Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyával könnyebb, mint...

Szuka kutyával könnyebb, mint kannal?

Figyelt kérdés
Szófogadóbbak? Nem olyan makacsok, akaratosak, mint a kanok(mármint kölyökkorban)?

2021. dec. 28. 08:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez fajtánként és egyedenként/vonalanként eltérő.
2021. dec. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez fajtától függ. Berni pásztornál nem szmáit a nem. Viszont a bobtailnél már akad pár kan példány, akik makacsabbak és önfejűbbek. A szuka kutyákkal más okból nehezzeb. A tűzelésük miatt egy csomó kan kutya ott ugatna a kerítésednél és ha véletlenül kiskutyái lesznek, elég nehéz lesz foglalkozni velük. Összefoglalva:a nemek kb.ugyan olyan viselkedésűek. De persze ez a te döntésed.
2021. dec. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2 én mindkét esetben ivartalanítanám, ez manapság alap dolog kéne legyen, ha valaki nem tenyésztő. Én úgy veszem észre a környezetemben, hogy szukákkal könnyebb.
2021. dec. 28. 08:51
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig 5 kutyám volt, mind kan, most van egy szuka, de az előzőek fel sem érnek hozzá, olyan rossz. Nevelhetetlen, önfejű, igaz, őt egy erdőbe dobták ki és úgy fogadtuk be, nem kicsi kora óta van nálunk, de nagyon nehéz vele.
2021. dec. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a fajta sokat befolyásol. Német juhászoknál tipikusan a szuka simulékonyabb. Bordernél, aussie-nál meg jellemzően a kanok a simulékonyabbak.
2021. dec. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4

Akkor ott nyilván az a gond, hogy nem kiskorától van veletek, valószínűleg nem volt soha nevelve. Így nem érdemes összehasonlítani őket. Nekem kölyök kan kutyám van és borzasztó tud lenni…

2021. dec. 28. 09:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig kint dolgoztam finnországban, ahol egy 30 kutyás szánhúzócsapatnak segítettem. A kutyák nagyja ivaros volt. Jóval több kan volt, mert ha a szuka tüzel kiesik a munkából. Tehát munkánál kanokkal könnyebb, hétköznapi életben viszont fajtán, egyeden múlik. Én mindig a kanokkal jöttem ki jól, szukát nem is tartottam.
2021. dec. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
2 szuka, 3 kan kutyával volt dolgom. Ez nem a kutya ivarától függ, hanem a jellemétől.
2021. dec. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Fugg a csaladod modelljetol. A nok a dominansak vagy a ferfiak? A kutya masolja a szereposztast.
2021. dec. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első kutyám menhelyről, 5 évesen fogadtuk örökbe, szuka, ivartalan.

A világ legjobb kutyája. Tényleg, ez nem elfogultság, de 1*űen tökéletes első kutya.

Azután lett egy Tacsi keverékem, szintén menhelyről, 1 évesen, kan, ivaros, de iszonyat hiperaktív, folyamat mehetnéke van, nem áll le sosem, már megszoktam, hogy folyton valamit csintalankodik, bűnrossz.

3.talált kutya, 5 hetesen, németjuhász szerű, szuka, ivartalan már, 5 éves most és egy éve kezdett olyan lenni, mint az öreg lány kutya. Addig viszont olyan volt, mint a tacsimix, meg mint Marley, nem bírtam vele.

Most lett egy ivartalan kan, sintértelepről, 3 éves, de olyan, mint az öreglány, annyira összeillenek, imádom.

Persze mindet imádom, de az én személyiségemhez jobban illik az ilyen nyugis, megadó, de azért szeret nagyokat túrázni típusú kutyus.

A lényeg a lényeg, hogy nem hiszem, hogy nemtől függ.

2021. dec. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!