Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ilyenkor a teendő?

Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne, hogy mi van akkor, ha van egy ivaros szuka kutyám, kertes házban, kennelben van tartva, minden nap sétáltatva van, de nem is ez a lényeg. Körülbelül egy hónapja tüzelt, a szomszédunk kutyái pedig délelőtt egész nap kint vannak. Mondtam a kedves szomszédomnak, hogy tüzel a kutyám legalább arra a 3 hétre zárja be őket, vagy legyenek pórázon a kutyák, mivel szétszedték a kerítést, leszakították az ereszcsatornát, stb. Mivel szerencsére időben észrevettem, hogy a kennel körül (ami a kertben van) ólálkodnak ezért bevittem a lakásba és bent tartottam, viszont néha ki kellett vinnem pisilni stb. Délutánonként vittem sétálni, akkor már nem voltak kint a kutyák (azt hittem). Igy bátorkodtam kiengedni őt a kennelbe. Hál' istennek délután is kint voltak a kutyák és 5 perc alatt (szó szerint) szétszedték a kennelt és bementek a szukámhoz. Többszöri kérelmemre se zárta be a szomszéd a kutyáit, igy szinte állandóan kint volt. Mivel naponta 5-6 alkalommal kiengedtem 5-5 percekre sajnos megtörtént aminek nem kellett volna megtörténnie, sikerült 5 perc alatt megtermékenyíteni a szukámat. Mivel senki sem volt biztos benne, hogy tényleg sikerült e, kihívtam az állatorvost, beadattam neki egy injekciót ami elveteti a kiskutyákat, vagyis mielőtt megtermékenyítené a petesejtet a sperma. Nem letthatásos az injekció. Tehát most van egy vemhes szukám aki a szomszédom felelőtlenül tartott kutyái miatt lett vemhes.

Ilyenkor mit lehet tenni? Hiába szólok neki nem zárja be a kutyákat amik egyébként nem egyszer támadtak már más kutyákra (köztük az enyémre is), és emberekre is, bejönnek a kertembe, a házamba is bemennek ameddig nyitva hagyom az ajtót hogy behozzam a kutyámat és bepiszkítanak a lakásba.


Válaszokat előre is köszönöm!


2021. júl. 6. 19:44
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
84%
Ivartalanítás.
2021. júl. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
69%
Neked kellett volna vigyáznod a szakára, nem a szomszéd bűne... Ivartalaníttasd. Vemhesen kutyán is megcsinálják.
2021. júl. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
71%

A te szukád tüzel,és neked okoz gondot más,idegen kutya emiatt.

Nem körülötted forog a világ,simán kóbor ebek is kárt tennének a tulajdonodban.


Ivartalanítsd ki,hogy ne tüzeljen.Nem akarsz gondolom kölyköket,zavar ha kárt okoznak vagy bejönnek a kan kutyák.

Nem is tudom mit gondoltál,hogy majd a szomszéd fogja zárni a kutyáit a saját kertjében miattad?

2021. júl. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
94%

Te is írod, hogy hiába szólsz neki, nem zárja a be a kutyáit illetve nem is figyel rájuk mit csinálnak. Így jobb lett volna ha te magad vigyázol a saját kutyádra, máséra nem tudsz -hiába szólsz- csak a tiédre.


Előfordulhat olyan is, hogy egy teljesen idegen kutya megy be, nem a szomszédé.

2021. júl. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
91%

A szukát vemhesen is lehet ivartalanítani, főleg korai fázisban, és akkor a későbbiekben is megelőzöd az ehhez hasonló problémákat. Ezen kívül az ivartalanított kutyából kiürülnek a nemi hormonok, és nem is termelődnek újra. Ezáltal meg lehet olyan betegségeket amelyeket a nemi hormonok okoznak (pl.: méhgyulladás, emlődaganat, stb.), és hosszabb lesz a várható élettartama.


A kanok gazdáját pedig jelentheted a jegyzőnél, de csak azért mert átjárnak a kutyák. Viszont az is fontos, hogy kié a kerítés. Ha a tiéd, akkor bár a kanok gazdája köteles a telkén belül tartani (de nem köteles a saját telkén belül bezárni őket) a kutyáit, de a kerítést neked kell megcsinálni.

2021. júl. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem szeretném ivartalanitani. És igen legyen felelős gazda ne hagyja kóbórolni a kutyáit ha emberre és kutyákra is egyaránt támadnak. De látom azt a részét senki nem olvasta el. Biztos ez a normális hogy nem kóbor kutya támadja az embereket (gyerekeket is mivel ők is emberek) és a kutyákat. Ez csak akkor lesz gond ha egy 5 éves gyereket marcangol szét az 5 kutya? Addig nem probléma?
2021. júl. 6. 20:09
 7/48 anonim ***** válasza:
90%
Ha te sem vagy felelős, akkor miért várod el mástól?
2021. júl. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
88%
Nem az volt a kérdése, hogy máskor mit csináltak kit támadtak meg és akkor mit lehet tenni. Egyébként nincs rendben, de ez a te problémádon nem segít a kettőnek nincs köze egymáshoz a te felelősségedet az ügyben nem csökkenti.
2021. júl. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
#5. válaszoló írta, hogy tudod jelenti a jegyzőnél, azt megpróbálhatod.
2021. júl. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
91%

Nem csak a szomszéd hibája, hanem a tied is. Arra az 5 percre ott tudtál volna maradni vele, nem?

Vagy a szomszéd TOBBSZOROS kérés után se zárja be őket, az is baj.. Ez kettőtök hibája.

2021. júl. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!