Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jelen van jelenleg a veszettsé...

Jelen van jelenleg a veszettség Magyarországon? Mikor szereztek utoljára tudomást veszett kutyáról?

Figyelt kérdés
2021. szept. 4. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Csak veszett rókát láttam. Ült a járda közepén velem szemben és folyt a nyála.
2021. szept. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

1-es az még nem biztos hogy veszett.


A nyal folyas onmagaban mas betegseg vagy mergezes tunete is.



En nem tudok ilyenrol amugy. Mar evtizedek ota szorjak az oltoanyagot husba is az erdobe.

2021. szept. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán van nálunk veszettség.Én Romániában láttam egyszer,és remélem hogy utoljára.Többet nem szeretném.

Ott viszont kutya volt veszett,lelőtték.

2021. szept. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Fontos, hogy Magyarországon mindeddig nem találtak veszett állatot, a betegség 2017 óta nem fordult elő hazánkban! Az országhatárhoz közeli romániai esetek kapcsán azonban a Nébih ismételten és nyomatékosan felhívja a hazai állattartók figyelmét a veszettség elleni védőoltás rendszeres beadatásának fontosságára. Magyarországon a kutyák veszettség elleni védőoltása kötelező (jogszabály írja elő), míg a macskáké erősen ajánlott. Különösen fontos a vadállatokkal gyakrabban, nagyobb eséllyel érintkező háziállatok, mint például a vadász-, kotorék- és pásztorebek vakcinázása. A háziállatok megóvása egyúttal gazdájukat és a környezetükben élő embereket is védi a fertőzéstől!
2021. szept. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

Szatmár megyében Romániában van. A magyar határnál.

Jelenleg Magyarországon nincs! De elvétve 1-1 eset néha előfordul.

Vigyázni kell a vakonddal, sünnel, denevérrel. Puszta kézzel ne fogdossuk őket. Néha előfordul veszett őz is.


Én gyerekkoromban sokat bicikliztem apámmal falvak közt, de nem az úton. Egyszer láttunk egy gyanús macskát. Apám szerint veszett volt. Dührohamosan viselkedett. Mindenesetre elkerültük.

2021. szept. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Nem jellemző, szerencsére elég jól oltják a kutyákat, a rókáknak és más erdei állatoknak meg ellenanyagot tartalmazó ételt szórnak ki. Ha van egy eset, azt általában gyorsan kilövik. De nyilván elvétve mindig van pár veszett állat, amiről nem tudunk.
2021. szept. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!