Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Hogy lehet leszoktat...

Segítség! Hogy lehet leszoktatni erről a kiskutyát?

Figyelt kérdés

Kedves Tagok!

Szeretnék tőletek pár tanácsot kérni, és kérdésim is lennének.

Örökbefogadtunk egy nagyon aranyos kutyust, most 8 hetes.

Nagyon játékos, viszont mindent amit csak tud szét rág, ez természetes tudom de kicsit kellemetlen is amikor a kezünket/lábunkat harapja. Próbáljuk leszoktatni róla, de nem használ eddig. Szerintetek hogyan adjuk a tudtára hogy nem szabad?

Magabiztosan szoktuk neki mondani hogy:NEM! Néha hallgat rá, néha nem.

A másik kérdésem, hogy hogyan lehet neki megtanítani pár dolgot? ‘Ül,fekszik,pacsi’ meg ilyenek.

Nagyon hamar sikerült szobatisztáva tenni, aminek nagyon örülünk és büszkék vagyunk rá🥰

Előre is köszönöm a válaszokat.


2021. nov. 25. 14:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha megharap, visítsatok fel - egyrészt a testvérei is így jelzik, hogy eldurvult, másrészt kellemetlen lesz a fülének is.


Ha nem láttok rajta megbánást (tudom, a kutya nem ember, de ebben az esetben ők is elkezdik nyalogatni a megsértett testvért) és tovább harapdál, akkor picit hagyjátok egyedül. Mintha megsértődtetek volna :D


Hamar le fog esni, hogy ha nem játszik szépen, akkor nem lesztek hajlandóak játszani vele, amit nem akar.


Adjatok neki rágókát, és hatalmas ovációt kapjon, ha rágcsálja azokat :D


Hallottam azt a tanácsot is, hogy be kell kenni vajjal a kezed, és akkor azt nyalogatni fogja. Még nem próbáltam, nem tudom alátámasztani.

2021. nov. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A vajas trükk működhet, nekem nemrég kiesett a hűtőből egy dobozzal, persze úgy, hogy a föld is olyan lett, a kutyám egyből rávetette magát. :-D
2021. nov. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
76%

Kutyaiskolába kell járatni. Ez nem csak a kutyának fontos, hanem a gazdinak is, mert sokmindent megtanulsz ott.


Én úgy szoktatom le a harapdálásról, hogy elkapom a kezem és erélyesen mondom, hogy nem! Majd visszaadom a kezem és ha csak finoman nyalogatja, megdicsérem, de amint megharap, abbahagyom vele a játékot. Ezt ő büntinek érzi.


A másik: ha olyan tárgyat rág, amit nem szabad, tapsolok egyet (attól megijed) és erélyesen mondom, hogy nem! És adok helyette neki valamit, amit rághat. El kell ezt egy párszor ismételni, hogy megértse, de nekem eddig egész jól működik a 10 hetes kutyámnál.

2021. nov. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, utolsó vagyok, az orrára koppintás is jó módszer lehet, ha már nagyon nem ért a szép szóból :D
2021. nov. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!