Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit írjak egy tenyésztőnek,...

Mit írjak egy tenyésztőnek, ha csak egy kutya ára érdekel leginkább elsődlegesen?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy soha nem vásároltam még állatot, nem tudom hogy megy ez. Láttam egy kennel oldalán, hogy van még szabad kiskutya és érdekelne, hogy mennyi lenne az ára. Hogy kellene ezt írni normálisan? Illetve mit kérdeznétek még kutyavásárlásnál?
2022. jan. 4. 23:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
74%

Nevetséges, hogy azt feltételezik egy igazán jó kutyatartóról, hogy neki az ár nem számít, sőt, szégyellje magát ha nem csak fizetésél kérdez rá.


Pl. éppen ingatlant keresek, sok facebook-os van, aki nem ír árat. Nyilván ha túllépi a keretemet, felesleges megkérdezni, hogy milyen a fűtés, meg milyen állapotban van a tető..


Ha belefér a keretbe elvileg, akkor utána lehet komolyabban beszélgetni, és kalkuláli. Ezért nem értem ezt a nagy árzárlatot, miért csinálunk úgy, mintha nem pénzből élnénk?


Ha valaki szaporítótól vesz, az állatkínzó, de ha valaki tk-s kutyát akar, de szűk a büdzsé, vagy szimplán nem akar 3x annyit fizeti érte, mert neki csak egy kanapéhaver kell, de jó forrásból, akkor ne legyen már egyből elítélve, hogy jézusanyám ezt csak az ára érdekli!

2022. jan. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
61%

Hát pedig rohadtul nem mindegy,hogy egy regény után kinyög nekem 400.000 forintos árat amiért természetesen még el is kell menjek (+benzin költség..),be is kellene neki vásárolni (minimum egy játékot meg a kapott táphoz/az új tápot időben megvenni hogy lehessen keverni,+ költség),és persze ha nem 12 hetes kora felett hozod akkor még a 10-12 hetes oltás is simán maradhat rám (+költség).

Egy 25.000-50.000 körüli összeg biztos hogy vár a gazdira a vétel után is.


Ennyibe biztos,hogy nem venném meg,főleg hogy nekem maximum kizárólag hobbira tartásra kellene kutya,ha kellene is.400.000-be már biztos,hogy a népszerű fajtákat minimum (Yorkie pl..) nem hobbira szánják,tenyésztésre tenyészteni vágyó majd kiad rá annyit esetleg.

150.000 körül már lehet tenyésztőtől kutyát venni,az egy teljesen reális ár.Felette azért már fel is kell mutatnia valamit,hogy azt mondjam tényleg oka van annak,hogy annyi az annyi.

Befektetett munka nekem nem mond semmit,nem én dolgozom vele.Ő dolgozik vele,és ha borsos áron akarja adni akkor olyat kínáljon ami ér annyit amennyit kér érte.

2022. jan. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
57%

Szóval kérdezd meg nyugodtan,ha nem akar válaszolni ott eszi a fene.

Teljesen jogos,hogy nehogy már egy beszélgetés meg egy látogatás előtt (esetleg..) fél milliókkal a zsebedben kelljen egy kutyáért sorba állni.Mondja meg mennyi,vagy eleve írja ki,hogy az adott egyed neki mennyit ér.Akit érdekel az érdeklődni fog.

2022. jan. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
23%
19- en felnott allatot kerestem. Kolyok nem kellett,mert biztis akartam lenni,hogy eleg robosztus ,szeles . Latok a fatabol sovanyakat meg kicsiket.
2022. jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!