Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Albérletekben általában miért...

Albérletekben általában miért nem szoktak engedni kutyát tartani a tulajok?

Figyelt kérdés

Még akkor se, ha egyedül veszi ki az ember?

(Nagyváros, társasház)



2021. dec. 6. 23:17
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
57%

Pár személyes tapasztalat:

A kutya szőröz, büdös, behúgyoz, szétrág ezt-azt. Allergiás lehet vki a szőrére. Ugat, zavarja a szomszédot. Kaparja az ajtót, a bútort jelöli, megrágja.

Volt feleségemmel albérletbe költöztünk. Hozta a kutyáját. Alapból ellenzem a nagytestű kutyák laksban tartását. Ez egy öreg kutya volt. Éppen ezért néha beszart. Folyton vedlett. Minden kutyaszőrös volt. Mivel a nejem nem nagyon fürdette énelőttem, a kutya nem volt hozzászokva. Büdös volt. folyton veszekedtünk miatta. Én utálom azt az ázott kutyaszagot, amit árasztanak. Plusz liheg, nyáladzik, csöpög a nyála a bútorra, parkettára, szőnyegre. Az utcán lefekszik a földre, a dzuvába, aztán meg megy fel a kanapéra. Na nem! Akkor megfogadtam, én soha többet olyan csajjal, aki nagytestű kutyát tart lakásban. éppen ezért a lakásomba, a bútoraimra se engedném. A macska meg mindent szétkarmol, néha le is húgyozza.

2021. dec. 7. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
52%

A kis testű kutyák se hidd,hogy sokkal higiénikusabbak vagy kevésbé szagosak.

Azok is ugyan olyanok,szinte kivétel nélkül.Mopsz? Úgy vedlik bakker,hogy azthiszed nyáron is hó esik a lakásban.

A spitzek könnyeznek és ha naponta törölgeted le nekik is bebarnul és bűzlik a szőr a fején a szeme körül,nem beszélve arról hogy valami nagyon gusztustalanul néz ki.

Francia bulldog és angol bulldog ha kell - ha nem röfög és fingik,Jack Russell pattog egész nap,minden kis és nagy fajtának meg van a maga hátránya.Talán az Uszkár ami higiéniát tekintve az egyik legjobb benti kutya.Nem vedlik,nem bűzlik,allergiás is tarthatja,csak néha le kell nyíratni.

Én hogy őszinte legyek semmilyen állatot nem szeretek,ha más tartja.Sajátot még el is viselek,de nem akármilyet.Nekem az ágyra se mehetett soha kutya,akár mennyire szeretem az utcára megyek vele.Van saját fekhelye,feküdjön ott.

2021. dec. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
60%

Van egy ismerősöm, aki még a nyáron hozta fel a témát, hogy felidegesíti őt, amikor albérletbe nem költözhetnek háziállattal.

Ők akkor pont albérletet kerestek és a legszimpatikusabbak azok nem engedték a háziállatot. Ő mondta erre, hogy az ő kutyájuk igényesebb, mint a legtöbb ember. Fürdetve van, nevelve, nem rongál, nem koszol stb.

Ezt akkor mondta, amikor megkért engem, hogy kocsival el tudnánk-e vinni a kutyáját állatorvoshoz a lába miatt. Nem örültem neki, hogy az én tiszta kocsimba egy állatot kellene vinni, de jó barátom és gondolkodás nélkül igent mondtam neki. A kutya végig az ölében volt, viszont az ajtókárpit szőrös lett, amit porszívóval alig tudtam később kiszedni. Menet közben pedig ahogy lihegett, a kézifék köré csöpögött a nyála, amit én láttam is még, de nem szóltam érte. És ez csak egy 10 perces út volt.

Én tudom róluk, hogy ők igényesek, a lakásukban mégis a kanapé és az ágy tiszta kutyaszőr, a kanapé eleje/oldala megrágva vagy megkaparva van a kutya által, a laminált padló mintája már szinte nem is látszik a kutya körme miatt és még lehetne sorolni, hogy az igényes és jól nevelt, nem rongáló kutyának milyen hatásai vannak egy lakásban. Én teljesen egyetértek, ha egy tulajdonos nem enged be a házába állatot. Nem mindenkinek természetes egy állat a lakásban. Én speciel egy panel lakásban nem is engednék állatot tartani, de ez csak az én véleményem, ami sokakéval szembe megy.

2021. dec. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
46%

1. Mert az emberek 90%-a szerint szabadon futkározó állat nem való a lakásba, csak a kertbe. A vidékiek legnagyobb része sem engedi be a kutyát, macskát a házba. Nem tartják higiénikusnak.

2. Mert a kiadó lakások többsége átmenetileg van kiadva, utána még akarják használni mások is. Ha állandóra kiadásra van, akkor is jöhet utánad olyan lakó, aki nem megy olyan lakásba, ahol volt állat.

3. Kutya, macska hatalmas kárt tud okozni a lakásban, leginkább ha megeszi az ajtókat vagy rápisil a parkettára. Vagy betöri az eredeti antik ajtóüvegeket. Ez egy műemlékvédett házban - ami pl. a budapesti belvárosi házak többsége - akár pótolhatatlan vagy több tízmilliós kár is lehet.

Macska szétszaggatja a szúnyoghálót, lakástextilt.

Pisi, kaki, nyál, szőr.

4. Allergia.

5. Ugatás, szomszédok.

2021. dec. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
86%

Egyszer egy albérletes csoportba láttam egy ehhez hasonló posztot, ahol felháborodott a kitevője, hogy miért ítélik el sokan az állatokat, és hogy minden bizonnyal az elutasító tulaj még életében nem látott cicát, kutyát.


Aztán jöttek szép lassan a kommentek és a képek. Nagyon sok állatszerető nem ad ki lakást állatosnak, mert bár elsőre tök jó a benyomás, és igényesnek tűnik az ember és ebe, mégis olyan károkat csinál és olyan igénytelen körülmények között tartja, hogy egy évi lakbér nem engeszteli ki.

Láttam annál a posztnál olyan képet is, ahol minimum 3 milliós kárt okozott az állat. És persze, az állat és ember se tehet a balesetekről, de sokan ezt nem tudják kezelni és adott esetben úgyhagyják vagy felháborodnak, hogy levonódik a kár a kaucióból.

2021. dec. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
2021. dec. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
89%
Na igen. Állat okozta károk után nagyobb lakásba költöznének, aztán a tulajnak otthagyják a felújítandó lakást.
2021. dec. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
64%

Azért mert még a parketta szegőt is megrágja. Minden bútort tönkretesz. A falat kaparja, rágja a szélét.

Sz4rik, hugyozik. Ha van valami gondja akkor lehet a bútorra, kanapéra is...

Ugat. Zavarja a többi lakót.

2021. dec. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
69%

1. Sok a felelőtlen állattartó, ami miatt a jó gazdikat is megbélyegzik.

2. Rossz tapasztalat korábbról (ugyanez amúgy kisgyerekes albérlőkkel rosszabb is lehet, mert gyerekkel kirakni nehezebb).

3. Van, aki rövid távra adja ki a lakást, és egy következő bérlő lehet allergiás mondjuk.

2021. dec. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
42%
Egy "jó gazdi" se tudja 0-24-ben figyelni és fegyelmezni a kutyát. Dolgozni el kell menni, addig a kutya otthon van és azt csinál, amit akar.
2021. dec. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!