Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 éves kutyának milyen tápot...

12 éves kutyának milyen tápot adjak?

Figyelt kérdés

Tesómék kutyája, külföldön vállaltak munkát (6 hónapra), addig itt hagyták nálam.

Maradékot evett náluk, egészséges, jó húsban van. Próbáltam neki tápot adni de egyszerűen ott hagyja, a maradékra viszont ráveti magát. Már 4 félét próbáltam, drágábbat is, de megszagolja és úgy néz, mintha mérget tettem volna elé. Oda is adományoztam menhelynek, az utolsót már 1 kilósban vettem mert felesleges nagyot, ha úgysem eszi meg. Bekevertem neki maradékba, ugy evett valennyit de inkább ha lehet kikerüli.

Most mit csináljak, adjak neki továbbra is maradékot?


Pekingi.



2021. szept. 24. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem szeretnéd maradékkal etetni, akkor, ha időd engedi főzhetsz neki húst, rizzsel,sárgarépával például.


'12 éven át nem evett száraztápot, úgy nehéz. Persze lehet azt, hogy kirakod a kaját, nem eszik, elveszed, nem kap mást. Ebben az esetben szerintem nem érdemes, nem is a te kutyád, idősebb is kellenek neki a tápanyagok.


Vagy azt is meg lehet próbálni, hogy egy jó minőségű, senior száraztáp, bekeverve valami alutasakos aszpikos kajába.


De már ennyi féle táppal kísérletezel , főzöl neki húst , az még olcsóbbra jön ki. Tudom nem spórolni akarsz a kutyán vagy ilyesmi, nem azért írtam. :)

2021. szept. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
1-essel egyetértek, kevered a tápokat egy picit maradékkal, meg ilyesmi.
2021. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Erre a 6 hónapra felesleges megvariálni neki mindent, épp eléggé megviseli, hogy a gazdái leléptek, más helyre került, illetve amint visszajönnek, úgy is megint maradékot fog kapni, szóval most az egyszer azt mondom, nyugodtan adjál neki Te is maradékot.
2021. szept. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Főzz neki (rendelni is lehet kész főtt kutyamenüket)! Az nem maradék,de nem is táp.Esetleg még konzervezni tudsz,ha nem akarsz ezekkel bajlódni,de nem ezekkel a gagyikkal érdemes próbálkozni.Animonda GranCarno,Rocco,Lucullus,ilyesmi,magas benne a hústartalom és van benne némi belsőség is. :D
2021. szept. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok, tényleg, a konzerv eszembe sem jutott, azt biztosan megenné, mert hús illata van és puha, szaftos, finom! :)))
2021. szept. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi, a konzervet próbáltam, nagy kelletlenül eszi, de elég híg a széklete utána. De végülis mindegy, kap maradékot, úgysem eszem fűszerest reflux miatt. Ha 12 évig elélt rajta...

De amúgy kegyetlen válogatós, abból se eszik meg bármit. Vettem már ilyen olcsóbb párizsit, főztem egy natúr virslit, megszagolja és sértődötten rámnéz 😂

Mondom kipróbálom, adtam egyet a minőségesebbik fajtából. Megette.

2021. szept. 24. 22:53
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A párizsi és a virsli nem maradék,és még gyereknek se adnék nem hogy kutyának.

Az felvágott féle.A maradék nem mindig rossz.Töltött káposzta - káposzta,rizs,hús.Mehet,ha nem túl fűszeres,de a legjobb ha semenyire nem az.


1000x inkább a háznál készített étel maradéka mint a tartósítószeres,szójás,ízfokozós felvágottak.

2021. szept. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Pont betaláltál, töltött káposztát evett ma :D

A húst azt szereti, csak hát ugye az nem olcsó. Bár rendszeresen hagyok neki belőle mikor eszek.

2021. szept. 24. 23:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Helyes,az egészséges mindenkinek. :D

Ilyen kutyánál már amúgy mindegy is,ha megszokta a házi kosztot akkor mást nem nagyon fog elfogadni.Nincs hozzászokva.

A házikoszt többnyire minimum konyhameleg,illatra és tulajdonképpen ízre is jobb,hiszen fűszerezzük minimum egy kis sóval.

Plusz 12 évesen én csodálkozom,hogy még megvannak a fogai,a palotakutya és a Shih tzu fogai is nagyon hamar ki szoktak hullani ahhoz képest,hogy milyen sokáig elélnek.

Fogatlan kutyának meg nem igazán kedvez a száraztáp :D

2021. szept. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nem jók a fogai, hülyeség száraztápot adni neki, adjál neki maradékot továbbra is
2021. szept. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!