Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet tudni, hogy egy...

Honnan lehet tudni, hogy egy kutya egygazdás?

Figyelt kérdés

2 hónapja fogadtam örökbe a második kutyámat. Kb 1 éves. Velem a menhelyen első pillanattól kezdve barátságos volt, bújt, kinyúlt a rácson a mancsával. Gondozók is azt mondták, hogy barátságos kutya. Azt hittem tipikus labrador mentalitásu lesz, aki mindenkivel haverkodik. Velem extrém kedves, tényleg bármit csinálhatok vele, viszont a többi emberrel bizalmatlan. Nem fél, de sétánál nem hagyja magát megsimogatni, kitér előlük. Tegnap egyik vendég meg akarta simogatni miközben marhabőrt rágott és egyből szóltam neki, hogy ezt ne, mert a kutya alig ismeri és nem fog neki tetszeni. Morgott is rá. Én ha az arcába mászok sem reagál. Kutyákkal teljesen jól kijön.


Egyébként szuper kutya, okos, engedelmes, de tényleg úgy érzem mást nem fogad el, csak megtűr. Ismerősöm mondta, hogy biztosan engem kiválasztott már a menhelyen és egygazdás típus. Valóban az lenne?


2022. jan. 1. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem lesz ettől még egygazdás, de mint egy jó kutya, azokat fogadja el, akiket ismer. Pl menhelyi gondozókat, sétáltatóit, téged. Ha másokat is így megismerne, valószínűleg elfogadná őket.

Nekem volt egy staffim. Ha valaki úgy jött be a kapun, hogy nem ismerte, harapott, támadott. Idegeneket utcán sem szerette, de amíg ott voltam, senkit sem bántott, kezes báránylett, simogatható. Ettől függetlenül későbbi férjemet, gyermekeinket maximálisan elfogadta, a kaját a szájából kilehetett emelni.

Amikor morog, szólj rá hangosan, küld ki. Ne hagyd rá!!

2022. jan. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem még kicsi a kutyám, 4 hónapos, de séta közben ő is fél, ha a közelébe mennek, ellenben itthon minden idegenhez egyből farkcsóválva megy simiért. Egyszerűen idegen környezetben lehet nem érzik olyan biztonságban magukat, a te kutyád meg lehet olyan természetű, aki otthon sem szereti az idegeneket, valószínűleg kiskorában nem lett hozzászoktatva a vendégekhez. Én ezért intézem úgy, hogy most kiskorában minél többször jöjjenek át barátok, rokonok, mert ez nagyon fontos időszak a szocializációban. Ha egy 1 éves kutyánál ez kimaradt, az mar gyökeresen nem fog változni, de ajánlom, hogy gyakran hívj át vendégeket és engedd őket barátkozni a kutyával, adjanak neki jutifalit stb. Azt pedig nem is értem, hogy egy idegent miért kéne eltűrnie a kajájánál.
2022. jan. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az egygazdás inkább azt jelenti, hogy egy családon belül csak egy embernek engedelmeskedik. Idegenekkel szemben mindegy, hogy engedelmes vagy sem.
2022. jan. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt normálisnak gondolom így, hogy keverék, mivel nem olyan fajta aminél ez nem "normális". Lehet benne bármi, így oké.

Egyébként az meg, hogy mint idegen, akkor akar kutyázni amikor a kutya eszik, ez az ő baromsága. Te mint gazdája persze hagyja hogy evés közben akár a képébe mássz, de egy idegentől a kajáját igenis meg fogja védeni, nem a falka/család tagja, rangja sincsen, az ő szemében egy betolakodó, akit valamiért a gazda beengedett, de ez még nem jelenti azt, hogy oda tartozik.

Egyébként, az hogy nem haverkodik minden emberrel ez sem gond, tekintve hogy nincs fajtajelleg (vagyis nem tudni hogy mi), ha agresszív lenne, az már vetne fel némi kérdést. De még egy goldinál is előfordul, hogy ha unszimpatikus emberrel találkozik, hogy azzal távolság tartó.

2022. jan. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem kutyás a vendég, nem ért hozzájuk, nem gondolt bele, hogy ebből baj lehet, de mondtam neki, hogy ezt ne csinálja, más kutyánál se.


Egyébként tacskó keverék.

2022. jan. 1. 18:14
 6/7 anonim ***** válasza:

"Honnan lehet tudni, hogy egy kutya egygazdás?"


Mindig ugyan az az egy ember sétáltatja :))) BUEK!!!

2022. jan. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem egy rottweilereim vannak, de csak a kan egygazdás


ez abban nyilvánul meg, hogy faterom nem tudja a kutyát becsukni ha a kutya nem akar bemenni, jutalom falattal sem


akkor kimegyek, mutatok a helyére kézzel, mondom a nevét és akkor szalad és beugrik



vagy egyszer kiszökött, faterom ment utána de a kutyát nem érdekelte, kimentem, már 100 méterre volt, üvöltöttem egy nagyot a nevére és szaladt vissza,



illetve elvileg a szerveknél ahol több műszakban dolgoznak emberek nem tudják olyan jól cserélgetni a kutyát emberek között szolgálatra, esetleg a jól képzett kutya nem engedelmeskedik a másik embernek


ez pl. egy malinoisnál vagy német juhásznál nem fordul elő, hallgat akár 20 gazdára is


rottweilernek csak a néhány közeli családtag a "szerelme", 1-2 nek engedelmeskedik és ennyi


ennyit jelent

2022. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!