Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kaphatott el a kutyám?...

Mit kaphatott el a kutyám? Rettenetesen vakarózik.

Figyelt kérdés

Ez a második éjszaka, hogy látom, hogy vakarózik,de a mai durva volt, főleg a háta közepe,kicsit be is dagadt neki az a terület a vakarástól. Találtam ott a szőrében fekete apró pöttyöket, rajta a szőrön, nem tudom mi lehet.


Orvos 3-kor nyit, megyünk, ő egyből tudni fogja?


Társasházban lakunk és volt itt egy nagyon fertőzött kutya egy öreg bácsinál, akinek már ép bőrfelülete se volt, el is hunyt szegény.


Mi lehet ez? Az én kutyám 15 éves, sose volt még benne élősködő. Egy ágyban alszunk, én is elkaphatom?


2021. dec. 14. 11:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Mintha mákszemek lennének..
2021. dec. 14. 11:32
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, azt hozzáteszem hogy valamelyik nap találtam 1 db élő bolhát is, de többet nem találtam benne, gondoltam valami kóbor..
2021. dec. 14. 11:33
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Rühös is lehet akár. A doki pillanatok alatt megmondja, mi a probléma.
2021. dec. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Az enyémnek mikor ilyesmi tünetei voltak az bolha ekcéma volt.
2021. dec. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Remélem valami könnyen kezelhető :( Hamar tudnak enyhíteni a viszketésén?


A másik kutyámban nincs semmi, ő kicsi, ritka szőrű, átfésültem, átnéztem minden hajlatot, és semmi...

2021. dec. 14. 11:47
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem bolhás,és vagy a bolha ürülékét,vagy az elhullott bolhákat látod,mint "fekete pötty",de nem tudom,így látatlanban bármi lehet.

Talán még a petéik is lehetnek,én úgy tudom azok is feketék és rengeteget le tud rakni egyetlen darab is.


Viszont nem kizárt,hogy mellé allergiás reakciója van a bolha csípésre.

Mondanám,hogy zárd el tőle a másik kutyát,de ha az egyik bolhát vitt a házba akkor ott a másikat is kapásból kezelni kell majd és gyakorlatilag minimum a szobátokat jól körbe bolhaírtózni. :/

2021. dec. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi:(


Nem olyan régen ideiglenes befogadói voltunk 6 kiskutyának a 10. hetükig, hozzájuk járt orvos, féreghajtotta őket, oltotta, kezelte őket, de azért voltak bennük dolgok, meg sok férges kaki. Egy koszos pincéből érkeztek hozzánk, majd ők az előszobában laktak, de persze elkerülhetetlen volt néha közös játék.


Lehetséges, hogy még onnan "maradtak" :( Az enyémek milbemaxot és advantixot kapnak, de gondolom ha a lakásban maradt 1-2 jószág, akkor az előbb-utóbb megtalálja őket.


Ágyneműt 5-6 naponta cserélünk, matracvédőt is, sőt miután elköltöztek a kiskutyák, azért az egész lakást rendesen kitakarítottuk.

2021. dec. 14. 12:04
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg bolha ekcéma, allergiás a bolhára. Érdekes, én nem találtam bolhát, a doki szinte egyből.
2021. dec. 14. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!