Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugtató szilveszterre milyet?

Nyugtató szilveszterre milyet?

Figyelt kérdés

Kutyások kérlek, adjatok tanácsot, milyen állatnyugtatót vegyek a kutyusomnak (kis szobakutya méret)


Kiskora óta retteg a durrogtatástól, lakásban lakunk, de hiába nyomom be a TV-t, terelem el a figyelmét remeg, tiszta stressz ilyenkor. (Séta persze csak még világosban, este későn csak pisire szaladok ki vele, de ha éppen akkor robban a közelünkben volt olyan, hogy összevécézte magát...)


Most, hogy idén ismét szabad, gondolom az emberek ki fognak tenni magukért, szeretnék felkészülni...



2021. dec. 25. 20:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Elmész az állatorvoshoz, ad receptet.
2021. dec. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

Aphazooban láttam valami nyugipasztát, vagy valami tabletta volt, bár nem tudom mennyira hatásos.

Neten megtalálod a "nyugicsomót", melyet a kutyára téve állítólag megnyugtatja.

Szerintem legyen melletted, esetleg valami ruhadarabod add oda neki, amin érzi a szagod, de túlbabusgatni se szabad.

Állatorvossal konzultálj, hogy ad e rendes nyugtatót, vagy sem.

2021. dec. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

Én nem szoktam ilyet, de ha mégis tenném, akkor nem egy random ember ajánlását, vény nélküli, állatorvos véleménye nélkül vennék egyet, hogy jó lesz az is, hanem állatorvossal beszélnék erről.

(Tehát nem a gyakorira írnám ki a kérdést, hanem egyenesen állatorvossal beszélnék)

2021. dec. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem állatorvost érdemes megkérdezni. Mi egyszer használtunk nyugtatót, és az állatorvos mondta, hogy mennyit adjunk be, annyit is adtunk, de szerencsétlen kutya még másnap este is tök kába volt, mondjuk a szilveszter éjszakáján minden okés volt, csak na, hiába mondta az állatorvos, hogy mennyit, attól még túl sok volt szerencsétlen kutyámnak, sok ideig kába volt utána, szóval azért óvatosan.
2021. dec. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
54%

1) ablak ajto bezar otthon

2) zene bekapcsol

3) maradj otthon. Majd maskor bulizol-ennyit megtehetsz erte

2021. dec. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%
Rokonok kutyája epilepsziás rohamokat szokott kapni bár nem csak szilveszterkor. Orvossal is beszéltek de állítólag nem minden nyugtató hatásos főleg nem akkor ha a kutyának ilyesmi baja van. Meg kell nézni hogy hány kilótól javasolt nehogy túladagold és hogy szedhet e egyáltalán ilyet.
2021. dec. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%
"csak azert hogy ne lasd h a kutya fèl ami vegso soron csak NEKED egy kellemetlen erzes" Tényleg vannak ilyen debilek? Döbbenet.
2021. dec. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is rettentő stresszes ilyenkor ha nem kap semmit, félő hogy a szívbaj viszi el, nagyon rettegni szokott. Mondjuk ha dörög az ég ő akkor is fél, de csak annyira, hogy elbújik egy sarokba. Ezért szilveszter előtt mindig állatorvosnál veszünk neki tablettát, fél vagy egy darab elég szokott lenni, és nem drága dolog. Csak úgy ilyen készítményeket ne vegyél, lehet többet ártasz vele, mint segítesz.
2021. dec. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
63%
Hivd magadhoz arra a par percre amig durrogtatnak ... simogasd ... nyugtasd meg ... ehhez nem kell gyogyszer ... te magad vagy a gyogyszer.
2021. dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
En kolyok koraban kivittem a legnagyobb durrogasba es megmutattam neki, hogy mitol van ez a nagy hangzavar ... azota egyaltalan nem erdekli a durrogas, erdeklodve szokta figyelni a dolgokat ... szulinapomon en is szoktam tuzujatekozni es tokre orul neki a kutya :)
2021. dec. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!