Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a szomszédom...

Mit csináljak, ha a szomszédom direkt csak azért tűzijátékozik ma, mert tudja, hogy a kutyám fél tőle?

Figyelt kérdés
Egész évben mondogatta, hogy ezt fogja csinálni, mivel a kutyám gyakran ugat, amivel szerintem nincs semmi gond, mivel azért kutya.
2021. dec. 31. 23:13
1 2 3 4 5
 41/47 anonim válasza:
78%

Imádom ezt az üres vitatkozást. XDD Van két fél akik nem tudják egymást meggyőzni, nem lenne egyszerűbb ömhh... nem vitatkozni? Senki nem fog senkit meggyőzni, csak előbb fogtok megőszülni.


(Az lényegtelen most, hogy "kutya vagy tűzijáték párti" vagyok-e.)

2022. jan. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
35%

38-as!


"A tűzijáték Kínából származik mindegy 2000 évvel ezelőttről."


Nem írtam olyat, hogy Magyarországon van több ezer éve.


Egyébként a kutyatartás is ilyen, először valamilyen feladatokra tartottak kutyákat, aztán főleg úri körökben, most meg a prolik divatja is lett.

2022. jan. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
87%

"Ezzel arra célzol, hogy akinek nincs kutyája az foglalkozik a nemlétező kutyájával, akinek meg van, az mind hanyagolja? Vagy hogy kell ezt érteni?"


Nem mind hanyagolja el, az hogy van ilyen, nem jelenti, hogy mindenki ilyen. Vannak olyanok, nem is kevesen, akik divatból kutyát tartanak, de a kutyatartás annyiban merül ki, hogy eteti, sétáltatja. Nagyon sokat kellene foglalkozni egy kutyával, többek között azt is meg lehet (kell) tanítani, hogy ne féljen a hangos zajoktól és nem lenne probléma a tüzijátékkal sem.

2022. jan. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
75%
41: csak elütjük az időt, ebbe még senki sem őszült bele. :)
2022. jan. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
76%

“ A tűzijáték Kínából származik mindegy 2000 évvel ezelőttről.”


Igen, akkor volt a szakács balesete a lőporral, de gondolom hagyományról onnan beszélhetünk, ha elkezd szokássá válni. Az meg később volt, főleg Európában.


“ többek között azt is meg lehet (kell) tanítani, hogy ne féljen a hangos zajoktól és nem lenne probléma a tüzijátékkal sem.”


Ez olyan mint a tériszony. Van aki az életben nem tudja megszokni a magasságot, van akit nem érdekel, nekem pl. helikopterben nincs, de ha ipari darura kellett felmenni, akkor azért izzadt a tenyerem, de idővel megszoktam.


A kutyánál pont így működik. A fűnyírótól az enyém félt, és ugatta. Leszoktattam. A durrogásnál kint is lehetne akár, a nagyobbaknál vakkant párat, ha túl nagyot szól, de be szoktam hozni, jobb a biztonság.


A gázégő meg a hőlégballon hangjával meg nem tudok mit kezdeni. Attól fél, bármit csinálok.

2022. jan. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
83%

45-ös!

Ez így rendben lenne, biztos maradna néhány kutya amelyik fél, de nem lenne ekkora ügy ebből a hülyeségből. Amelyik fél, azt addig be kell engedni, aztán megpróbálni nyugtatni.



"Igen, akkor volt a szakács balesete a lőporral, de gondolom hagyományról onnan beszélhetünk, ha elkezd szokássá válni. Az meg később volt, főleg Európában."


A lényeg, hogy nem 10-20 éve találták ki a prolik, hogy durrogtatnak.


Egyébként engem nem érdekel a tüzijáték, nézni sem szoktam, venni sem, miattam meg is szűnhetne. Csak az zavar, hogy ezek a hülye kutyások (nem minden kutyás hülye) ilyen problémát csinálnak belőle, a tüzijátékozókat primitív prolinak beállítva, pedig a kutyatartók egy része szintén proliságból tart kutyát, mert divat, aztán a panelben kínlódik a szerencsétlen kutya.

2022. jan. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 Missi_Key ***** válasza:
59%
ne legyél kö*ög szomszéd, és egy napra zárd be a kutyát...
2022. jan. 3. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!