Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi esély van rá , hogy...

Mennyi esély van rá , hogy elaltatják a kutyát ?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nehéz döntést kellett meghoznom, de el szeretném altatni a kutyám. Holnap megyek beszélni egy állatorvossal, szerintetek ha ezt így elmondom neki, belemegy? (minden igaz ebben a szövegben! Muszáj volt összeszednem a gondolataim és leírni, mert szóban biztosan nem tudnám neki elmesélni, mert elsírnám magam.)


A kutya vadászkutya (kan Jagd Terrier) , az összes felmenője valamilyen úton-módon részt vett különböző vadászatokban , tehát az "agresszivítás" alapból a vérében van . Az esetek többségében a kutya kiszámíthatatlan , van , hogy kenyérre lehet kenni , máskor támad , még a saját gazdájára is . Még a semmit is ugatja . 8 hetes kora óta nálam van, már akkor észre lehetett venni , hogy valami nincs rendben , hiába való volt minden próbálkozás , tanítás , szocializálás , a kutyánál elpattant valami . Nem egy embert harapott már meg , az első harapása 4 hónapos korában történt a semmiből . Engem is gondol egyet , aztán megharap , pedig én vagyok a gazdája , és ezt a kutya is tudja . Más állatokkal , és más emberekkel szemben is agresszív . Bármit , ami mozog és meglátja, ( amikor meglátja) elkattan valami a fejében és csak ölni akar , mindennemű túlzás nélkül . Nemrégiben összecsapott egy másik kutyával , nem kicsi sérüléseket szenvedve , majdnem elvesztve a lábát . Ezután még kezelhetetlenebb lett a kutya , pedig már begyógyultak a sebei . A kutyának olyan szintű pszichés megrázkódtatást okozott ez az eset , hogy lerágta félig a saját lábán a mancsát ( ugyan azt, amelyiket majdnem leszakította a másik kutya ) . Nehéz belátnom , de ez a kutya soha sem fog felépülni agyilag . Szeretem , imádom , én vagyok a gazdája , de ez a kutya veszélyes . Veszélyes rám is, a külvilágra is , más állatokra , gyerekekre . Kisgyereket is támadott már meg .



2021. nov. 21. 18:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Fajtamentőktől kérj segítséget!
2021. nov. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

Jagd vadaszkutya, erre tenyesztettek ki, ok ilyenek!


Nem olvastal utana??



Ezekbol sosem lesznek cuki muki csaladi kutyak.


Igazi tenyeszto csak es kizarolag vadaszatra adja el, mivel nem lehet beloluk csaladi kutyat csinalni.

2021. nov. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy fog menni, hogy bemész, elmondod a panaszt, hogy random a semmiből támad, harap, a kutya pedig ellesz küldve kivizsgálásra, leginkább idegrendszeri problémára, vagy akár fizikai betegségre is lehet/kell gondolni. Az állatorvosnak ugyanis TILOS bemondásra állatot elaltatni, főleg, ha beviszed és elmondásod szerint kenyérre kenhető lesz az orvossal szemben...
2021. nov. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is a fajtamentèst javaslom. Nekik sikerülhet ami neked nem.
2021. nov. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Attól, hogy te nem értesz a kutya neveléséhez, kimondottan a jelenlegi kutyádra értem és nem bántásból írtam, adhatnál neki esélyt, hogy szakértőhöz fordulsz segítségért, ahogyan itt írták többen.
2021. nov. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%

Add be a fajtamenteshez. A foxi is hasonloan vad.


Egyebkent a sorrendisegi szebslyokat ismered? Betartod? Mert az a kulcs.


Megvan a napi futasa?? Ezek nem kanspekutyak! Nem er semmit a seta. Az keves nekik.

2021. nov. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Természetesen ismerem a fajtát, és a saját kutyám is. Nem egy fajtamentővel, állatvédő szervezettel, kiképzővel, menhellyel beszéltem már. Ennek a kutyának mindene megvan. Folyamatos foglalkozás, kert. minimum 3 órás séták a földeken/erdőben (itt van mögöttünk), emellett agyi fárasztást is kap. Azzal sem lehet baj, hogy nem tudja hol a helye, mert tudja. Ezért is nem értem, és ezért is ez volt a legutolsó lehetőség amit számba akartam venni.
2021. nov. 21. 22:01
 8/22 A kérdező kommentje:
Sem a menhelyek, sem a fajtamentők nem veszik átt, mert a kutya vad. KB az összesnek ez volt rá a válasza. (a menhelyeken pedig nincs szökésbiztos hely, illetve szabad kennel)
2021. nov. 21. 22:04
 9/22 anonim ***** válasza:
63%

Be sem kellett volna szerezned egy ilyen kutyát,vagy ha már nem bírtál vele oda kellett volna adnod valakinek bőven azelőtt hogy eddig fajulnak a dolgok.

Vissza a tenyésztőnek,fajta mentésnek,szakembert keresni aki magához veszi..

Tulajdonképpen már megírtad a kutya sorsát,mindig ez van ha olyan vesz magához egyes fajtákat aki kezébe nem való.A kutya iskola nem mindenre megoldás,ha alapvető hiányosságaid vannak a kutyákat illetően vagy szimplán semmi érzéked az állat neveléshez akkor eljuthatsz ide.


Ilyen indokkal nem fog altatani,hatósági igazolás kell róla,hogy a kutya harapott és agresszív,ezért el kell altatni.

Szép is lenne ha bárki bemehetne azzal,hogy agresszív a kutyája és minden alátámasztás nélkül altatnák is..

2021. nov. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Annyira ismered a fajtát,hogy a végletekig elrontottál belőle egy példányt és tulajdonképpen nem hagytál neki a halálon kívül ki utat.

Én nem jelentenék ki semmilyen hozzá értést ilyen bátran a helyedben,minden arra utal hogy alkalmatlan vagy komolyabb kutya tartására.

2021. nov. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!