Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyszerű megfázás okozhat...

Egyszerű megfázás okozhat erős, hangos és szinte folyamatos lihegést, totális belassultságot?

Figyelt kérdés

Kutyám köhög, főleg éjjel, vagy fekvésből felkelve. Időnként nagyokat tüsszent. 3 orvosnál jártunk 2 különböző diagnózissal jöttünk el, a 3. csak megvizsgálta és hümmögött. Szedettek vele vízhajtót, káliumot, mire 3 nap múlva megcáfolta a kolléga a szívbetegséget, most antibiotikumot és köhögéscsillapítót szed szegény. Lehet hogy már ez a sok stressz meg komoly gyógyszerek is megviselték... nem tudom mit csináljak még vele vagy hogy segíthetnék neki.

Szív, hasi UH, nagy labor készült és semmi eredmény, ami magyarázza a tüneteit. Mellkasröntgen is készült ami alapján a vízhajtót adták, de az UH cáfolta azt az eredményt. Meghallgatták, az első orvos először tachycardyát meg tachypnoét is megállapított. A 2. orvos még sercegést is hallott, a 3. semmi ilyet nem mondott. Korából adódóan a máj és a vese már nem hibátlan, de nem mondták hogy nagy lenne a baj. Csak hogy figyeljünk rá oda az etetésnél. Kicsit túlsúlyos, diétáznia kell, de nem nagy gond mert étvágya is alig van. :(

Valakinek nincs hasonló tapasztalata vagy ötlete?



2021. dec. 8. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

Teged is jol leguztak egy egyszeru megfazassal.


Gondolom a next guardot eteted es szivfergesseg kizarva.

2021. dec. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Szívféregre szűrték?
2021. dec. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szívféreg tesztet kifejezetten kértem külön és elfelejtették megcsinálni......🤬🤬🤬 úgyhogy azért még el kell mennünk majd, de ide már biztos nem. Nekik eszükbe se jutott tesztelni rá... amikor kérdeztem az eredményét és kiderült hogy elfelejtették azzal nyugtattak hogy az ultrahangon meg a mellkasrtg-n látszott volna😑😞😠
2021. dec. 8. 11:08
 4/13 anonim ***** válasza:

Röntgenen a féreg? hát nem tudom. UH-n meg csak akkor, ha már elég nagy. Nekem is ez jutott eszembe, mint a fentieknek, hogy ezt még ellenőriztetni kellene.

Kennelköhögés nem lehet? Az is jár hasonló tünetekkel, és ilyenkor ősz-télen szezonja van. Levertség a gyógyszerektől is lehet, főleg, ha eleinte nem volt levert. Vízhajtó nagyon megviseli őket. :(

2021. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ennyire levertnek azóta látom, hogy elkezdődött a kálváriánk. Hát ja, én se viccből kértem a tesztet, nem is értem hogy a tünetek alapján hogy nem vetették fel egyből már az orvosok! Nemhogymég el is felejtsék + többször szóltam is miatta meg a lapra is ráírták a szív UH mellé. Szerintem rohadtul nem érdekeltük őket csak a pénztárcám. :(
2021. dec. 8. 11:55
 6/13 A kérdező kommentje:
Eddig cseppekkel, nyakörvvel meg szúnyogriasztó sprayvel védekeztünk. Javarészt amúgy is bent tartott kutya. Most elkezdtük volna a tablettázást ha megcsinálják és negatív.
2021. dec. 8. 11:59
 7/13 A kérdező kommentje:
A nyirokcsomóit érezték még megnagyobbodottnak, először a hátsó lábain, 3 nap múlva már a vállánál, nyakánál is. Az se kizárt hogy volt egy alap betegség amivel mentünk és még rá is fázott. Hát mindegy, mehetünk újra... köszi a válaszokat.
2021. dec. 8. 12:01
 8/13 anonim ***** válasza:
ha a nyirokcsomók is nagyobbak, akkor tényleg inkább valami fertőzés lehet, főleg, ha azért amúgy védekeztetek szívféreg ellen. Még mindig a kennelköhögés tud az eszembe jutni, ha nincs rá oltva, és jár kutya társaságba vagy futira. De benyalhatott mást is szegény. Valami immunerősítőt, pl. Vetri DMG-t, mindenképpen kapjon szerintem addig is, míg többet tudsz, az csak használhat neki, ártani nem fog, az biztos. A májának is segít, hogy bírja a strapát (a sok gyógyszerre gondolok). Remélem, minél előbb, kiderül, mi a baj és jobban lesz.
2021. dec. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát nem javul. Időnként jobbnak tűnik, mint ma délután is... ilyenkor megörülök hogy meggyógyul. Aztán megint köhög egy csomót. Étvágya sincs már. Szétcsesztem a hibás diagnózisokra adott sok felesleges gyógyszerrel is. Már én is rosszul vagyok, nem tudom mit csináljak. És persze ma pont ezek az inkompetens pénzlesők ügyeletesek. Azt hiszem feladom, kikészültem mindent megtettem, nem tudok már mit csinálni 😭
2021. dec. 8. 20:12
 10/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ha valakit érdekel, akár később idetévedőt... (mert én is átnyálaztam már az összes hasonló kérdést) negatív lett szívféregre hála istennek. Ugyanakkor továbbra se tudjuk a köhögése okát, prednisolont, antibiotikumot kap... várjuk a javulást...

2021. dec. 9. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!