Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív a tacskóm?

Agresszív a tacskóm?

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kérni.


Néhány fontosabb dolog:

-11 hetes kan

-8 hetes kora után hoztuk el

-nagyon ügyesen tud ülni, feküdni, pacsizni

-hosszabb időre már egyedül tudjuk hagyni, valamennyi nyüsszögés van de egy idő után ügyesen megnyugszik

-a 3. oltás december elején lesz neki kisebb sétára tudjuk vinni 3* naponta evés után a ház körül viszont még nem végzi el kint a dolgát, egyszer sem pisilt vagy kakilt a lakáson kívül

-2. napjától a pelenkájára végzi a dolgát, nincsenek balesetek (a pelenkáját mozgatjuk, hogy ne helyhez kösse a pisilést/kakilást, ez is ügyesen megy neki

-a maradj parancs folyamatban van, az is jól alakul.


Viszont

-estére nagyon felpörög, rohangál a lakásban, harapdál minket, ugat, a játékát ha próbáljuk elvenni nagyon morog

-2 napja eszi a pelenkáját

-idegenek előtt ha pl. jön hozzánk valaki vendégségbe még extrábban csinálja ezeket a dolgokat

-próbálja meghágni a játékait, néha idegenek lábát is

-mindent feleszik, sokszor úgy kell a szájából kiszedni ezt azt

-séta közben hamar elkezd nyüszíteni, jelzi, hogy elég volt (fázni nem hiszem, hogy fázik, mindig felöltöztetjük)


Pár példa, hogy segíteni tudjatok:

-ha kicsit kiborul a vize feltörölném papírtörlővel kergeti, ha rá szólok akkor ugyan úgy folytatja, csak rápörög és ugatja

-látszik, hogy érti, hogy rosszat csinál, ha elindulunk felé elkezd futni.

-ha mondjuk a nevét valamennyire ránk néz (nem mindig)

-éjszaka nem alszik végig, legalább 3x-4x felkel, viszont a hálószobában alszik az ágyunk alatt, mert máshogy nem megy neki, nyüszít és kaparja az ajtót ha nem lát minket.


Biztos valamit kihagytam, de nagyon hosszúra sikerült így is. Kérlek segítsetek mit tudnék csinálni,hogy könnyebben tudjunk együtt élni.


Nagyon köszönöm előre is! :)



#tacskó #kölyök #11 hetes #Pénteken 12 hetes
2021. nov. 24. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

A meghagas dominancia,ami a falkavezer elott tilos lenne. Azaz,ha betartanad a sorrendisegi szabalxokat,akkor nem mutatna meghagast semmin es senkin. Ezt tiltani kell: odamesz leszeded es foldre nyomod.



Kajafelvetel: 1) taanyagban szegeny(=tapot) adsz neki es osztonbol potolna a hianyzo nyomelemeket vitaminokst kinjaban.

2) dominancia-csak a fonoknek van joga az elofordulo etelhwz nyulni.


Rohangal a lakasban: nincs lemozgatva rendesen es rendszeresen.

Harapdal: ez jatek,de ra kell szolni,h ne harapdaljon erosen.


A raszolas nem veres nem terror!!!

Foldhoznyomas vagy a nyakanal megrazod.


Aludjon egy szobaban veletek. A kutya a legkemenyebb buntetesnek veszi,ha nem lehet a gazda fizikai kozelsegeben!!!!!

2021. nov. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, a dominanciáról én is olvastam.

-Select gold tápot eszik, többen ajánlották, de szívesen fogadok más ajánlást is.

-a lemozgatás nehéz addig amíg nem vihetjük nagyobb körökre, 3 sétàja van de az is nyüsszögéssel teli (N tudom miért)

-ha harapdál rászólunk, viszont nem hallgat rá, ilyenkor pörög rá és ugat.


Köszönöm a segítséget :)

2021. nov. 24. 19:59
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Egyenlőre még kölyök kutya, még jàtèknak veszi. Nevelni és tiltani kell ahogy előttem írták. De azt tudd, hogy legalább Dobbermannak gondoljàk magukat. Tacskó gazdakènt mondom, hogy a mi hàzunkba idegen nem jön be valami bàtran. Nyilván nem harapott meg senkit, mert nem hagyjuk, de ha kint van az udvaron és én bent, nem merne senki bejönni. Nagyon vèdelmező, ha valaki megölel egyből vakkant, és jelzi, hogy neki ez nem tetszik. Harcias kis jószàgok. De őket így lehet imàdni.
2021. nov. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, azzal tisztában voltam, hogy nem lesz egyszerű mert nagyon makacsok, de így, hogy itt van, így már értem.


A szeretettel sajnos hadilábon állok, nem érzem még azt, hogy nagyon a szívemhez nőtt volna, és ez borzalmas érzés :(


Megkérdezhetem milyen tápot eszik?

2021. nov. 24. 20:24
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

3-as vagyok. Az egyém Platinumot eszik. Bàrànyost. Meg fogod szeretni, most még azt látod mennyi dolgod van vele, pláne ha nem te akartad, hogy kutya legyen a lakàsban. Van egy Facebook csoport. Minden ami tacskó nèvvel, lèpj be, ott sok hasznos tanàcsot kaphatsz.

5 ös vèlemènyère csak annyit mondok, hogy nem én vagyok a beteg, téged se szeret mindenki, mégis megszülettèl...

2021. nov. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, azzal tisztában voltam, hogy nem lesz egyszerű mert nagyon makacsok, de így, hogy itt van, így már értem."

