Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit írjak egy tenyésztőnek,...

Mit írjak egy tenyésztőnek, ha csak egy kutya ára érdekel leginkább elsődlegesen?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy soha nem vásároltam még állatot, nem tudom hogy megy ez. Láttam egy kennel oldalán, hogy van még szabad kiskutya és érdekelne, hogy mennyi lenne az ára. Hogy kellene ezt írni normálisan? Illetve mit kérdeznétek még kutyavásárlásnál?
2022. jan. 4. 23:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
41%

Egy tenyesztovar egy bemutatkozast,h mivel foglalkozol,milyen eletstilusod van ,mit sportolsz es a kutyanak milyen mozgast ,etkezest tudsz biztositani milyen gyakorisaggal.


Akarkire nem bizta a kutyajat. Felmeri,h alkalmas vagy-e annak a fajta kutyanak a tartasara.

Fontos,h ird le a laks korulmenyeid: belvarosi lakas vagy kerteshsz,stb.

Hova jarnal a kutyaval.


Mert az en vasarlasomnal is volt olyan kutya,aki nekem fel se ajanlott,mert kutyakkal verekedest kezdemenyezo , kutyak koze nem lehet vinni. Remalom lenne azzal setalni a belvarosban.


Azt is ird le,kivel elsz egyutt.


Vannak tenyesztok,akik nyakorv viselesehez es porazhoz szoktatjak a kutyat,sot setalni is jarnak veluk ,kocsiban jarmuveken utaztatjak.


Mentsd el a leveled,mas tenyesztoknek is kuldheted ugyanezt.

2022. jan. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj,hogy a legtöbb amint oda írod,hogy mennyibe kerül(?) azt mondja,hogy hű de felelőtlen állattartó leszel mert az ára érdekel..

Szóval próbáld meg előbb köríteni,bosszúból jó hosszúra,had olvasson csak..


-Ki vagy

-Mire kellene a kutya

-Milyen kutyát szeretnél,és mit várnál a kutyától (nyugodt,aktív,egy gazdás több gazdás,sportra alkalmas,kiállítási,túrára alkalmas,akármi.amit akarsz vele csinálni.ha semmit az egy aktív kutyánál gáz)

-Mit tudsz neki nyújtani és hogy tartanád (havi max kiadásod rá,állatorvosi ellátást tudod-e állni -> ha nem akkor minden kutya off,kertben vagy lakásban tRtanád,mennyit sétálna melyik esetben és hányszor,mennyi időd van rá...)


És végül zárhatod azzal,hogy az ünnepekre való tekintettel az ár is fontos neked,és érdekelne mennyibe kerül,mert mondjuk lehet hogy a pénztárcád számára máskor aktuális a kutya vásárlás X ár felett.

(Tenyésztő esetében egy 150.000-re minimum számolj.)

2022. jan. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Meg is kérdezheted a szülei dolgait,kérdezhetsz a kiskutyáról is (hány oltásnál jár,mikor esedékes a következő,mit eszik,mennyire van ehhez-ahhoz szokva..).

Szóval sok mindent bele tudsz írni,de a lényeget hagyd a végére.

2022. jan. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
52%
Mutatkozz be (név, lakhely, hogy találtad meg, mik az elképzeléseid vele), és aztán kérdezz rá az árára. A jobb tenyésztők nem válaszolnak igénytelen üzenetekre, vagy "ára?" kérdésekre, innen is ki lehet szűrni, hogy kik akarják csak elpasszolni és kiket érdekel teljes mértékig a sorsa a kölyöknek.
2022. jan. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
20%

Facebook-on több kutyás oldalon is láttam tenyésztők hirdetéseit. Egyszerűen rájuk írtam messengeren, hogy érdekelne az egyik kutyus, mennyibe kerül. A többségük egy napon belül válaszolt és le is írták a pontos árat (130-280 között írtak mindent). Volt néhány, aki nem válaszolt, de ez nem hátráltatott.

Végül aztán nem tenyésztőtől vettem, mert egy családnak született két picinye és onnan vettem meg az egyiket. (40ért) Mostmár lassan egy éve velem van az én gyönyörű, okos, egészséges szeretet csomagom. (Egy kis fahéj színű csivava. Innen is kapta a nevét: Cinna(ejtsd:Szinna). Ami az angol Cinnamon(fahéj) szó rövidítése.)


De a kiadásokba ne csak a kutyus vételárát számítsd. Az elején többször kell vinni oltásokra, meg kell kapnia a chipjét, a minőségi tápok sem épp két forintokba kerülnek, és akkor az olyan apróságokról nem is beszéltem, mint póráz, szájkosár, fekhely(és/vagy kutyaház, ha kinti benti kutyust szeretnél), kutyaruhák(ha szükséges), játékok...

2022. jan. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

Én írtam egy rövid bemutatkozást, mivel foglalkozok, hol lakok (kertes ház vagy lakás), mennyi időm lenne a kutyára és milyen célra szeretném (hobbi, családtag). Aztán leírtam, hogy miért pont az adott fajta tetszik, hogy tudja, képben vagyok a fajta jellemzőivel (aktivitás, szeretetteljesség, taníthatóság stb). Ezután kérdeztem rá, hogy mennyibe kerülne és hogy előjegyezhetnék-e kölyköt.


A kicsi azóta nálam van, szóval biztos megfelelő volt így a levél :D

2022. jan. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
59%

Én csak simán megkérdezem hogy mennyibe kerül.

Minek írjak egy regényt, nem minden áron érdekel. Ha más tenyésztőnél mondjuk 50-100.000-el olcsóbban van ugyanolyan szép és közelebb us van, akkor inkább azt veszem meg. Ha tisztázva van az ár, és érdekel, akkor utána írok bemutatkozást stb.

Volt már aki nem reagált, annak írtam az oldalára negatív visszajelzést és viszlát. Mit gondol az ilyen, majd akkor elmondja ha megyek érte? Majd 1 millióval a zsebemben elindulok, abból hátha kijön az ára.

Sok tenyésztő 100-250 kilométerre van tőlem. Nem mindegy mennyi az annyi.

Startaprón is hirdetnek tenyésztők, ott legalább ki van írva az ár.

2022. jan. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%

#7

Gondolkozz a tenyésztő fejével. Te kinek adnád szívesebben a kutyát, aki egy igényes levéllel indít, vagy aki odaböfögi, hogy “mennyi”? Már ez alapvetően sokmindent elárul a gazdijelöltről és ezt a tenyésztők is pontosan tudják.

2022. jan. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
51%
Azért nem odaböfögöm, normálisan kérdezem meg.. Szerintem alap kérdés. Nem mindegy hogy mondjuk 250e vagy 400e. Minek levelezzünk napokig, hetekig, ha a végén benyögi hogy mennyi és nem fog annyiért kelleni? Feleslegesen pazaroljuk egymás idejét. Tök mindegy hogy nagylelkűen odaadná a végén, ha egyszer nem vagyok hajlandó annyit fizetni érte.
2022. jan. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
71%
Senki nem mondta, hogy ehhez hetekig kell levelezni :D Mondom, én egy rövid bemutatkozást írtam és a végére a kérdést, hogy mennyibe kerül. Nagyjából 5 percembe telt. Még aznap válaszolt is, 2 hét múlva meg már mentem a kutyáért.
2022. jan. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!