Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Urbanus veszettség?

Urbanus veszettség?

Figyelt kérdés
Most voltam oltatni a kutyám,aki mint jól elkényeztetett háziállat nagyrészben,mikor nem vagyunk itthon a házban tartózkodik,amint hazaértünk megyünk sétálni,futni. A doki most mondja,hogy simán kialakulhat náluk az urbanus veszettség,(ha folyamatosan be vannak csuva) egyszercsak begolyozik. Bárhol kerestem a neten,erről nem találtam információt. Esetleg ti már hallottatok ilyenről?

2021. dec. 15. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Nem poénból mondta?

Nincs ilyen! Igen, megkattanhat egy ösztönerős kutya, ha a kennelen vagy láncon kívül 6-7-8 éven át nem lát semmi mást.

2021. dec. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát, elég határozottnak tűnt a kijelentése,ezért kezdtem olvasgatni róla,de megnyugtattál.

Köszönöm

2021. dec. 15. 18:37
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Azt tudod, hogy a veszettséget VÍRUS okozza? Ezért lehet ellene oltani.

A doki egy hülyeséget mondott neked. Nem volt szép tőle.

De azt se értem, hogy hihetted el? Kutyát tartasz, tudnod kellene, hogy a veszettséget vírus okozza.

2021. dec. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem csak a 7-8 éven át tartó láncon vagy kis kenelben elő kutyák tudnak bekattanni, azok is akik ugyanúgy a házba vannak bezárva és a pisi-kaki gyors sétán kívül semmit nem ismer. Rossz tartás mellett tehát lakásban is kialakulhat ez, ahogy jó tartás mellett egy kenelben vagy megkötve se alakul ki ez (ha nincs állandó jelleggel megkötve, plusz futón van)

Ahogy írtad, te foglalkozol velük, mentek rendszeresen sétálni, futni, úgy szerintem nincs mitől félned.

2021. dec. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Akkor a menhelyen tartott kutyák már mind kattantak lennének. Aki minden nap sétál a kutyájával, tud eleget mozogni és érik ingerek, annak nem kell ettől félnie.
2021. dec. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy van okod aggodni, nalunk van kutyaajto, akkor jar ki-be amikor akar, de ilyen hidegben inkabb ki se dugja az orrat, csak ha muszaj, egesz nap fekudne inkabb a radiator elott. Ha nincs szeparacios szorongasa, akkor nem fog bekattani a bezartsagtol, meg ez nem olyan hogy a nap 24 orajaban be van zarva.
2021. dec. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!