Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek számít a kutya?

Minek számít a kutya?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasni itt vagy akár más fórumokon kutyás témákban hogy "minőség", "hibás" , "olcsó". Felmerült bennem a kérdés hogy a kutya minek is számít igazán, vagyon tárgynak? Hisz a tenyésztőnél fizetünk érte, van rá szerződés "garancia". Ellophatják, elveszíthetjük és 1 évig él a tulajdonjog. Ugyanakkor a kutya még is csak egy élő lény, egy családtag ( legalább is számomra). Másoknak viszont tényleg csak egy "használati tárgy", értéke van, eladják, megveszik, a "minősége" alapján árazzák.

Amikor szaporításról, meg olcsó kutyáról beszélünk, akkor hurrognak hogy kocsit meg házat sem kapnak ingyen, de a keverék kutyákat még sem tekinti senki tulajdonnak, és vagyon tárgynak.

Ti mit gondoltok erről?


2010. szept. 6. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát igen, sokan vannak így.És biztosan ebből alakultak ki a divatkutyák és az olyan kutyák,amik sok százezerbe kerülnek.

Én elvből nem vennék kutyát pénzért.Teljes mértékben örökbefogadás párti vagyok, és ezt tartom jónak.Nem mondom,hogy a drága kutya nem jó és hűséges, hiszen ő nem tehet róla,hogy "beárazták" és fajtába sorolták...de én soha nem vennék semmilyen kutyát. Tisztában vagyok vele,hogy örökbefogadásnál is "kérnek" egy jelképes összeget,de az mégsem megvásárlás.

Nincs semmi bajom azzal aki kutyakiállításra, versenyekre szeretné vinni a fajtatiszta kutyusát,csak egyszerűen feleslegesnek tartom meg ilyesmi.

Nekem egy befogadott kutyám van aki családtag, akire rengeteg pénzt költöttem,hogy életben maradhasson,de nem azért mert divatkutya, hanem mert megszerettem.

Nekem mindig azt mondták,hogy "Nem fajtát kell választani,hanem kutyát", és én nem is választok fajtát=) Hosszasan taglalhatnám,hogy miért gondolom így, és hogy igazad van,de mst ennyi=) Ha úgy döntök lesz még egy kutyám, elmegyek valahova és elhozok egy kutyát aki megtetszik, számomra ez ilyen egyszerű=D

2010. szept. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
A tenyésztők ebből élnek, náluk a minőség fontos, hogy erős, egészséges, jó felépítésű kutyákat adjanak el. Az átlag emberek pedig vagy családtagnak tekintik és szeretik vagy házőrzőnek tartják. Ez pusztán mentalitás, intelligencia és hozzáállás kérdése. Van aki jobban szereti a kutyáját, mint az embereket,eseteleg a legjobb barátja, mások még elviselni sem bírják. Ezt így nem lehet megmondani, hogy "mi a kutya". Mindenkinek más, nekem pl családtag.
2010. szept. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Két külön dolog. Nézhetjük az állatokat érző lényeknek, de akkor nem tudunk objektíven gondolkodni. Nézhetjük azonban a dolgokat objektíven is, de akkor az állat csak egy tárgy. Mindkét nézetnek megvannak az előnyei és a hátrányai is.
2010. szept. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell a kutyákig menni ezzel. Az emberi egyedeknek is van minősége és számszerűsíthető értéke is. Csak erről ritkán beszélünk, vagy nem pont így fogalmazzuk meg. Az embereket is lehet kategorizálni képességeik, kinézetük, egészségi állapotuk, fizikai tulajdonságaik, használhatóságuk alapján. Ezt lehet lealacsonyító, sértő módon is végezni, de lehet úgy is, hogy attól senki ne érezze magát rosszul. A kutyáknál sincs ez másképp. És ahogy az embernek nem teljesen mindegy, hogy ki az élete párja, mert bizonyos elvárásoknak meg kell feleljen, ez ugyanúgy a kutyájára is igaz. Nem láttam még olyan embert, aki azt mondta volna, hogy tökmindegy milyen a kutyája. A menhelyről örökbefogadók is valamilyen minőségi tulajdonság alapján választják ki a sokszáz egyedből azt az egyet, amelyiket hazaviszik. Az első hozzászólónál is a kutya pénzbeli értéke a leginkább meghatározó tényező, hiszen konkrétan azt írta, hogy: "Én elvből nem vennék kutyát pénzért." Tehát csak a 0 Ft értékű kutyák felelnek meg az elvárásainak, ha egy kutya pénzbe kerül, az számára már kizáró ok. Ez ugyanolyan kirekesztő hozzáállás, mintha én azt mondanám, hogy 200000 alatt nem veszek kutyát. De ez nem baj. Ez természetes emberi tulajdonság és mindenkinek joga, hogy a saját értékrendje szerint hozzon döntéseket.


Ha bármit matematikailag akarunk leírni vagy modellezni, azt számszerűsíteni kell és kategorizálni. Nincs ebben semmi rossz. Enélkül statisztika sem lenne és nem lehetne objektív döntéseket sem hozni.

2010. szept. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Hello.Az embert is tekinthetnénk vagyontárgynak hisz pl a biztosítási díj számszerűsítí őt.Mégsem az ér többet akinek magasabb a biztosítási összege.A kutyánál is így van.Sokszor a legutolsó korcs is többet ad mint egy díjnyertes bajnok állat.De minden kutya egyformán reagál egy simogatásra ha egézséges és szívből jön akár egy átlag ember:)És ez a fontos.
2010. szept. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor egy kutya minőségéről beszélünk, nem vagyontárgyi megközelítésből tesszük. Az állattenyésztésben a minőség egy elfogadott és minden nap használt kifejezés. Természetesen minden kutya egyformán szeretni való, ezt nem így kell érteni. Ugyanakkor a tenyésztésben a minőség kőkemény tényező. Ugyanis a gyenge minőség egészségügyi, idegrendszeri problémákhoz vezet. Értjük minőség alatt a korrekt testfelépítést, ami nem feltétlen szépséget jelent, de gondolj bele, egy görbe lábú, félig sánta, fejletlen mellkasú, levegőt alig kapó állatnak milyen az életminősége??? És ha egy ilyennel tovább tenyésztenek, ezeket örökíti, azok az utódok milyen életet élhetnek? Akik negyed óra rohanás után kifulladnak, és két évesen tönkremennek az ízületeik? Vagy egy ideggyenge kutyának milyen lehet, amelyik még a légytől is fél vagy képtelen lazítani és agresszív? Boldog az ilyen kutya szerinted? Jó neki? Tehát a minőséget így kell értelmezni. Minden kutya szeretetre méltó, az is amelyiknek baja van, vagy a fent felsoroltakhoz hasonló hibája. De ezeket az egyedeket pároztatni etikátlan dolog, mivel az utódaik is örökölhetik ezeket a gyengeségeket, és az egyedeknek és a fajtának is ártalmas, mert egyre gyengébb kutyák születnek.

Tehát a minőségnek az állattenyésztésben komoly egészségügyi, életminőségbeli jelentése, jelentősége van, amit a laikusok degradálónak tartanak, hiszen a mögöttes tartalmat nem ismerik. Semmi baj nincs amúgy a gyenge minőségű kutyákkal, kedvencnek tökéletesek ők is, de ezekkel tovább tenyészteni, az már nagyon nagy baj.

2010. szept. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!