Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan találjam meg a megfelel...

Hogyan találjam meg a megfelelő tenyésztőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig mindig örökbefogadott kutyusaim voltak, jelenleg egy 1 éves kutyát nevelek.:)


A következő kutyámat viszont szeretném egy megbízható tenyésztőtől beszerezni.


Mivel ezen a területen nincs tapasztalatom, így előre szeretnék tájékozódni, hogy hol tudok keresni MEGBÍZHATÓ kennelt, (mert azért hallottunk már érdekes dolgokat...)

illetve mire kell figyelnem, hogy nehogy átvágjanak?


A neten sokminden megtalálható, de én nem tudom kiszúrni elsőre azt, hogy valóban megbízható-e.

Adnátok tippeket, jótanácsot, stb...:)


Előre is köszönöm a segítséget:)


2010. szept. 6. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Melyik városban élsz?
2010. szept. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Személyes látogatás vagy általad megbízhatónak tartott ismerős ajánlása.

Ne sajnáld rá az időt és a pénzt. Utazz le többször a kiválasztott (net, telefonbeszélgetés alapján) tenyésztőkhöz és nézd meg magad, beszélgess velük személyesen.

2010. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Oké, persze azért kérdezem most, mert nem most rögtön akarok kutyát, csak gondoltam felkészülök.:)


De, a neten találtam egy csomó hirdetést, meg tenyésztőt, árat nem (az nem érdekel, illetve azzal tisztában vagyok, hogy kb 100 ezer környékén már jónak számít, igaz?)


Sok helyen nincs kiskutya. Előre jelezzem a szándékot, de ha pl meglátom a kiskutyát, és valami nem tetszik akkor mi történik?


Vagy hogy megy ennek a menete?

Az természetes, hogy megnézem a kennelt. A kutyák fatajellegével kapcsolatban átvághatnak, de a jellemről, viselkedésről határozott véleményem van. Tudom mit keresek.

Én inkább az emberekben nem bízom... (az isemrőseim tenyésztőtől vettek kutyusokat, tk-esek, rendben vannak, és mégis az egyik idegbajos, a másik diszpláziás... Szóval ezek alapján mégsem megbízhatóak...)

2010. szept. 6. 12:12
 4/13 anonim ***** válasza:
egyáltalán milyen fajtát szeretnél?
2010. szept. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A 100 ezer... attól függ milyen fajta.

A dp a leglelkiismeretesebb választás, tenyésztés stb. mellett is kijöhet. Ezzel tisztában kell lenned. A természet sajnos ilyen. De! Nem mindegy ugye h milyen százalékos esélyeid vannak rá.

Nem tudom mit takar h idegbajos, és h ez tényleg egy elrontott párosítás (bár akkor az ismerősödnek észre kellett volna vennie a szülőkön, ha többször látta a szülőket, az almot - szerintem) vagy már tartási, szocializációs stb. problémák.


Minél jobban megismersz tenyésztőket, kutyáikat (kiállítások, munkaversenyek, személyes látogatás, esetleg közös séták stb) annál könnyebb lesz a döntés és neked is körvonalazódik, h melyik kutyától szeretnél kölyköt, melyik tenyésztőtől hoznál el nyugodt szívvel kiskutyát.


A legtöbb tenyésztő előjegyzést vesz fel - meghirdetve a leendő párosításokat. Az én tenyésztőm nem kért előleget. Szólt amikor tüzelni kezdett a szuka, majd amikor megtudta h vannak kiskutyák a szukában és amikor megszülettek. Választani én 7 hetesen választottam, a tenyésztő tanácsaira hagyatkozva. Nem bántam meg.

Visszamondani egy kiskutyát nem tudom h kell, mi a szokás, mi a még korrekt hozzáállás a leendő gazdi és a tenyésztő részéről. Ezt neked kell eldöntened és megbeszélni a tenyésztővel akkor amikor lefoglalod a kölyköt.

2010. szept. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Valószínű labradort szeretnék, eddig németjuhászaim voltak, illetve volt amelyik csak félig volt az:)

Vagy német juhászt...

Szeretném, ha terápiás kutya lenne belőle, így egyenlőre nem vagyok teljesen biztos a fajtában.

De mondom nem most azonnal kellene, csak maga a tenyésztőtől való vásárlás idegen számomra. De erősen hajlok a labrador irányába.

2010. szept. 6. 12:33
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Itt van két jó cikk: [link]

[link]


Csak olyan helyről vegyél kutyát, ahol van egészségügyi garancia, és van szerződés is. Ezzel a kettővel szinte biztos, hogy nem nyúlhatsz nagyon mellé.

2010. szept. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

12:33-as, köszi.

A lemondást azt kicsit elírtam... Nyílván nem arra gondoltam, hogy pl nem ott van az a folt, ahol képzeltem és akkor nem kell:)

PErsze nem így gondoltam:)!!!


Nem tudom az ismerőseim hogy választottak... Ezt tényleg nem tudom. Sokat nem értenek a kutyához, lehet, akkor ők rontották el...

Ez könnyen előfordulhat.

Nekem eddig egyik örökbefogadott kutyám sem volt dp-s (nyilván más bajuk volt, meg a körülmények, ahonna jöttek, és amit átéltek...), amelyik most van, az sajnos dp-s...

A menhelyeket ismerem:) Bocs, lehet ezért vagyok kissé érthetetlen.

A lényeg, hogy én nem akarok melléfogni,mint ők.


Van egy ismerősöm, akik 25ezerért vettek nj-t... Azt tudom, hogy egyik héten kigondolták, és két napon belül ott volt a kiskutya. Állítólag ilyen olyan díjnyertes szülők, stb, a kutya pedig olyan beteg hogy rossz nézni. És egy éves.


Szóval ezért gondoltam, hogy ha már erre adtam a fejemt, akkor előre (jóelőre) készülök.:)

2010. szept. 6. 12:41
 9/13 A kérdező kommentje:
Csakkitti, köszi:) Ezeket feltétlenül megjegyzem:)
2010. szept. 6. 12:42
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a többiek nagyon részletesen leírták hogyan kell jó tenyésztőt keresni. Mivel nekem is terápiás kutya tanoncom van, így egy dologgal még kiegészíteném az itt felsoroltakat. Igyekezz olyan tenyésztőhöz menni, akinél már születtek olyan kiskutyák akikből később dolgozó terápiás kutya vált. Én is ilyen tenyésztőt kerestem, mikor a saját kutyámat kerestem. Esetleg lépj kapcsolatban olyan labradoros gazdikkal, akiknek terápiás kutyája van, ők biztosan tudnak neked segíteni. Nem árt, ha a tenyésztő elvégzi a kicsiknél a Volhard tesztet is, ezzel meg tudják állapítani, hogy melyik kölyök alkalmas terápiás kutyának, és melyik inkább mozgássérült segítőnek. Rengeteg pénz és energia egy terápiás kutya felnevelése, nagyon-nagyon fontos, hogy jó helyről származzon!! Dp-s kutya pl. nem is dolgozhat.
2010. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!