Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyával vagy szukával...

Kan kutyával vagy szukával könnyebb az élet?

Figyelt kérdés
2012. máj. 3. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Jólnevelt kutyák esetében tökmindegy. Nem a nemén múlik.
2012. máj. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 VBeata81 ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy. Kinek melyik szimpatikusabb. Esetleg a tüzelés okozhat kellemetlenséget a szukánál, ha nem ivartalaníttasz. Egyébként nem ez számít.
2012. máj. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A kan kutyák nem agresszívabbak, kezelhetetlenebbek?
2012. máj. 3. 22:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Szuka is tud ugyan olyan agressziv és kezelhetetlen lenni, mint egy kan, ha elrontották a nevelését.
2012. máj. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyedfüggő. Nekem kan kutyàm van, dominánsnak írtàk a fajta jellemzésénél magàt a fajtàt is. Az enyém egyàltalàn nem dominàns.
2012. máj. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kannal könnyebb. Több kutyám volt már, kanok és szukák. Jelenleg is van kettő (kan, szuka). A kanok bár dominánsabbak és makacsabbak, ha megfelelően határozott a gazda, akkor nem lesz velük gond. A szukák simulékonyabbak a gazdával.

Más kutyákkal egyedfüggő, nem pedig nem függő hogy melyik az agresszívabb, úgyhogy itt nincs különbség. Azért én úgy vettem észre, hogy a szukáknál megvan a csajos hiszti sok esetben és szerintem rafináltabbak is, ha arról van szó hogy a tilosban járnak.

A szukáknál ami negatívum, az a tüzelés körüli hercehurca, illetve hogy könnyebben kapnak el ilyen-olyan betegségeket. Ez a nemiségükből fakad. Ha pedig ivartalanítod, sokkal komolyabb a műtét, mint egy kannál.

2012. máj. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én teljes mértékben szukafüggő vagyok, van kanom is, és imádom, de anniyra nincs meg az összhang, mint a lányokkal.
2012. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon az emberektől függ. Van, akinek a kanok jelleme jön be jobban, van akinek a szukáké.

Alapvetően a kanok hajlamosabbak az agresszióra, de nem lesznek automatikusan verekedősek, csak megfelelő szocializálás és nevelés hiányában. A szukáknak is megvan a maguk hátránya, ők előbb b*sszák át a fejed a palánkon, minthogy szemtől-szembe megmondják, hogy nem akarnak engedelmeskedni, keresik a kiskpaukat, résen kell lenni hozzájuk.

Legalábbis nagy általánosságban így van, vannak kivételek, nem is kevesen. A kutya saját jelleme valójában többet számít, mint a neme.

2012. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint szukával sokkal könnyebb együtt élni. Nyugodtabbak, nem szívatják a gazdit, engedelmesebb természetűek, sokkal kevésbé kell velük megküzdeni.
2012. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!