Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A felettem lévő lakást bárlőné...

A felettem lévő lakást bárlőnél van egy kutya, aki gyakran ugat, vonyít napközben, amíg a gazdája dolgozni megy. Én sajnos egy ideje otthonról dolgozok és nagyon idegesít, hogy lassan fél éve vagy füldugó vagy zenehallgatás..?

Figyelt kérdés
Ez is csak tompítja az ugatást. Mit tehetnék? Sajnálom az állatot, a gazdájának többször jeleztem, hogy 14-en lakunk itt, de azt mondja nem tehet róla, nem tud mit tenni. A főbérlő sem foglalkozik az üggyes. Idősek is laknak itt, őket is zavarja, hogy nem tudunk nyugodtan élni. A jegyző nem válaszol. Mi lehetne a következő lépés? :(
2021. dec. 3. 15:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

O ott egy berlo en pedig tulajdonos, stb stb.

Ezt irta a kerdezo a 3-as valaszban.

2021. dec. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
64%
Köszi! Mentségemre szóljon, éjszakás műszak után vagyok, és lópikulát se pihentem.
2021. dec. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%
Én beszélnék újra a gazdával és felhoznám a megoldásokat (kutya napközi, kiképző segítsége, tv bekapcsolása stb), mivel állítása szerint ő nem tudja kit kéne tennie. Nyomatékosítanám még egyszer, hogy oké, hogy ő nem hallja, de nem egyedül lakik a társasházban és sokakat zavar a rendszeres ugatás (ha valami kivételes dolog lenne akkor nem foglalkoznék vele, de állandóan már nem állapot). Miután a felsorolt megoldások közül sem hajlandó akkor a tulajdonossal beszélnék, ha onnan sincs megoldás akkor jegyzőnél próbálkoznék addig, amíg kell.
2021. dec. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%
Vagy kutya szitter, egyre többen vállalják, azt is fel lehet neki hozni.
2021. dec. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%

"A jegyzőnek levelet írtam, de előtte már, mint írtam a gazdának jeleztem és legutóbb szóltam is, hogy lépéseket fogok tenni. Ő ott egy bérlő, én pedig tulajdonos, nehogymár ne élhessek nyugodtan a lakásomban. :("


Itten írgya.

2021. dec. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
68%
Nálam is van a kutyákkal baj.. azért érdekes meglátás hogy a nagy állat fanok körében rögtön az a megoldás gondozza más a kutyát?!, jogosan merül fel a kérdés, hogy más budiát is én takarítsam mert büdös?? Csak ebben az országban lehet ezt megcsinálni, hogy kell a a kutya, de amúgy nem törődöm vele.. a szomszéd nem érdekli csak az egó van. Jártatok a jegyző nyakára, Havi rendszerességgel, video+hang felvétel.. lakógyülésen aláírást gyűjteni stb.. rommá fogják büntetni a gondos gazdát.. ha meg nem változtat akkor elviszik az ebet.
2021. dec. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
32%

"Nem vagyok kutyaóvoda, hogy nálam legyen, amíg neki kellene vigyázni rá."


Na itt álljunk meg. Neki kellene rá vigyáznia? Dolgoznia is kell, hogy eltudja látni magát és azt a kutyát is. Mit csinálnál te a helyében?? Nem nagyon lehet ez ellen tenni, bár ha a gazda mielőtt elmegy babusgassa és hazamegy akkor is, akkor kialakul a szeparációs szorongás. Erre tudnád felhívni a figyelmét, de lehet már késő a kutyánál szóval meglehet, hogy szakember kellene.

2021. dec. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
83%

18-as, a kérdezőnek semmi köze a kutyához, nyilván nem akar vele foglalkozni. És igen, a gazdának kéne vigyáznia rá. Miért vállal kutyát, ha nem neveli meg, nem fárasztja le, nem tud rá vigyázni, nem tud vele foglalkozni, nincs rá ideje? Természetes, hogy dolgozik, de akkor át kellett volna gondolnia, hogy hoz-e kutyát a panelba, vagy nem.


A kutyatartás nem annyiból áll, hogy eteti, meg ad neki egy helyet aludni. Szóval teljesen természetes, hogy elegük a szomszédoknak, nekem is elegem lenne, annak ellenére hogy imádom a kutyákat, de csak a felelős tartást támogatom. Úgyhogy addig kell zaklatni a jegyzőt és a gazdát, amíg nem lép.

2021. dec. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
36%
Arról nem írtak, hogy nem is foglalkoznak a kutyával, ez már csak feltételezés és kombinálás. De akkor senki nem tarthat kutyát aki dolgozik? Csak az új gazdagok lehetnek kutya gazdik mert nekik nem kell eljárni munkába?
2021. dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
77%
#20 A nem foglalkozik-ot azért írtam, mert vállat vonogat a panaszokra, hogy "nem tud mit csinálni". Már hogyne tudna, csak ahhoz foglalkoznia kellene vele (kutyaiskola vagy rendes lefárasztás vagy kinyomoznia, hogy van-e az állatnak szeparációs szorongása - ezer meg ezer dolog), de ő csak vállat von.
2021. dec. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!