Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukám fél a kutyáktól, de...

Anyukám fél a kutyáktól, de én mindenképp szeretnék. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ez már nem csak fellángolás, hanem egy nagyon régi és mély vágy, amelyet már minden lehetséges szempontból átgondoltam. A körülmények is többnyire adottak, viszont a szüleim részéről az egyetlen kifogás az, hogy anyukám fél a kutyáktól.

Hozzá kell tennem, hogy nem kopót és 2-3 éveset szeretnék, hanem egy fiatal kutyust, akit együtt tudnánk felnevelni...



2021. nov. 20. 12:34
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
75%
Ismered azt a szót, hogy NEM? Ismerkedj meg vele. Ilyen egyszerű. Ha majd felnősz, lesz kutyád, addig nem.
2021. nov. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
18%
Mondd meg neki hogy ne féljen a kutyáktól
2021. nov. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
82%

Igen 12-es ez így működik.Megmondja vagyis parancsba adja hogy ne féljen a kutyáktól :D

Ez ugyanaz mint mikor valakinek fóbiája van a pókoktól pl

Az is úgy megy hogy meg van mondva hogy ne féljen

Ha ilyen egyszerű lenne!

Én nem félek a kutyáktól például de volt egy kellemetlen kutya aki engem utált és tőle igenis féltem mert mindig megkapott itt-ott és nem szállt le rólam mikor ismerősömhöz felmentem beszélgetni

Azóta óvatosabb vagyok mindegyik kutyával még ha ismerem is mert bennem maradt ez és kiszámíthatatlan minden állat ezt nem tudtad?

2021. nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
68%

Elköltözhetnél, és vehetnél magadnak egyet amikor már megteheted.

Nem néztem a többi választ, de meglepne, ha még nem mondták volna.

2021. nov. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
46%

Ülj le és beszélgess vele,hogy mi okból fél a kutyáktól.Lehet,hogy vannak traumái vele kapcsolatban,pl harapta már meg kutya,vagy csak szimplán valamilyen fóbiája van.


Utána kérdezd meg,hogy ez tényleg kiterjed-e minden fajtára,és ha nem mutogass neki kinézete is barátságos,aranyos kutyákat.

Mivel nem laksz külön nem magadnak viszel kutyát (akkor se ha elkeríted) hanem a családnak és mindenkinek meg kell békélnie a dologgal.

Ne kezdj mondjuk azonnal egy pit fajtával (bár szerintem kifejezetten cuki pofák tudnak lenni..:D) hanem egy kicsit barátságosabb kistestűvel,vagy goldival,a cockerek is elég aranyosak..nem azok a kifejezetten kemény kutya arcok mint mondjuk egy Cane corso :)


Ha egyáltalán nem tart semmit esélyesnek,hogy kölyökként is meg tudná kedvelni akkor tegyél le róla és tarts valami olyat amivel elvagy ameddig saját lakásba nem költözöl.

Ha viszont azt mondja,hogy van olyan aminek a jelenlétével ő is meg tud barátkozni akkor együtt tudtok válogatni azok közül ami neki is tetszik,és amit el is tudtok látni minden téren.


Az én párom utálta a kutyákat,és nagyon félt tőlük,mert kiskorában egy káj neki támadt amikor az anyukájával mentek a piacra,és ölteni kellett a karját is.

Nekem viszont voltak mindig is kutyáim annak ellenére,hogy nekem meg az államat kellett ölteni,talán 8 voltam amikor arcon harapott egy puli :D

Akkor is volt kutyám amikor össze jöttünk,és tudta is.Egy kis testű és egy nagy.Eleinte tartott a nagyobbiktól aztán annyira megszerették egymást hogy még sétálni is ő járt le vele.Sajnos idén pusztult el a staffink,nagyon meg is viselte.


Ezzel csak azt akarom mondani,hogy valaki túl tud lépni a félelmein,valakire viszont nem szabad rá erőltetni.

2021. nov. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
83%

Ne! Várd ki azt a pár évet amíg elköltözöl, ha fosik tőle. Meg amúgy is rettenet kötöttségekkel tud járni amire most nem is gondolsz és mindenképpen kell valaki akire időnként le tudod passzolni akármilyen okból. A kutya pedig olyan 10 éves távlatot jelent.


Remek alternatíva neked és anyád beidomítására, ha fogsz magadnak egy kutyás csávót. :)

2021. nov. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
48%
A félelem és a fóbia nem ugyanaz. Ha jól sikerül választani és felnevelni, akkor nem gondolom, hogy baj lenne belőle. Nekünk is volt rokonunk, aki be akarta záratni a kutyánkat látogatáskor és szabályosan remegett kutyák közelében, de a miénket akaratlanul is megszerette az idők során. De van ismerősöm, akinek olyan bolond kutyája van, hogy feldönti az embert boldogságában és képtelenség leállítani, na arra még én is azt mondom, hogy azt csak kutyás ember tudja tolerálni. Megfontoltan kell választani és nem elkapkodni, ez a dolog nyitja.
2021. nov. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
11%
"egy nagyon régi és mély vágy" Meg ezer helyröl (de föleg kutyatáp gyártoktol!!! és az általuk megfizetett bértollnokoktol) tudod, hogy az ember legjobb barátja, meg leghüségesebb társ, alapvetöen pozitiv hatásu a lelki fejlödésedre .... stb. Tehát cseréld le anyádat egy kutyára és biztosan befizettél a boldogságodra. (Ész megáll!!!!)
2021. nov. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
49%
17 jaja. Én is kutyás vagyok, csak németjuhász-fóbiám van. Egyszer majd széttéptek minket, no és a rendőrkuyák is ugye. Szóval bármi lehet, törpe, nagy, csak az ne mert ha csak rámnéz, mindjárt megharap, megöl! :) Még akkor is, ha a marhalábszárat simán ki tudom venni a szájából.
2021. nov. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
54%
Házban én sem engedném, főleg a súlyos ekcémám és allergiám miatt. Lehet csak ez az igazi gondja, hogy a házban tartanád.
2021. nov. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!