Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Albérletekben általában miért...

Albérletekben általában miért nem szoktak engedni kutyát tartani a tulajok?

Figyelt kérdés

Még akkor se, ha egyedül veszi ki az ember?

(Nagyváros, társasház)



2021. dec. 6. 23:17
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
60%
20-as, de egy jó gazdi foglalkozik úgy az állatával, hogy távollétében ne romboljon, és ne zavarjon másokat.
2021. dec. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
62%

11/21 vagyok.

Úgy látszik a kutya szóra beindultak a pavlovi reflexek és jött a lepontozás, mert valaki kritizálni merte azokat.

Akkor mégegyszer gyengébbek kedvéért több saját szitu:

Kertes ház két kutyával: A kutya össze-vissza szarik mindent a kertben, meg néha a lakásban. Éjszakánként ugat, zavarja a szomszédot, aki persze a bérbeadónak szól. Lehúgyoz mindent. Szilveszterkor megőrül, átszökik a szomszédba.

Társas ház: kutya öreg, már nem tudja sokszor tartani a vizeletét, székletét. Ezért aztán van, hogy úgy érünk haza- mert igen a kutyatulajdonos is elmegy 8 órára, bezárva a kutyát a lakásba- hogy a parketta lehúgyozva: beissza, megsárgul, vetemedik, stb, sokszor csak később lehet észrevenni. Többszázezres bőrkanapéra felugrik, körme szépen itt-ott kilyukasztja. Persze kaució nem fedezi, meg szépen el lehet úgy takarni, hogy ne vedd észre és csak később derüljön ki. Elmész otthonról, szomszédban fúrnak.Kutya bekattan, szétkaparja az ajtót. Nem két filléres kár. Szomszéd család emeletes házban. Három németjuhász a lakásban. Sétálni viszik és olyan szinten büdösek- igen b..szátok meg kedves kutyások, a Ti tündibündi házikedvenceitek is lehetnek büdösek és a Ti ágyban alvó "családtagotok" nekünk nem a mi kedvenceink-szóval olyan szinten büdösek, hogy a liftbe nem lehet utánuk beszállni, mert felfordul az ember gyomra a szagtól. A sétáltatáskor sokszor nem szedik össze a szrt, a környezetet szétkúrják.Póráz nélkül van, rámászik emberre, bedugja a fejét babakocsiba. persze minden gazdi szerint az övé okos, szótfogad (neki), nem bánt(őt), de egy órát nem volt kutyasuliba , mégis Cesar Millannak hiszi magát.

Kaució?

Nos, ha egy kutyás kiköltözik, s utána jön másvalaki, az általában követik egymást. Tehát nekem ott van január végéig a kutyás régi bérlőm és jön valamikor februárban az új. Annak elöszőr megmutogatom a lakást. Lehet ki se venné, mert allergiás a szőrre. Én pl. sokáig nem láttam a takonytól, ha macskás lakásba léptem. Na most jön egy új lakó, a régieknek még ott van a cuccaik, alig van rá idő, hogy felmérj mindent. Aztán sokszor már csak utána látszanak a dolgok. Hogy bizony Fifike szétkúrta a pokróccal letakart kanapét, hogy a fotel alatt bizony húgyfoltos a parketta.

Az érdekes, hogy a kutyások kikérik maguknak, hogy Szilveszterkor ne petárdázzunk. Ez egy évben kb. 10 órányi zaj (18-4). Mi- nem kutyások- sokszor egész évben alkalmazkodunk a kutyásokhoz. Kerülgetjük a szrt a parkban, kerülgetjük a póráz, szájkosár nélküli kutyát, nyeli a szőrt az allergiás itt-ott. Ennek ellenére ők azok , akik nem értik meg, hogy a sokszor élet árán vagy örökségből szerzett lakást nem szívesen adjuk ki nekik a fentebbi okok miatt. Azt gondolom, hogy ahogy a kutyát tartani is felelősség, legyen felelős a másik lakása iránt- akár magasabb kaució által- ha már saját nem jött össze.

Mondjuk szerintem ugyanígy kibszás a kutyának is a költözgetés, meg felelőtlenség úgy állatot tartani sok esetben, hogy nincs fix helyem. Na tessék állatbzik. Lehet lepontozni!

2021. dec. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
71%
Ellenérvek helyett lepontozás. Mint Facebookon a nevetős emoji. Kinevetnek, utalva ezzel arra, hogy hülye vagy, de értelmeset érvelni nem tudnak. Itt, ha te nem tolerálod a lakásban a "cukkerkiskutyimutyikat", akkor karóra veled.
2021. dec. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
69%

Mert nem tudnsk ellenérvet, tudják hogy igaz. Sőt, sokaknak a neveletlen barom, rongáló kutyájuk vicces is.

Persze hogy vicces, nem az ő dolgait teszi tönkre.

2021. dec. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
80%

2 kutyam is van, de ettol meg telejesen megertem a masik oldalt is, aki nem akar kisallatosoknak alberletet kiadni. Nem tartom magam igenytelen allattartonak, de foleg kezdetben vannak balesetek, es ezt nem direkt csinalja a kutya, vagy nem azert mert nincs megnevelve, de koszos lesz a fal, saras bundaval

mancsokkal bejon, ha nem torlom le rogton, akkor moshatok fel. Az itato vizet is kipacsaljak, tavasszal es osszel vedlenek is, eső utan szaguk is van... amit nem akarna az egesz szomszedsag szagolni, a kicsi ugat is ha hall valamit kintrol, amig ra nem szolunk, szoval nekem is kellemetlen lenne ez alberletben es nem vallalnam be. Hiaba szobatisztak, csendesek, nyugodtak es MÁR nem is rombolnak. Igy sajat hazzal, udvarral nyugodtabb vagyok.

2021. dec. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
60%
Na jah, az kimaradt, amikor eső után vagy sár után felviszed. A kutyimutyi megrázza magát. S a festett fal/tapéta sáros, koszos lesz. S akkor most számoljunk, mennyi is egy festés!
2021. dec. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
39%
Csak az elhanyagolt ki nem futtatott kutya rombol. Tipikusan a videkiek/csaladi hazbol felkoltozottek nem tudjak,h a kutyat le kell mozgatni.
2021. dec. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan saját lakásom van, és itt van kutyám, benti, csendes, nem rombol, akkor sincs vele gond, amikor nem itthonról dolgozom, le van fárasztva, ugyanakkor értem a problémát, mert tudom, hogy nem minden kutyás foglalkozik megfelelően a kutyájával, de az általánosítást nem tartom jónak, és nem csak a kutyások tudják lelakni az albérletet, diszkriminálnak rossz tapasztalatok után akár nemek szerint is. Egy megoldás lehetne mondjuk, ha leinformálhatók lennének a bérlők.
2021. dec. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
36%
Én mondjuk egy jelentős díjtöbblettel engednék (esetleg) állatot tartani. Egyébként igaz, hangos, zavarja a többi lakót, büdös, koszos, rá van bízva a gazdája ignyességére, amiben alapvetően nem bízik meg az ember. Szét.asssza a bútorokat és a falat, rosszabb esetben a padlót, aminek rendbetételére még a kaució sem elég. Meg kinek van kedve állatok miatt tatarozást rendezni, pláne saját költségre? Ha meg ráterhelném a bérlőre, akkor jön a sírás meg a hőbörgés, hogy ezt hogy képzelem. Na ezért nem. Ahogy írták, embernek sem adnám ki, de sajnos csak az tud fizetni bérleti díjat...
2021. dec. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!