Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnak is szóltak már be,...

Másnak is szóltak már be, hogy "ne bántsd a kutyát", amikor neveli éppen?

Figyelt kérdés

Adott egy 7 kilós tacskó keverék, menhelyi. Imádom, de vannak érdekes húzásai, illetve azért elég domináns jellem is. Idegenekkel bizalmatlan, hajlamos ugatni, csipkedni és bizony volt, hogy bokára akart menni, mert az ember felemelte a lábát és fenyegetésnek vette. Persze felhúztam magamat rajta, megfogtam még időben a grabancánál, le is szidtam rögtön. Ő erre felvisított és a földre dobta magát, de leállt a támadással. Tud dráma királynő lenni, az biztos. Persze egyből jött a választ, hogy jajj ne bántsam a kutyát, pedig éppen őt védtem azzal, hogy a kutyát leszidtam, mielőtt rámegy a bokájára.


Tudom, hogy vannak báránylelkű kutyák, akiknek elég egy erősebb rászólás. Többnyire neki is, de néha fizikálisan is helyre kell tenni. Közben persze tacskó, öntudatos és makacs, szóval hiába picike, azért határozottan kell bánni vele. Gondolom egy rottweilernél már senki nem szólt volna :D


Más is kapott már megjegyzést, beszólást, ha kutyáját "keményebben" nevelte?



2022. jan. 5. 12:11
1 2
 1/16 Metionin ***** válasza:
100%
Többször szóltak már idegenek apámnak, hogy látták, ahogy a kutyánkat rugdosom séta közben. Egy időben hajlamos volt mindent felenni és úgy szoktattam le róla, hogy a tiltással egy időben a térdemmel megböktem, ami neki kb. a válla magassága volt. Később ha elragadtatta magát, elég volt csak picit megbökni a térdemmel és egyből abbahagyta. Na ezt látták és mire a hír eljutott apámhoz, rugdosás lett belőle.
2022. jan. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Én nem így nevelem a kutyám, ha érzem, hogy baj lehet, behívom lábhoz. A múlt héten szembe jött valaki egy viszonylag szűk lépcsőn, forrt a vérem, de nem szóltam rá, hogy ne rángassa minden lépcsőfoknál a kutyát, értem én, hogy nem fog megfulladni, de rossz látni, hogy egy egyszerű séta meghaladja a képességeket.
2022. jan. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már azért is szóltak be, hogy durván beszélek a kutyával. :D Egy halál békés goldim van, de a vezényszó az vezényszó, nem gügyörészek neki, ha szólok, hogy megállunk, mehetsz, út széle, gyere ide, stb, hanem határozottan szólok.

Na, erre kaptam meg, hogy szegény kutyával milyen stílusban beszélek.

2022. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, szerintem pont jól csináltad. Egyszer kell rászólni erőteljesen, akár hozzá is nyúlni, nem pedig könyörögni a kutyának, aki leszar, hogy ne harapjon...
2022. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#1 igen, szeretnek túlozni az emberek


#2 hogy hívod be láb mellé, mikor a lábad mellett van alapból és onnan akart az elhaladó emberre támadni? Na meg az hogy láb mellett van, még nem jelenti azt, hogy nem reagálhat egy váratlan dologra pl a láb emelésre közvetlen mellette.

2022. jan. 5. 12:36
 6/16 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem, hogy sokan átestek a ló túloldalára és lassan már csúnyán nézni sem szabad a kutyádra :D persze, ha megtámadja őket, akkor már elküldenének melegebb éghajlatra, az biztos
2022. jan. 5. 12:38
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a hozzászólásokkal, és veled is. A tacskó öntudatos és makacs. Viszont ha 'támadásnál' megfogod a grabancát, úgy tudnak visítani, mint egy kismalac.

Jól tetted, inkább, mint egy bokaharapás, aztán feljelentés.

Nem írtad, mióta van nálad a tacsi, de meg fogja tanulni, hogy emberre nem támadunk séta közben.


Inkább, mint a sok kutyasétáltató, aki azt sem tudja, hogy kell pórázon vezetni kutyát. Megy össze-vissza, rángatja ide-oda, de nem szól rá, nem fegyelmezi. Nna, ott én is legszívesebben beszólnék. Odaszarik a járdára? Nem számít. Mennek tovább.

2022. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki szólt, hogy ne bántsd lehet észre se vette, hogy támadni készül a kutyád, annyit látott, ott egy aranyos kutyus te hirtelen megfogod a kutya sír fájdalmában és ezért szólt.


Plusz abban a pillanatban látott titeket az a személy a többi napon nem, tehát azt ő nem látja, hogy egyébként nem ez a jellemző, hogy "bántod" a kutyád. Valamilyen szempontból jó is, ha szólnak és nem mennek el mellette, egy ismerősöm azt látta, hogy valaki rugdossa a kutyáját és szólt, hogy hívja a rendőrséget. Esetedben nincs szó erről, ne értsd félre.


Ha ilyen van elmondhatod, az illetőnek miért csináltad, meg az előzményeket amit ő lehet észre se vett, hogy a kutyád éppen a bokáját akarta megcsípni.


Nekem nem volt ilyen, hogy szóltak volna, mert nem is csináltam ilyet, nem is volt rá szükség (nem rosszból írom, megértem, hogy nevelési szándék volt és nem okoztál fájdalmat a kutyának)

2022. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, gyerekre sem lehet már rászólni az utcán/boltban :D
2022. jan. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 2 hónapja van nálunk.
2022. jan. 5. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!