Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukám fél a kutyáktól, de...

Anyukám fél a kutyáktól, de én mindenképp szeretnék. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ez már nem csak fellángolás, hanem egy nagyon régi és mély vágy, amelyet már minden lehetséges szempontból átgondoltam. A körülmények is többnyire adottak, viszont a szüleim részéről az egyetlen kifogás az, hogy anyukám fél a kutyáktól.

Hozzá kell tennem, hogy nem kopót és 2-3 éveset szeretnék, hanem egy fiatal kutyust, akit együtt tudnánk felnevelni...



2021. nov. 20. 12:34
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
16%

Kölyök kutyit szerezz be. 3 hónapostól már lehet.

Ha mellette nő fel, nem fog félni a kutyától!

2021. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
79%

A beletörődésen kívül, semmit nem tehetsz.

Én imádom az állatokat, ha tehetném, tartanék vagy 10 féle fajt és egésznap velük lennék, de soha nem vállalnék egyet se, ha nem én akarnám. Te vagy most mondjuk 12, a kutya él 15 évig. Eltudod képzelni mennyi változás lesz az életedben 27 éves korodig?? Középsuli, egyetem, vagy szakma, kollégium, vagy albérlet, szerelem, külföld, vidéki/pesti munka stb. Reggelig sorolhatnám. A kutya meg nagyban hasonlít egy gyerekre, már ami a gondoskodást illeti. Naponta minimum 2x levinni, hóban, fagyban, betegen, utazásnál megoldani a felügyeletét, orvoshoz vinni, költeni rá stb. Ennek te a töredékét tudnád vállalni, mivel gyerek vagy. A szüleid akkor fognak kutyát venni neked, ha ők maguk tudják vállalni, mert minden költség, és a felelősség nagy része az ő terhük lesz, nem a tiéd.

Ha felnőtt leszel, lesz kutyád. Persze, csak akkor, ha nem 12 esetleg 24 órában dolgozol, vagy ha a főbérlőd megengedi, vagy ha a szerelmed nem allergiás rá...

2021. nov. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
43%
Nem lehet 12 éves a kérdező, ugye 16 év a gyaksziregisztrálási korhatár.
2021. nov. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen mindegy, hogy te mit akarsz, hogy lehetne megoldani, és az is, hogy miért mondanak nemet.

Kénytelen vagy elfogadni, hogy ez az ő lakásuk, az ő életük, ők tartanak el, tehát nem vihetsz haza kutyát. Majd lesz, ha elköltözöl, és magad el tudsz látni egy állatot.

2021. nov. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
70%

#23:

Ó igen, persze, próbáld már meg ellenőrizni, hogy itt ki hány éves, mikor felregisztrál.

2021. nov. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos, azt hogy miért fél, nem biztos,hogy meg tudja fogalmazni. Nekem van olyan ismerősöm, aki a macskáktól fél. Ő sem tudja, miért, soha nem bántotta egy sem.
2021. nov. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
60%

Mi az, hogy ez az egyetlen “kifogásuk”?!

Te mit képzelsz magadról, kiscsillagom?

NEM. AKARNAK. KUTYÁT.

Pont. Az az ő házuk, te pedig tudomásul veszed, hogy oda nem vihetsz kutyát, mert nem egyeznek bele a szüleid. Édesanyád felé meg nem ártana nagyobb tisztelettel lenned. Szülőként szájon vágnálak, ha meghallanám, hogy így mersz beszélni bármelyikünk érzéseiről. Pedig egyébként sose ütöttem meg se gyereket, se felnőttet. De vannak határok, amiket te ilyen dumával nagyon átlépsz.

És te csak ne tervezgess a szüleid kontójára, hogy majd te az ő nappalijukban kutyát tartasz. Nem, nem tartasz, mert ők nem engedik. Nem mellesleg egy ölebnek is kevés még egy nagy ház, kert is, rendszeresen kell vele sétálni. Nem csak a mozgás miatt, hanem új ingerekre is szüksége van.

Arról nem is beszélve, hogy be nem vállalnám azért, hogy a nyakamon maradjon, mikor te majd elmész pasikázni meg barinőzni, bulizni, a kutyával meg sétáljak én, szedjem utána a kakát, játsszak vele, hordjam kutyaiskolába, orvoshoz. Hát nem. De gondozni sem fogom, ha te albérletbe mész és nem viheted meg a több tízezres felárat sem fizetek ki, amibe egy állatbarát albérlet kerül (több kauciót és sokszor magasabb bérleti díjat is kérnek). Miért? MERT NEM AKAROK KUTYÁT. Nem szeretem őket egyáltalán, nem tudok velük közeli kapcsolatot kialakítani és igen, ezt a gyereknek kutyakötelessége (pont illik ide ez a szó) tiszteletben tartani.

Ahogy természetesen én is tiszteletben tartom, ha ő pl fél valamilyen állattól. Olyan nem lesz a lakásban.

2021. nov. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, van havi 20-30 ezer bevételed kutyakajára? Féreghajtóra? Bolhairtóra? Pórázra? Oltásra? Egy-két százezer tartalékod gyors orvosi beavatkozásra?

Ha nincs, akkor ne verd a szüleid micsodájával a csalánt.

És ne tervezgesd, hogy hogyan fogod lezárni/elkordonozni a lakásukat egy kutya miatt, amit ugyan - a jelek szerint - csak te szeretnél, de ők tartanának el.

2021. nov. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
81%
Majd lesz kutyád, ha elköltözöl saját lakásodba, addig tartsd tiszteletben anyukádat, és menj el menhelyre segíteni, fognak örülni annak is, ha csak takarítasz. Hasznos lehet az is, ha végigolvasod a Gazdijogsi tananyagát és megcsinálod a tesztet.
2021. nov. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
9%
Macskát engedne? Mert akkor szerintem csináld azt,hogy azt mondod,hogy elmész macskát venni és kutyával térsz haza. Amíg kicsi, észre se veszi, mind egyforma kicsinek.
2021. nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!