Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyuszi mellé lehet kutyát venni?

Nyuszi mellé lehet kutyát venni?

Figyelt kérdés
2021. dec. 23. 09:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Lehet, csak ne vadászkutyát és kölyökkorától szoktasd hozzá a nyuszihoz.


Amúgy én nem kimondottan ajánlom, felesleges stressz ez a nyuszinak. Vagy tartsd őt ketrecben és mikor kiengeded szaladgálni, zárd el a kutyát valahova. Nekem volt egy időben tacskóm és vadászgörényem és így csináltam, de most már jobbnak látom nem egy fedél alatt tartani ilyen állatokat.

2021. dec. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Igen.
2021. dec. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem találkoznak, különben nem ajánlatos.
2021. dec. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Nekem kutya mellé lett nyuszim, aki szintén szabadon élt a kertben, és szívesen aludt a kutya közelében, gondolom védelmezőt látott benne. A kutyánk meg soha nem bántott egyetlen hobby-állatunkat sem, pedig volt bőven. (német-juhász keverék volt )
2021. dec. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%
Nekem volt nyuszim régen, és egy csaucsaum. A nyúlt a kertben követte a kutyát, a kutya pedig nem figyelt rá. A mostani kutyámhoz semmiképp nem vennék nyulat, kb. egy percig élne. Úgyhogy nagyban függ a kutyád természetétől. Viszont úgy tudom, hogy nyuszit minimum párban kell tartani.
2021. dec. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Nyúlnak nyúl a párja. A kutyában bármikor feltámadhatnak a vadászösztönök, (a nyulak ugrálnak, szaladgálnak, hirtelen szoktak mozdulni, tehát kiválthat ilyen reakciót) és már meg is történt a baj. Nagyon nem ajánlom.
2021. dec. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem biztos, hogy jó ötlet. Egyik ismerősömnek volt mindkettő és a kutya megtámadta a nyulat. (Elpusztult a nyúl.) Gondolom ez fajta és neveltetés kérdése is.
2021. dec. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez fajta és kutya függő.Na meg persze szoktatás kérdése is,de ha a nyuszit kérdeznéd ő kapásból ellenezné az ötleted.Ha nem bántja a kutya is félne a közelében hiszen ő egy zsákmányállat/prédaállat.De ketrecben sem lehet folyamatosan,neki is szüksége van a mozgásra.(legalábbis ha benti akkor biztosan,azok a ketrecek olyan kicsik..)


A kutya pedig ragadozó,ösztön szerűen utána fog eredni (akár játékból,akár tényleges vadászösztön miatt) és kialakul az a kergetőzés amit sokan játéknak vélnek (talán még a kutya is egyes esetekben),de a nyúlnak éppen lepereg az élete a szeme előtt 2 kanyar közt.

Ha nem bántja,nem akarja megölni a nyuszi akkor is félni fog,stresszelni ami nem tesz neki jót.


Én nem tenném ki ennek ha nem muszáj,annyi más állatka van ami kompatibilis kutyával úgy,hogy mind a két félnek jó legyen.. :)

2021. dec. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja,ami pedig a másik végletet illeti..

Egy bak nyúl (hím nyúl) kifejezetten veszélyes tud lenni! Kis testű kutyára szinte biztosan,a nyúl is harap méghozzá k*rva nagyot.🥲

Nem mondom,hogy átmegy vérnyúlba és majd a kutyádat fogja legyilkolni,de..ha nem menekül valami ijedtében akkor támad.Ami támad az tud sérülést okozni.

Jól át kell gondolni,hogy mit mihez viszel és mekkorát.

2021. dec. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A nyolcas tökéletesen leírta. Véleményem szerint NEM szabad nyuszi mellé kutya.
2021. dec. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!