Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nyugtatjátok le szilves...

Hogyan nyugtatjátok le szilveszterkor a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Az enyém annyira fél ,hogy kocognak a fogai, remeg, izzad a talpa... És sehogy sem tudom lenyugtatni. Van ötletetek?

2013. dec. 28. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy, mert ha nyugtatod csak még jobban erősíted benne a félelmet. Amikor kölyök volt a kutyám direkt kivittem durrogáskor az udvarra és játszottam vele meg tanítgattam jutalomfalattal, hogy pozitív élményhez kösse a tűzijátékot, most 3 éves és nem fél tőle azóta sem.
2013. dec. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
nem szabad nyugtatgatni. ha simogatod közben, akkor a félést erősíted benne, így ő azt hiszi, ha ez a helyes. én megpróbálnám elvonni a figyelmét, játszani vele, esetleg tanítani, tök mindegy, a lényeg hogy ne a durrogást figyelje, hanem rád. ezeket csak ezt gondolom, ilyen problémám még nem volt szerencsére...:)
2013. dec. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2013. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem szabad nyugtatni, hangosítsd kicsit fel a tv-t és csinálj úgy mintha semmi sem történne.
2013. dec. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Behúzom a sötétítőt, gyújtok néhány gyertyát, tévét nézek, közben a kutyusommal összebújunk, simogatom a pociját, kajálunk valami finomat, és már alszik is :)
2013. dec. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 kangaxx ***** válasza:

Nekünk alapból kerti kutyánk van, télen éjszakára beengedjük. Már úgy született, hogy fél a hangos zajoktól, dörgéstől...

Mi nem csinálunk ilyenkor semmi szokatlant vagy mást, mint máskor. Ez vált be a legjobban. Ha elkezdenénk tutujgatni, annak nem lenne jó vége. Amikor elkezd ilyenkor hisztizni, akkor szinte tudomást sem veszünk róla, csináljuk tovább, amit éppen csinálunk. Mondjuk, ha látom rajta hogy tényleg nagyon nyugtalan, akkor előveszem a klikkert és gyakorlatozunk.

2013. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Olyan nincs, hogy a kutya úgy született, hogy fél a zajoktól. Esetleg kicsi korában nem szocializálták a "tenyésztők" rendesen vagy ti nem szoktattátok rendesen hozzá az ismeretlen hangokhoz.
2013. dec. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Mi beengedjük a házba, felmehetk a szobákba, általában bebújik a szekrénybe, ott egészen jól elvan, ki sem jön.
2013. dec. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Theia, ezzel nem értek egyet. Hogy szoktathatnám hozzá egy olyan zajhoz, ami évente egyszer néhány óráig hallható csak? A kutya nem érti a durrogást, csak hallja, és a villogást látja. De nem tudod neki megmutatni, hogy figyelj, ez durrog, nem kell félni tőle.

Az én kutyám terápiás kutya, tökéletesen van szocializálva, mert down kóros gyerekekkel dolgozik, mégis megrémül a durrogásól. Mondjuk szerencsére meg tudom nyugtatni, de kell hozzá idő, amikor elkezdődik a durrogás, akkor egy ideig a konyhaasztal alatt fekszik szegényem...

2013. dec. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Van tanúlt félelem és van genetikailag bekódolt félelem is.

Átlagban a kutyák egy része genetikai okból félnek a dörgéstől, lövéstöl és az ehhez hasonló zajoktól. Már kölyök korában is megvan ez a félelem csak még nem annyira látványos mint már felnőtt korban.

A tenyészszemléken is azért végeznek lövés próbát, hogy ezeket a nem kívánatos tulajdonságokat kiszűrjék.

Ez nem a szocializáltságtól függ.

2013. dec. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!