Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy viseli a kutyátok a...

Hogy viseli a kutyátok a szilvesztert?

Figyelt kérdés

Félős, vagy nem zavarja a durrogtatás?

Félős kutyának szoktatok adni valami nyugtatót?

Az enyém bent jól elvan, de tavaly hiába kísértem ki pisilni. Annyira rettegett, hogy nem pisilt vagy 16 órán keresztül, mert menekült vissza a házba. Érdemes volna valami nyugtatót adni neki?



2018. dec. 28. 09:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
enyém nem félős, velünk ki jön a teraszra nézni a tűzjátékot, tetsznek neki a fények.
2018. dec. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Az én kutyám retteg a petárdától. Falun lakunk,sok évvel ezelőtt volt egy nagy szilveszteri banda,akik tudták,hogy a kutya retteg,és direkt őt ijesztegették. Azóta idebent szilveszterezik. Szerencsére az utóbbi években már nem volt nálunk egy fél perc durrogtatás sem,nyugalom van,kint alszik probléma nélkül,de előtte sok sok éven keresztül szenvedtünk.

Nyugtatón évről évre gondolkodtam,és amire eljutottam arra a pontra,hogy nyugtatózzunk,eltűntek a petárdás suttyók,nem volt rá szükség :D

2018. dec. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Benti kutya alapból is, de ilyenkor fokozottan figyelek, hogy sötétedés után már csak pórázon viszem ki az udvarra, pedig nem fél.

Mondjuk munkakutya, a lövésteszten is átment, érdekes lenne, ha ezek után félne a tüzijátéktól :D .

Szóval vele nyugodtan lehetne sétálni is szilveszter este, de nyilván nem szoktam, mert azért stresszeli valamilyen szinten.

Ilyenkor bekapcsolunk egy jó filmet és hajnalig mozizunk úgy, hogy ő mellém van kuporodva.

Ha bulizni szeretnék, akkor mindenképp én hívok magamhoz olyan barátokat, akik szeretik a kutyákat és tudják, hogy nem fogom elzárni sehová csak azért, mert itt vannak.

2018. dec. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Benn van ilyenkor (amúgy kinti-benti).

Nem igazán érdekli,inkább azt nem érti, ilyenkor miért nem engedjük ki, ha elunja magát idebenn és kikívánkozik.

Ha mégis kiengedem pisilni, akkor megyek vele, egyszer pont előttünk dobtak el valamit, ami mellettünk durrant, akkor mondjuk azért megilletődött, de hosszú távon szerencsére nem rázta meg.

2018. dec. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem félős :)

Az első szilvesztert otthon töltöttük vele és éjfélkor kimentünk az udvarra együtt nézni a tűzijátékot. :)

2018. dec. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Kint félnek, de ha beengedjük őket, akkor teljesen megnyugodnak, nincs probléma.
2018. dec. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

Nekem több kutyám van.2 fél ilyenkor.Őket beviszem lakásba.Többi nem fél.Nyugtatót sosem adok.Szilveszterkor emiatt muszály otthon maradnunk.Hozzánk se tud jönni senki.Én ott ülök velük egész éjjel,akkor nyugodtabbak, de még így is szűkölnek, idegesek.

Én személy szerint főleg az állatok miatt betiltanám ezt a durrogtatást.Rengeteg kutya elvész ilyenkor, mert menekül.Akikre nem vigyáznak eléggé.

De sok cica is rettegve elmenekül és nem kerül elő többet.

Gondoljunk már bele, milyen érzés ez nekik.z az iszonyat félelem.

És nemcsak az állatoknak.Sok beteg ember, idegileg gyenge ember, idős ember is ilyenkor minimum szorong,fél, ideges.Alig várják hogy reggel legyen és elüljön a csatazaj.Megéri ez más emberek szórakozásáért?

2018. dec. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%
Ja és kimaradtak a kisgyerekek!
2018. dec. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
Nekem egy tibeti spánielem van, és amikor kijövök cigizni a teraszra, kijön velem, és követeli, hogy vegyem fel.. Ilyenkor bebújtatom a kabátomba, és ölelem, közben nézi a fényeket, nem fél tőle szerencsére.
2018. dec. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%
Kertvátosias félfalusias részén lakunk, lovaink is vannak. A karikást egész évben pattogtatjuk, így az állataink nem szívbajosak kis durrogtatástól. De a sok idióta miatt aki képes más udvarába hajigálni, inkább be van zárva mindenki. Lovak előtt széna, a kutya meg velünk.
2018. dec. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!