Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy találjak megfelelő...

Hogy találjak megfelelő tenyésztőt?

Figyelt kérdés

Már megnéztem az összes itthoni, neten elérhető tenyésztőt oda-vissza. Van véleményem, kedvenc kennelem és pontosan tudom milyen kutyát akarok (lehet az baj ha túl pontos?) de hát én nem vagyok szakértő.

Ha például a netboardon kérek segítséget a fajta fórumán akkor segítenek? Vagy nem illik saját maguk, illetve a "vetélytársaik" reklámozni?

Mennyivel előre lépjek kapcsolatba a tenyésztővel? Túlzás ha évekkel a vásárlás előtt?

Nagyon borúlátó vagyok, ha még a külföldi kennelek felé is húzok, annak ellenére, hogy magyar fajtát akarok? És ezekről hol szerezhetek tudomást? Találtam párat a neten, de az a baj hogy elég kevésnél volt normális angolra fordított oldal.

Illetve a tenyésztő csak akkor jó tenyésztő ha tökéletes? Mert én még egyet sem találtam aki mindent betart. Az egyiknél a 9 éves kutyának volt alma, a másiknak van vagy 10 kutyája stb... Ha amúgy jók az eredményeik, a kutyák szépek, boldogak, törzskönyv stb akkor ezeket el lehet nézni, ugye?


2011. ápr. 21. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

Én minden kutyámnál úgy voltam, hogy odamentem megnéztem. Ha jó érzés volt,akkor nem foglalkoztam azzal, hogy hánykutyája van,. ha nem volt jóérzés,akkor akkor se vettem,ha tökéletes volt.

Nekem általában 1év volt a választás

2011. ápr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Milyen fajtát szeretnél?
2011. ápr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!