Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban lakó kutyátoknál...

Lakásban lakó kutyátoknál szoktatok gondoskodni arról, hogy sötétedés után valami fény legyen a lakásban? Mi ha tudjuk, hogy nem érünk haza világosban akkor égve hagyunk egy-kéz izzót ha inni akarna menni vagy csak máshol akarna dögleni a kutya.

Figyelt kérdés
2021. nov. 26. 16:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha tudom, hogy nem érek haza világosban akkor én is felkapcsolva szoktam hagyni neki valami kis fényt, hogy ne legyen teljesen sötét.
2021. nov. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Én nem tennék semmit mert, sötétben úgy is aludni fog.
2021. nov. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem egy kutya jobban lát sötétben, mint egy ember...
2021. nov. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
2021. nov. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Vegyél egy konnektorba dugható időkapcsolót, ami egy bizonyos lámpát X időpontban felkapcsol.


mechanikust már egy ezresért kapsz...


[link]

2021. nov. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem arról van szó, hogy ne látna a sötétben, én is látok.


A linkelt cikkben itt van a válasz:


"Félnek a sötétben?

Érdekes kérdés, hogy annak ellenére, hogy a kutyák rendkívül jól látnak a sötétben, vajon félnek-e tőle. A válasz megdöbbentő, ugyanis vannak olyan ebek, akik bizony tartanak tőle. Dr. Mary R. Burch állatviselkedési szakértő, az American Kennel Club (AKC) Family Dog Program igazgatója szerint a kutyák alapvetően nem félnek a sötétben, mivel jobban látnak, mint az emberek. Ugyanakkor előfordulhat, hogy látásromlás vagy szeparációs szorongás folytán félelem alakul ki bennük. Ennek pedig úgy adják jelét, hogy ha egyedül vannak, rombolnak környezetükben, vagy inkább elbújnak és meghúzzák magukat. A látáromlás okozta félelmet csökkentheti, ha a kutya alvóhelyén nincs teljesen sötét, a félelmet pedig oldhatja, ha olyan helyen pihen, ahonnan legalább hall minket."


Ártani tehát nem árt, ha van egy kis fény neki, max még jót is tesz.

2021. nov. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
25%
Dögleni a kutya.Na szép,elsőosztályú állatbarát lehetsz.Segítsen neked hasznosan a rosseb.
2021. nov. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

De hülyeség ez, hétfőn is simán mondhatja az ember, "mit csináltatok hétvégén?", "semmit, döglöttünk vasárnap estig..."


7-es, kicsit túlreagálod...

2021. nov. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
A kutya a sötétben is megtalálja a helyét, és az itatóját. Nem olyan hulye, hogy nekimenjen a falnak. Ha viszont végigvonyítja az egyedül töltött időt akkor az nem azért van, mert nem találja a vizet a sötétben, hanem szeparációs problémája van.
2021. nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Az én kutyám nem igényli, viszont van két nimfapapagájom, ők igen. Maradt rám egy akvárium a lakásom előző tulajdonosától, halak tartására már alkalmatlan, floráriumnak megcsináltam, és éjszakára megvilágítom, ez biztosít annyi fényt a sötétben, amennyi szükséges, és egyébként szép is. :-)

A kutyát nem zavarja, engem sem, és a madarak is csendben végigalusszák az éjszakát. Korábban volt olyan, hogy álmukban elvesztették az egyensúlyukat, és a sötétben vergődtek az ijedtségtől, amióta van fény éjszaka, ez nincs. Ők nagyon éberen alvó állatok, úgyhogy emiatt kell egy kis fény.

2021. nov. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!