az együttélés?Akkor legyen kutyád ha egyedül élsz vagy pároddal és mindketten szeretnétek.
2021. nov. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Ettől tartok én is :(
2021. nov. 20. 12:42
 5/37 Thispain ***** válasza:
25%
Kérdezd meg tőle, mikor volt incidense kutyákkal, utána vidd oda ahhoz a kutyához, amit venni szeretnél, és bíztasd a közeledésre.
2021. nov. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem tartsd tiszteletben, hogy ő fél tőlük. Miután elköltözöl, akkor vállalj kutyát szerintem, addig is rengeteg menhely szívesen lát önkénteseket, így mégis tudsz kutyákkal foglalkozni úgy, hogy édesanyád sem egy kellemetlen helyzetben él.
2021. nov. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
67%
Esetleg keressetek olyan kutyafajtát, ami kimondottan barátságos és kisebb testű, hátha arra anyukád is rábólintana. Ha nem, mert tényleg minden kutyától fél, még a legkisebb, legcukibb külsejűtől is, akkor viszont ne erőltesd. Nem várhatod el tőle, hogy kényelmetlenül érezze magát a saját otthonában. Lehet irreális a félelme, de attól az még nem lesz kevésbé valós. Szóval amíg ő teljesen elzárkózik tőle, addig nem tudsz mit tenni. Legrossszabb esetben majd lesz akkor kutyád, mikor már nem velük fogsz lakni.
2021. nov. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
35%
Anyukad valojaban nem is fel a kutyaktol csak azert mondjak ezt, hogy ne eroltesd a dolgot tovabb. Majd lesz kutyad ha felnott leszel es kulon eleted lesz.
2021. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
46%

Attól is függ mennyire fél.


Az én anyukám is félt a kutyáktól.Rossz tapasztalata nem volt kutyával, nem támadta meg soha egy kutya sem csak valamiért félt tőlük.


Azt megengedte, hogy ha jön át valaki akinek van kutyája áthozza, aztán így a vendég kutyákat megszerette és utána megengedte, hogy nekünk is legyen.


Esteleg ezt megpróbálhatod. Akkor mondjuk nehezebb, ha esetleg régen volt valami rossz tapasztalata kutyával.

2021. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
68%
Anyádnál fontosabb a kutya?
2021. nov. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!