Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A felettem lévő lakást bárlőné...

A felettem lévő lakást bárlőnél van egy kutya, aki gyakran ugat, vonyít napközben, amíg a gazdája dolgozni megy. Én sajnos egy ideje otthonról dolgozok és nagyon idegesít, hogy lassan fél éve vagy füldugó vagy zenehallgatás..?

Figyelt kérdés
Ez is csak tompítja az ugatást. Mit tehetnék? Sajnálom az állatot, a gazdájának többször jeleztem, hogy 14-en lakunk itt, de azt mondja nem tehet róla, nem tud mit tenni. A főbérlő sem foglalkozik az üggyes. Idősek is laknak itt, őket is zavarja, hogy nem tudunk nyugodtan élni. A jegyző nem válaszol. Mi lehetne a következő lépés? :(
2021. dec. 3. 15:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
18%
A jegyző előtt esetleg próbáltatok a gazdával beszélni? Vagy egyből feljelentettétek?
2021. dec. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Első, olvasd el a kérdést figyelmesen. Először a gazdának szóltak többször is, aki mondta, hogy ez van, nem tud vele mit kezdeni.
2021. dec. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Eddig 3x jeleztem a gazdinak, de annyit mondott, hogy nincs otthon, nem tud mit tenni, amikor elindul, nem ugat. Hallottam erről a szeparációs szorongásról. De ha valaki nem tudja gondozni megfelelően, vagy megtanítani jól a kutyájának, hogyan kell viselkedni, minek vállalja? Főleg egy társasházba?

A jegyzőnek levelet írtam, de előtte már, mint írtam a gazdának jeleztem és legutóbb szóltam is, hogy lépéseket fogok tenni. Ő ott egy bérlő, én pedig tulajdonos, nehogymár ne élhessek nyugodtan a lakásomban. :(

2021. dec. 3. 15:31
 4/22 anonim ***** válasza:
59%
2-es. jogos. A gazdi hozzáállása meg katasztrófa. Vannak olyan cuccok, párologtatók, nyakörvek amik lenyugtatják a kutyát. Persze könnyebb vállat vonogatni. (és még csodálkoznak hogy sok társasházban nem szívesen látják a kutyásokat. ) A kérdésemért meg bocsánat, figyelmetlenül olvastam.
2021. dec. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
37%
A lakók között nincs aki bevállalná napközben? Az időseknek lehet, hogy jót tesz egy kisállat közelsége.
2021. dec. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem, lakógyűlésen aki megjelent, mindenki ki akarta tenni a lakót a kuytával együtt... :/

Én szintén nem vállalnám be, akármennyire sajnálom, nálam tisztasaág van és higiénia.

2021. dec. 3. 15:45
 7/22 anonim ***** válasza:
41%
Megértem hogy nem vállalod be, de feltételezed hogy a kutya mocskos?
2021. dec. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem mocskos, de nem véletlen nincs saját háziállatom. Szerintem nem oké, hogy kinn a piszokban lépdel, aztán benn a lakásban, de mindegy is ez. Nem vagyok kutyaóvoda, hogy nálam legyen, amíg neki kellene vigyázni rá.
2021. dec. 3. 15:51
 9/22 anonim ***** válasza:
43%

Berlokent pont annyi joga van ott lenni, mint neked tulajdonoskent, csak o kemeny penzeket fizet ezert havonta. Tehat csak azert mert berlo, ne kezeljuk mar alsobbrendukent. Ez csak egy zarojeles resz volt, ettol meg termeszetesen a tarsashazi letnek vannak irott es iratlan szabalyai, amit be kene tartani, viszont konnyebb is ugymond “megszabadulni” tole, mert a tulaj legalabb kirakhatja, tehat ennyibol szerencsesebb a helyzet. A tulajt is lehet kenyszeriteni a jegyzo altal, hogy foglalkozzon vegre a dologgal. Birtokvedelmi eljarast kell inditani, kitoltotted a lapot es ezt kuldted el levelkent? Vagy hogyan probaltad felvenni vele a kapcsolatot?


Egyebkent en addig zaklatnam a jegyzot, ameddig nem valaszol.

Nalunk van ugyfelfogadas is, telefonszam is, gondolom nalatok is, itt is probalkoznek.

2021. dec. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%
"Berlokent pont annyi joga van ott lenni, mint neked tulajdonoskent" Miről maradtam le? Hol írta a kérdező hogy tulajdonos? A kutyásnak meg addig van joga ott maradni, amíg nem zavarja a többi lakót-ráadásul rendszeresen, állandó jelleggel.
2021. dec. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!