Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idősebb ( 5 éves) kan kutya...

Anóca kérdése:

Idősebb ( 5 éves) kan kutya ivartalanítása?

Figyelt kérdés

2021. dec. 19. 20:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
10., leírnád, hogy ez pontosan mi? Köszi
2021. dec. 20. 10:50
 12/18 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam, érdekes, lehet, élek ezzel a megoldással, köszi!
2021. dec. 20. 10:54
 13/18 anonim ***** válasza:

10-es, fogamzasgatlasra gondolsz?

Minnel tovabb marad ivaros a kutya, annal nagyobb eselye van az ivarszervi daganatoknak, a fogamzasgatlas naluk ebbol a szempontbol meg plusz rettenetesen nagy riziko.

En nem tennem ki ennek az allataimat, marad szepen a jol bevalt ivartalanitas.

2021. dec. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
13as, tudsz arról valamit, van olyan tapasztalatod, hogy ivartalanítás után a zajok iránti érzékenység megnő? A kutyám collie (az egyik legérzékenyebb fajta amúgy), de egyelőre abszolút nem érdekli a dörgés-villámlás, a petárdázást azért nem szeretni, de nem esik pánikba. Nem szeretném, ha ez megfordulna...
2021. dec. 20. 11:56
 15/18 anonim ***** válasza:

Oszinten szolva en meg errol soha nem hallottam. Ket kutyam (szuka es kan) es egy macskam (nosteny) van ivartalanitva, de nalunk nem igazan valtozott semmi, azon kivul,hogy felnottek, mert 9-10 honapos koruk korul lett mindenki ivartalanitva.

Persze az is valtozas, hogy nem orulnek meg a tuzelestol/ tuzelesi idoszaktol es persze nem lesz felesleges szaporulat.

De en semmilyen negativ valtozast nem tapasztaltam.

2021. dec. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne mondd már hogy egy 5 éves kutya idős, simán bírnia kell egy ilyen rutinmutetet.
2021. dec. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
16-os, nem is arról van szó, írtam egy hosszabb kommentet ami az első oldalon olvasható, az a kérdés lényege.
2021. dec. 20. 17:54
 18/18 anonim ***** válasza:

A border colliem kb öt éves volt, mikor ivartalanítva lett, most lassan 14, félig süket, félig vak, de a szuka pisit még mindig felnyalja és imád jelölgetni.


Nem lett félénkebb az ivartalanítás után, egyetlen negatív következmény az volt, hogy a majd' földig érő szőre a fele olyan hosszú lett 1-2 év alatt.


Viselkedésbeli pozitív változások sem igen voltak, talán kevésbé akart más kutyákat dominálni, de ezt nehezen tudom megállapítani, hogy minek köszönhető, mert gyerekként kaptam, folyamatosan foglalkoztam vele, jártunk kutyás társaságba, eseményekre, versenyekre, táborokba. Lehet, hogy csak felnőttem, határozottabb lettem és beérett a kutyás tudásom, azért tudtam könnyebben kezelni...


Az öt év egyébként egyáltalán nem idős, 8-9 évnél kezd rizikósabb lenni az altatás, ha biztosra akarsz menni, csináltass vérből labort és szív uh-t előtte. 8 éves kor körül egyébként sok tenyésztő ivartalanít pl a rák megelőzése miatt és ugye akkor már nem is lehet szabályosan a kutyával tenyészteni.

2021. dec. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!