Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi a teendő?

Szerintetek mi a teendő?

Figyelt kérdés

Közös udvarban élek a testvéremmel, ő befogadott egy kutyát az udvarra (1 éves, részben labrador, részben nem tudjuk mi). A kocsival nem tudunk beállni az udvarra mert kiszökik, így félti a testvérem. Viszont egyedül nem tudok beállni, meg a kutyára is vigyázni. Ez az egyik probléma. A másik, hogy érkezik nemsokára a baba, és szeretném addig megoldani, hogy beálljak a kocsival, ne a forgalmas utcán kelljen bepakolnom a gyereket. Meg hogy ha betolom a babakocsit a kiskapun ne kelljen arra figyelnem, hogy a kutya ne szökjön ki.

Nagyon nagy udvarunk van így én arra gondoltam hàtul egy elég nagy részt lekerítenénk neki, de testvérem erről hallani se akar. Szerintetek mi a megoldás?

Szerinte hülyeség, nem bàntaná a gyereket, viszont nekem a mindennapjaim megvannak nehezítve így is. Mellesleg a kutyapiszok , meg amit szétszed a kutya nincs rendszeresen összeszedve. ( nem akarom ilyen udvarra tenni a gyerekem)


2021. dec. 8. 23:25
1 2
 1/19 anonim válasza:
13%

A kutyának nincs jó élete hogy mindig kiszökne? Jól elverném.

Ha ez se segít akkor kutyaiskola vagy lánc és kikötni.

2021. dec. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Egyébként jó élete van az kimaradt.. Megkap mindent csak nincs nevelve.
2021. dec. 8. 23:37
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Testvéred hallani sem akar az elkerítésről, de nem tanítja meg neki a kapuszabályt, egyedül odahozott egy kutyát kerti dísznek, nem szedi fel a kutya piszkát és gondolom nem ivartalanította és sétáltatja? (Az utolsó kettő feltételezés, mert ivaros kutya gyakrabban szökik és mert ha járna sétálni, a kinti dolgok nem vonzanák annyira.)


Szóval ezek alapján roppant nagy idióta a testvéred, és nem csak neked árt, de a kutyának is, akit elüthetnek, ha kimegy. Úgyhogy küzdj az érdekeidért.

2021. dec. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Végre kapok válaszokat, már napok óta őrlöm magam, hogy én lennék a kőszívű?!!
2021. dec. 8. 23:41
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy kőszívű, imádom a kutyákat, de a felelőtlen, meggondolatlan tartásnak semmi értelme. 100%-ig neked adok igazat.
2021. dec. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én is imádom, de nem bízom benne. Félteném a gyerekemet. És úgy gondolom nem az én dolgom, hogy neveljem, takarítsak utána.
2021. dec. 8. 23:53
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszer közös az udvar akkor miért is foglalta be a kutyával ő egyedül az egészet?


Mi az,hogy nem parkolhatsz be az autóval a kutya miatt? Mi az,hogy majd SZERINTE jól el lesz a gyerek a kutyával? Mi az,hogy szét szed dolgokat a kutya a kertben?


Sürgősen álljon neki megnevelni azt a kutyát,ha nem megy akkor el kell keríteni neki egy részt ahol nyugodtan el lehet és ti se zavarjátok a kutyát,és a kutya se titeket.Ha ki akarja onnan engedni vigye be a házba vagy legyen a felügyelete alatt ameddig kiengedi a kennelből.


Gyerekekkel ismeretlen kompatibilitású kutyát eleve nem tartunk szabadon a kertbe.Felboríthatja a babakocsit,bele kaphat a gyerekbe,nem beszélve az ürülék okozta fertőzésekről..ezt így nem lehet.


Ha pedig a kennel dolog nem megy (bár nem értem mi kifogása van ellene..) le kell felezni az udvart.legyen nektek is saját részetek meg neki is,és ott szenvedjen a saját kutyájával.

2021. dec. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen ez a saját kertes leválasztás is téma volt, de ő az első kertet akarja a kutyának, úgy hogy én válasszak le majd hátul a gyereknek egy részt. Hozzáteszem neki nincs kocsija nem akar beállni az udvarra. Nekünk meg két kocsi van. A házunk előtt egy kocsinak van hely, így a másikkal rendszeresen más háza előtt kell megállnunk, amiből adódott már pár kellemetlen pillanat a szomszédokkal.
2021. dec. 9. 00:34
 9/19 anonim ***** válasza:
59%

Kutya < gyerek.Erre ennyit tudok mondani.


Nincs semmilyen nyomós oka rá,hogy ő akarjon nagyobb részt vagy első kertet.Se kocsija,se gyereke,nehogy már az övé legyen a kutya számára az első kert csak hogy oda sz*rhasson a dögje és vonyíthasson a kerítés mellett.

Na ezért nem közösködnék soha még kerten sem senkivel,bár az öcsém sem lenne ilyen sose..


Amúgy meg gondolkozzon már.Az a gond a kutyával,hogy úton útfélen ki akar menni a kertből és nem lehet a kapun emiatt beállni,bejönni erre kell neki a bejárati rész az előkertben? Mit oldana ez meg? Hiszen ugyan úgy nem lehetne közlekedni a kutyától..🤣

2021. dec. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

De mi okból is kell neki az első kert,ha egyszer az a gond a kutyával,hogy nem lehet tőle ki-be mászkálni és ki-be állni a kocsival mert azonnal szökik?

Ez full logikátlan,ha nem tudja megnevelni a kutyát,hogy lehessen tőle közlekedni rendesen akkor ne kelljen neki az első kert,ahol az összes kapu és ki-be álló rész van.

Ugyan úgy szökni fog a kutya,csak akkor lesz a gyereknek egy elkerített része játszani,tehát a probléma fő része amúgy megmarad..

2021. dec. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!