Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami törvény vagy...

Van valami törvény vagy büntetés arra hogy ha valaki póráz nélkül sétáltatja az (agresszív) kutyáját ?

Figyelt kérdés

Tegnap sétáltattam a kutyámat (grönlandi) épp már hazafelé sétáltunk egy szűk utcában, szépen sétált mellettem mint mindig. Épp egy műtétből gyógyúl fel ezért még citromsárga nyakörve is volt és szallag is volt kötve a pórázra. Sajnos sokan nem ismerik ezt a jelzést pedig fontos lenne. A lényeg az volt hogy jött egy nő aki szabadon sétáltatta a kutyáját talán akita inu volt a fajtája de nem biztos. A kutyája eléggé gyorsan szinte meggondolatlanul közeledett felénk a kutyám megijedt és rá morgott aztán egymásnak estek de az akita kezdte el harabdálni a kutyámat. Az én kutyám kisebb sérülésekkel megúszta meg az akita is. De történhetett volna nagyobb baj is pl ha az én kutyámnak a varratja felszakadozik stb. Az lenne a kérdésem hogyha nagyobb baj történt volna akkor olyankor mi a teendő? Büntetés járhat érte ha nem kutya futtatón vagy parkban póráz nélkül van a kutya?

Ráadásúl elkezdtem vitázni vele és magyarázni neki hogy a citromsárga szallag azt jelzi hogy a kutyámnak nagyobb térre van szüksége és fél is , műtétből gyógyúl fel épp , de persze én voltam a hibás szerinte mert le blokkoltam és nem tudtam hamarabb szétrángatni a két kutyát és a kutyám nagyon megharapta az akitáját stbstb. A lenyeg az volt hogy a végén én jöttem ki hülyén a vitából.



2021. nov. 5. 13:01
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
73%

Hoho! Van bizony! Veszélyezteti a gyalogosokat!

Azonnali betelefonálás a rendőrségre és feljelentés, legjobb ha a szituban videófelvétel készül mobillal.

Ha a rendőrség nem jön ki, akkor két óriási nagy büdös pofon a gazdának, ha a kutya támad, póráz nélkül, annak meg egy vadászkés a torkába!

Én keményen rá szoktam szólni az olyan mocskos tahókra, akik a nagy és emberre veszélyes fajta kutyát póráz nélkül viszik, főleg falkában. Meg nem hiszem hogy egy 50 kilós nőcike majd visszatartja a gyanús szagra támadni készülő rohadt dögjét. Mert az olyan neveletlen kutya az az!

2021. nov. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
75%
Mivelhogy hazánkban nem egyszer martak halálra félrenevelt kutyák gyerekeket, üzenem minden póráz nélküli városi kutyasétáltatának: VELEM ne jöjjenek szembe, mert ZÉRÓ tolerancia és azonnali intézkedés lesz, mellényzsebemben pedig bekapcsolt mobilkamera!
2021. nov. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Van, csak senki nem ellenőrzi. A jegyzőnek jelentsd.
2021. nov. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
67%
Egyetértek minden óvatos gyalogossal akit ez zavar. És legyen az akármilyen jólnevelt kutya, akkor is csak állat és sosem tudható 100% ig hogy feljett szaglószervében milyen szagot érez meg ami esetleg elindít benne egy olyat hogy neki ugorjon szembe jövőnek, vagy akár csak kedvességből, amivel egy termetes kutya feldönt egy szatyrokkal pakolt idős embert, aki ha beveri a feját az életébe is kerülhet! Átkozott egy felelőtlenség, városi járdán az ilyen, látok néha nagypofájú tetkós hülyegyereket, aki hetykén lépteti maga előtt a megtermett korcsát, mert az olyan komoly kutya húúúú, hogy az már páratlan. Aztán feldönti a 3 éves gyereket a kisbiciklivel és a gazdi csodálkozik ha helyben tökönrúgják!
2021. nov. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%
Engem kutyásként is zavar.
2021. nov. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
21%
Hát, én is kutyabarát vagyok, de a kutya szívesen kiszaladja magát kinn erdőn-mezőn ahol senki nincs és belátható a terület. Falun így szokás. Egy tarló közepén azért más.
2021. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

Van kutyám , nagyon zavar az ilyen. Én szólni is szoktam érte, törvény kötelezi a gazdát a póráz használatára.

A kedvencem ,amikor rohan az én kutyám felé , aki öreg,zsémbes, félig vak és süket az övé póráz nélkül, és amikor megkérem,hogy hívja vissza a kutyát, akkor az a válasz,hogy nem bánt. Kit érdekel? Utána megsértődik ha lerúgom a kutyáját az enyémről,mielőtt az enyém támad ..

2021. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
29%
Azt is jegyezzük meg: Legyen az a legjobb kutya, oké. De jöhet szembe egy másik kis termetű kutya a gazdival, amelyik viszont hülye és neki ugrik a nagynak. Az meg természetes össztönnel védi magát, utána ugrik és kettéharapja. Itt a másik kutya a hibás - mégis, ha a nagy kutyán van póráz, vissza tarthatja a gazdi. Saját unokatesóm esetpéldájából indulok ki, maximálisan jólnevelt okos staff. terrier, már lassan öregecske, de kis híján ez fordult elő, csak a kiskutya megúszta (azon se volt póráz).
2021. nov. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
19%

Kerdes magyarazasabol egyertelmuen atjott, hogy egy olyan ember vagy aki azt hiszi korulotte forog a vilag ... ha te kirakod a sarga szalag baromsagot, akkor azt vegye mindenki figyelembe es a kozeledbe se menjen senki.


Nos, ez nem igy mukodik!!! Mas ember pedig mashogy gondolja es szarik az auradra es a sarga hulyesegeidre!!!


Ez van haver! :) Mehet oda hozzad kobor kutya, vad kutya, vagy akarmi ... old meg haver ott es akkor - mas megoldas nincs :))))


Persze jelentgethetsz barkit es akarkit ... de az akkor es ott nem fog segiteni, max utolag elegtetelt tudsz venni, hogy oruljon a kicsi lelked - te nyomorult!

2021. nov. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%

"Azt is jegyezzük meg: Legyen az a legjobb kutya, oké. De jöhet szembe egy másik kis termetű kutya a gazdival, amelyik viszont hülye és neki ugrik a nagynak."


Nálunk ez fordítva szokott megtörténni, nagyok ugranak neki az én 9kg-os kutyámnak, aztán a másik gazdi csodálkozik, az az enyémnek meg ez nem tetszik, és magát védve rámordul a nagyra. Én az enyémet nevelem. Mentett kutya, vannak ingerek, amik zavarják az előélete miatt, de ezzel is foglalkozom.

2021. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!