Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülhet egy tenyészt...

Mennyibe kerülhet egy tenyésztőtől vett Német Boxer?

Figyelt kérdés

venni akkarok boxert,de nem tudom mennyibe kerülhetnek ugy nagyábból..nem hiszem hogy elnyúlik 90-100-200-ig..(bár van olyan) de én egy 70-75ezerre gondoltam..szerintetek ha hülye vagyok hogy ilyen olcsón akkarok (hehe.olcsó xDDD) boxert akkor szóljatok rám x))

tenyésztőtől akkarom venni,tk-san!


2010. szept. 7. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha normálisan tartott és nevelt boxost akarsz olyan tenyésztőtől, aki egészségügyi garanciát vállal, és ezt szerződésben rögzíti, akkor pedig nyugodtan számolhatsz 100-150 ezerrel.


[link]

[link]

[link]


Boxernél is baromi gyakori a diszplázia, tehát semmiképp sem éri meg kockáztatni, mert annak a kezelése többszöröse még egy drága kutya vételárának.


Amikre mindenképp figyelj/kérdezz rá:

DP és PRA szűrés, Harder mirigy problémák, allergia


Ha kicsit is sumák az illető akivel beszélsz, felejtsd el. A TK nem minden sajnos. Persze ha garancia van rá, akkor is becsúszhat a DP, de azért nem mindegy, hogy 70-80% esély van rá, vagy 20-30%.

2010. szept. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet már 70-75 ezerért is venni megbízható tenyésztőtől boxer kutyát. Ez csak attól függ, hogy milyen garanciát vállal rá (nyílván minnél nagyobbat, annál drágább) + attól függ még, hogy mennyire komoly párosításból vannak a kölykök. Ha pl. több ezer km-t utazott a tenyésztő, hogy külföldön befedeztesse a szukáját egy "sztár fedező kannal", akkor ott kezdődik egy kiskutya ára, hogy 1000 - 1500 Euró!!

Ha viszont pl. egy olyan kannal fedezteti, ami szintén az ő tulajdona, akkor mivel nincs a fedeztetéssel (annyi) költsége, olcsóbban tudja adni. 100 ezer alatt simán találsz ilyet. Persze az egészségügyi szűrések, tenyésszemle, stb. mindkét esetben adottak szoktak lenni. Szerintem ne hamarkodd el a döntést, nézz jól körül, mert tényleg sok a "nem túl lelkiismeretes" tenyésztő...

2010. szept. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!