Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » És most mit adjak neki??

És most mit adjak neki??

Figyelt kérdés

Inkább éhen döglene a kutya mint hogy megegye a tápot.

5 percig azt hallgattam hogy milyen rohadt hangosan korog a gyomra. Ezen kívül előtte ma mást nem kapott.

Ha újra főznék neki, ismét gondjaim támadnának ezzel szóval most már tanácstalan vagyok. Esetleg leírnád normálisan így fél év könyörgés után hogy hogyan és mivel etessem a 4kg, kisméretű, 11 hónapos kutyát??

Köszi..



2021. dec. 11. 22:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ez a barf nem a nyersetetés?

Nem kapott olyan húst ami ne lett volna hőkezelve.

2021. dec. 11. 22:20
 12/16 Maya Bunnyheart ***** válasza:
58%

Igen a BARF a nyersetetés. Az én kutyámnak szerencsére nincs probléma az étvágyával ő azért lett barfos mert a tápok/konzervek mellett sokszor volt hasmenés/hányás, amióta nyerses azóta minden oké. (de volt ideiglenes kutyusom ő vele azért nyerseztem mert nem nagyon evett tápot, a konzerv az kellett volna neki de azt meg rendszeresen kihányta)


Ha esetleg belekezdenél akkor lépj be ebbe a csoportba és olvasd el a start fájlt [link]

2021. dec. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
A barf hányással etetés (ezt jelenti a szó angolul), persze csak átvitt értelemben (hányás szagú-ízű-állagú dolgokkal eteted a kutyát, de az imádja csak te undorodsz ettől). Persze ha nagyon undorítónak tartod a dolgot akkor nem kell erőltetni.
2021. dec. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Maya Bunnyheart ***** válasza:
49%
A BARF szónak két jelentése van az egyik a hányás, de az etetésnél egy rövidítés a BARF:Bones And Raw Food
2021. dec. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
56%
Az én nagyon finnyás és gyomorbajos kutyámnak a Petchef kajái váltak be. Nyersen akartam etetni a táp után,de hát inkább nem evett és vihettem orvoshoz hányással. Most a Petchef nagyon jó,ízlik is neki és a gyomorpanaszai is elmúltak.
2021. dec. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
56%

Kétféle nyers etetési modell létezik: a prey, amikor egészben adod a levágott állatot a kutyának, ami nyilván egy 4kg-s picúrnál nem játszik és a B.A.R.F. (biologically approptiate raw food), ami modernebb, városibb formája a nyers etetésnek. Mivel nem egészben adod a kaját, egészen pici kutyusokat is lehet vele etetni.


Amúgy a kutya számára összeállított főtt étellel sincs baj, amennyiben tudod, mit csinálsz.


A gond az, hogy leírás alapján nem úgy tűnik. Pl.

- upszi, lehet a tegnapi kaja nem jött be neki. (Amúgy elárulod, hogy mi volt az?)

- folytatva azzal, hogy vacakoló gyomorra kímélő kaja kell: szétfőtt rizs + csirkemell (allergia esetén nem zsíros, könnyen emészthető hús). Tápra váltással csak tovább kavarnád az amúgy is háborgó pocakját, mert nagyon más minőségű, emésztési idejű stb.


Ettől függetlenül orvos:

- a "nem rág" az untig elég indok egy útra az állatorvoshoz (rá kellene nézni a fogaira)

- hirtelen étvágyvesztés + hányás szintén.


Létezik kutya dietetikus is, lehet megérné eggyel beszélni: ha a kutya amúgy szereti a főtt kaját, ti meg nem bánjátok a főzést, akkor jó lenne átbeszélni egy szakemberrel, hogy biztos minden szükséges tápanyagot megkapjon a kutya. Momentán B.A.R.F.-ról lényegesen több hasznos információt találni.

2021. dec. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!