Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ellopott kutyusok, mit szóltok...

Ellopott kutyusok, mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

[link]


Ha valakinek eltünt a fajtatiszta kutyusa lehet hogy itt megtalálja.


2010. szept. 7. 12:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pár évvel ezelőtt ellopták a boxer kiskutyámat,3 héttel azután,hogy megvettük.Én mondom,gusztustalan állat emberek vannak! :(

25/N

2010. szept. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
és honnan tudják h lopott kutyák? gyakran találnak ilyen szaporító telepeket sajnos
2010. szept. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Rettenetes. És nyilván szaporították őket. Basszus, ha eltűnne a kutyám, és pár hónappal/évvel később agyonelletve lelnék rá, az biztos, hogy hirtelenfelindulásból magam harapnám át a roh.adék gégéjét, aki ezt csinálta vele.


Míg szukám volt, mindig ettől paráztam, a nyolcban rendszeresen megállítottak, hogy mennyibe kerül egy ilyen kutya. Azt szoktam mondani, hogy ajándékba kaptam, mert folyamatos gyógyszeres kezelésre van szüksége.


Elképesztő milyen beteg egy állat az ember. Azt hiszem nálam ez az ami mindennek a teteje.

2010. szept. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
És egyre gyakrabban hallani ilyet, lopkodják a kutyákat a kertből, autóból. Nekem egy nagyon jól sikerült menhelyi kutyám van, sokan a csodájára járnak ami elején tetszett, most már viszont paranoiás lettem ennyi rém hír után, már odáig jutottam hogy bezárom a kutyaajtót és 5 percnél tovább nem hagyom őt a kertben felügyelet nélkül. Tényleg így kell élnünk?
2010. szept. 7. 13:10
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ma Magyarországon ez a helyzet, bár félek tőle még néhány országban is hasonló lehet.

Nem számít igazán az emberélet minősége sem, nem hogy a kutyáké. Valahol igaza volt azoknak a "magasan iskolázott" embereknek, akik balkáni országnak titulálták kis hazánkat. Sok szempontból az, és ez még csak egy csepp a tengerben.

2010. szept. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk 12éve,az első vizslánkat ellopták, pár hét múlva vettünk egy másikat, azt meg megmérgezték..:S Befogadtunk egy fiatalabb,de már nem kölyök angol vizslát, azt nem bántották,de már öreg szegény:S

2010. szept. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt láttam én is, rettenetesen félek valami ilyesmitől. Ivartalanított szuka kutyám van, chippes, minden nyakörvén van biléta amire ráírattam, a nevén és a tel. számon kívül azt is hogy ivartalanított. Hátha így nagyobb esélye lenne hazakerülni, ha netalán valaki ellopja...nagyon vigyázok rá, nem csak azért mert imádjuk, de terápiás kutya, rengeteg munka van a kiképzésében. Kertben egyedül soha nem hagyom kint például.
2010. szept. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szörnyű, de engem már semmi nem lep meg.

Viszont egy dolog nagyon fontos: ha egy kutyát azért lopnak el, hogy szaporítsák, és az illető rájön, hogy a kutya ivartalan, akkor jó esélye van, hogy vissza kerül a gazdihoz...ezt csak úgy mellesleg, tudom, hogy már mindenkinek a könyökén jön ki.

De nálam ez is szempont volt, amikor megműttettem a yorkimat.

2010. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem meglepő, hogy ellopják és szaporítótelepre viszik. Ráadásul mind-mind csupa divatos fajták...

Ezért mondom a páromnak többek között, hogy ivartalaníttassa a golden kan kutyáját, legalább ha véletlen elvész, szaporítani már nem lehetne vele. Ő meg úgysem tenyésztené.

2010. szept. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Igen igen, nálam is. Csak az a baj, hogy a kannommal még oké,hogy ez biztonságot ad, mert mindek ellopni egy ivartalan kant, de a szukára nincs ráírva, hogy ivartlanítva van, tehát max akkor tűnik fel, ha már egy év eltelt, és még mindig nem tüzelt. Mert gondolom az ilyen nem szalad a lopás után az állatorvoshoz ultrahangra.


De idővel tuti kidobják, ha nem termékeny, csak mireaddig eljut, addigra amin keresztülmegy szerencsétlen :(

2010. szept. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!