Fogalmazzuk át! A tacskót arra tenyésztették, hogy lemenjen a rókalyukba és idegenpályán kinyírja a rókát. Attól, hogy a tacskók beköltöztek a kanapéra, az ehhez szükséges temperamentum megmaradt és ezt látod a kicsin is, amikor pl. a papírtörlőt kergeti. Nem agresszív, végképp nem domináns (utóbbi egy hibás megfigyeléseken alapuló teória, réges rég megcáfolták, ráadásul tudsz vele ártani a kutyának).


Ami fontos:

- 11 hetesen még csecsemő. Ehhez kellene tartanod magad. Igen, felkel éjjel. Nem, nem tudja, hogy a papírtörlő nem játék stb.

- nem tud magyarul. A tiltószót is ugyanúgy tanítani és jutalmazni kell, mint bármi mást.

- a nevét szintén tanítani és jutalmazni kell. Ha nem figyel, akkor valami nem jó: túl sok még az inger, túlpörgött, túlfáradt stb.

- a csereberélős játékot is el kellene kezdeni. Ez a "kérem" alapja. Jelenleg minden oka megvan rá, hogy féltse tőletek a játékait, kajáját: úgyis elveszitek.

- és mindezt lassan, fokozatosan felépíteni. Addig meg menedzselni a környezetét, pl. nem előhagyni olyat, amit nem rághat meg.

- egyébként gyanús vagy te nekem, higy

- nem, az sem "tudja, hogy rosszat csinált", a te testbeszédedet olvassa, látja, hogy qrva pipa vagy és erre reagál.

- a pelenkát az ajtó irányába mozgatjuk. Illetve, ha ilyen szépen rászokott, én a kinti pisiléshez, kakiláshoz is vinném a pelenkát (bár lehet neki a kinti ingertömeg is hozzájárul ahhoz, hogy ott nem pisil, kakil.) Ha kint is szépen végzi a pelenkára dolgát, akkor elkezdeném összehajtogatni.

- nyüszögés séta alatt: meg kellene nézni kontextusban és testbeszéddel együtt, mert ez így bármi lehet.

- ágy alatt alvás: na milyen az ágy alatt? Sötét, kuckós, biztonságos. Ezt kellene megugrani az alvóhelyével is, pl. egy letakart box, pihe-puha takaróval némi szoktatás után jó lehet.

- keress rá a "puppy blues" és a "post puppy depression" kifejezésekre. Arról van szó, hogy az ember megborulhat attól, hogy egy kiskutya életéért lett felelős és hogy az "olvastam, hogy" és a gyakorlati tapasztalás között mekkora különbség van. A jó hír az, hogy elmúlik, ha kezdetek egy picit rendeződni.

2021. nov. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Kölyök es jatszik
2021. nov. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jack russellem van, kb ugyanarra lettek kitenyésztve, így a karakterük is elég hasonló.


Teljesen normális amit a kutyád csinál, viszont el kellene kezdened bevezetni a szabályokat. A nem, az legyen nem, te pedig maradj mindig nyugodt és határozott, kis lépésekben haladjatok.

Mikor van időd, vegyétek elő a problémás szituációkat és gyakoroljatok.


A sétának pedig így semmi értelme, bármit elkaphat és a szobatisztaságot sem tanulja meg. Nálunk a kaja után fél-egy óráig mindig nyugi van, így próbálom a későbbi bélcsavarodások esélyét csökkenteni+kb ennyi idő mire beindulnak a "folyamatok" és utána jön a pisi-kaki. Szobatisztaságra nevelésnél fontos, hogy minél gyakrabban levidd a kutyát, ne csak 3x, hanem 2-3 óránként.


A felzabálás meg nem feltétlen tápanyaghiány, sok tacskó szimplán imád enni, így mindenről ki akarják próbálni, hogy ehető-e. Az én kutyám a pici kavicsokat akarta felenni... leszokott róla idővel, a többi dologról meg nagyon jól le tudom már tiltani.

2021. nov. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%

10 hetesen kellett volna a 3. oltást kapnia! Miért nem kapta meg időben? Szaporítótól van, igaz?


A kutya neveletlen és nincs lefárasztva. A fedezés dominancia. Miért hagyod neki? Ez nevelés.

Az esti bepörgés csak játék. Semmi baj nincs neki, de ha azt mondod, hogy elég, akkor hagyja abba. Ez is nevelés.

Semmi baj, hogy kergeti a dolgokat, hisz kotorékeb. Aktív munkára lett kitalálva (édes kevés lesz neki a séta), hatalmas benne a vadászösztön. De ha azt mondod hagyja abba, akkor hagyja abba. Ez is nevelés.


Miért szoktatod pelenkára? miért nem szobatisztaságot tanítasz neki? Sosem értettem azokat,. akiknek az tetszik, hogy a kutyaürülék bent bűzölög a lakásban. Elég egy beteg hozzáállás. Vagy csak végtelen trehányság és lustaság... Akárhogy is, ha egy szimpla szobatisztaságot nem tudsz/nem vagy hajlandó neki megtanítani, hogyan fogsz keményebb szabályokat bevezetni? Vagy ha ahhoz is lista vagy, hogy elég sűrűn levidd, minek kellett kutya? Pláne egy munkakutya? (Bár tudom, a tacskó most divatos sajnos. A legtöbben kiegészítőnek veszik.)

2021. nov. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A fedezés NEM dominancia. Pláne nem egy ilyen idős kölyökkutyánál. Ez inkább izgatottság.


Teljesen természetes, hogy felkel éjszaka, hogy pörög, ugat, rohangál és rág. Mert még kölyök.


Parancsok helyett menj rá inkább a kapcsolatépítésre, és felejtsd el a falkavezér elméleteket.

2021. nov. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!