Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lépnél és miért?

Mit lépnél és miért?

Figyelt kérdés

Sétálsz a gyerekeddel és az új kölyök kutyájával.

Ezt látva odasétál valaki, és ott helyben felajánl egy olyan összeget, ami több százezer forint. Amikor elmondod, hogy nem fajtatiszta a kutyus, az illető rávágja, hogy nem baj, de neki ilyen volt az első kutyája, és most is szeretne egy ilyet.


Eladnád-e a gyereked ebét, ha az az összeg VALÓBAN FONTOS helyre kerülne a családi kasszában? Pl.: Kazánjavíttatás, nagyi temetési költségének kifizetése, kocsi csere, ami kell a melódhoz,...


A.: Nem kell anyázni és személyeskedni, a kérdés fiktív!

B.: Nem kell a kamu, hogy te a 8 diplomáddal havi 56 milliót keresel, így nem szorulsz rá!


A normális válaszokat köszönöm!


2022. jan. 5. 20:48
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

"Sétálsz a gyerekeddel és az új kölyök kutyájával."


Szoval a gyerek uj kolyok kutyajat akarod eladni? Csak azert mert megcsillant egy kis penz lehetosege?


Ha nem jon oda ez a bizonyos ajanlat tevo, akkor is kell adnod a gyerekednek enni, akkor is meg kell javitani a kazant ...


Probalok valamit felhozni az erdekedben, de nem tudok - te nem vagy jo ember!!!

2022. jan. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám el, a kutya családtag, nem árucikk.
2022. jan. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
97%
"Azaz mi van, ha valóban nagyon, de nagyon kell a pénz?" - Mondjuk én ilyen körülmények közé nem vállalok gyereket, nemhogy még háziállatot is gyerek mellé. Felelőtlenség.
2022. jan. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer cserét ajánlottak ugyan így.

Na most..

A gyerekedet eladnád,ha valaki így oda menne? Anyukádat,apukádat,a párodat?

Feltételezem nem.A kutya amit vettetek ugyan olyan családtag,nem? Családtagot nem adunk el.Amúgy se venném el a gyerekem házi állatát ez pofátlan dolog.Veszel neki majd másikat,Buksi2? Ne szórakozz már,ha plusz pénz kell nyomás túlórázni..🙄

2022. jan. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha szorulna a hurok a nyakam körül főleg úgy,hogy van egy gyerekem (bár gyerekem se lenne ha nem lenne normális életkörülményem,de nyílván ez út közben is változhat..) nem rohannék neki karácsonykor kiskutyát szerezni "ajiba".

Ha szar a kazán és arra kell a pénz ne költséget hozzon legközelebb a Jézuska a fa alá.Az a kutya már családtag,nincs olyan indok ami miatt normális lenne egy vadidegennek eladni főleg hogy nem magadnak szerezted.

Tél víz idején elcsesződik valami,adjuk el a nagyi veséjét,úgyse kell már neki sokáig,nem? Az is bele fér,ha már kutya nem lesz.

Istenem.🙄👏

2022. jan. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele, hogy ha akarok kutyát, akkor azért akarok, mert társ kell. Tehát családtagként fogom szeretni. Bioriasztó nem kell, mert vannak kamerák a házban, van riasztó, ami a távfelügyeletnél szól. Tehát olyasvalakit akarok magam mellé, akivel a szabadidőmet tölteném.


Ezt nyilván nem érzi át az a primitív létforma, akinek a kutya csak arra kell, hogy ugasson és láncon él az udvarban.

Nekem hobbim az őrző-védőzés, sokat kirándulunk, sokat túrázunk, sokat vagyunk a kutyával, a család részévé vált. A családtagomat akkor sem adom el, ha megszorulok. Gondolom a feleséged/férjed sem adnád el k.rvának ha nincs mit zabálnod (bár a borsodi zsákfalvakban ez divat), hanem más megoldást keresnél.

2022. jan. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
20%
23-mas: az a lehetőség is fennál, hogy már van gyerek van kutya is és utánuk jön valami anyagi gond (elvesztett állás például). Amit írtam (16-os vagyok), hogy kölcsön lehet adni szerintem teljesen valós. Nem hiszem, hogy van olyan ember, ráadásul gyerekkel akinek szó szerint 0 barátja, ismerőse van. De még ha nem is lenne barátom aki segít, akkor ha rendbe jövök anyagilag kifizetem a teljes ellátást amit adtak a kutyámnak.
2022. jan. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
sajátomat sem adnám milliárdokért sem, aki meg a gyerekéjét adja el az egy gerinctelen féreg ;) Se kutya se gyerek nem kéne neki
2022. jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
34%

27, a kérdésben új kölyökkutyáról van szó. Tehát a felvázolt szituban az ember már eleve úgy szerezte be a kutyát, hogy anyagi gondjai voltak.

Ami nettó felelőtlenség.

Ha meg még el is adja, az szívtelenség. A kutyával és a gyerekkel szemben is. Mindkettőnek hatalmas törés lesz az életében.

2022. jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
73%
"23-mas: az a lehetőség is fennál, hogy már van gyerek van kutya is és utánuk jön valami anyagi gond" - Új kölyök kutya szerepel a kérdésben, ahhoz nagyon szerencsétlennek kell lenni, hogy akkor veszítsd el az állásodat váratlanul, amikor pont jön a kiskutya. Mellesleg azt azért lehet előre látni, ha szorul a hurok, szarabbul megy a cégnek, gyanúsan furán viselkednek a kollégák, a főnök, összesúgnak a hátad mögött. Próbaidő alatt nem veszek kiskutyát, mert a próbaidő nem garancia semmire, próbaidőn túl azonnali felmondásra alapos indok kell, és még perelhet is a dolgozó, ha alaptalan, rendes felmondásnál felmondási idő van, megint csak nem gondolkodom kiskutyában, ha meg már megvan a kutya a felmondási idő kezdetén, akkor ezerrel keresek állást.
2022. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!