Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lépnél és miért?

Mit lépnél és miért?

Figyelt kérdés

Sétálsz a gyerekeddel és az új kölyök kutyájával.

Ezt látva odasétál valaki, és ott helyben felajánl egy olyan összeget, ami több százezer forint. Amikor elmondod, hogy nem fajtatiszta a kutyus, az illető rávágja, hogy nem baj, de neki ilyen volt az első kutyája, és most is szeretne egy ilyet.


Eladnád-e a gyereked ebét, ha az az összeg VALÓBAN FONTOS helyre kerülne a családi kasszában? Pl.: Kazánjavíttatás, nagyi temetési költségének kifizetése, kocsi csere, ami kell a melódhoz,...


A.: Nem kell anyázni és személyeskedni, a kérdés fiktív!

B.: Nem kell a kamu, hogy te a 8 diplomáddal havi 56 milliót keresel, így nem szorulsz rá!


A normális válaszokat köszönöm!


2022. jan. 5. 20:48
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
29%

nálam hasonló szitu van, van 2 kutyám, ugyanaz a fajta, párban tartom őket, hogy jobban ellegyenek, egyiket drágán vettem a másikat olcsón...


minden esély ellenére az olcsó fajtatiszta kutya most lett 1 éves, és nagyon is alkalmas és bevált munkára, míg a drága végülis alkalmatlan teljesen


de ez számomra lényegtelen, mert hobbiból vettem őket saját célra


láttam a hirdetést, konkrétan szembejött velem hogy munkakutyákat keresnek, 1 évest, ami bizonyítani is tud és alkalmas illetve képzett alap szinten


nálam ki vannak képezve, és munkaképességét tekintve a kutya értéke olyan 7-800 ezer de simán lehet 7 számjegyű is, és erre mi történt?



körülbelül meg sem fordult a fejemben, hogy eladjam, pedig nagyon jól jönne a pénz

de a kutya nem eladó


1 gazdás fajta amúgy is és nagyon ragaszkodik, biztos össze törne a szíve ha eladnám



korábban vettem én is felnőtt, több éves kutyákat is, 3-4-5 éves kistestűket, amik alapból nem annyira ragaszkodó fajták, de azok sem szerették a költözést



viszont nem leszek álszent

ha friss kiskutya lenne nálam, akivel még nem kötődünk, nincs meg az a kialakult összeszokott légkör és én ingyen hoztam ki a menhelyről, szerintem belemennék egy pár100 ezres ajánlatba ha jól jönne az az összeg

kiskutya az nem annyira kötődik a friss gazdához, a gazda sem, max csak örül neki hogy lett egy kiskutyája és ennyi, de ez az én véleményem

2022. jan. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
82%
Egyértelmű, hogy a gyerek döntése! Az övé a kutya, nem a szülőé. A szülőnek beleszólása nincs, viszont a neveléssel beleszólhat, hogy érző állatot nem dobunk el csak úgy. Ettől függetlenül ha a szülő esetleg eladná a kutyát, de a gyerek nem akarja, akkor az dönt akinek a tulajdonában van a kutya, tehát a gyerek. Az a szülő aki elveszia gyerekétől azt amit egyszer már neki adott attól a gyereket kell elvenni.
2022. jan. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
82%
" és én ingyen hoztam ki a menhelyről, szerintem belemennék egy pár100 ezres ajánlatba" - Menhelyről kihozott kutyát nem adhatsz el, az új tulajdonosnak is a menhellyel kell szerződnie.
2022. jan. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Na most..az ember nem sétál az utcán milliókkal a zsebében.Feltétekezem az a nagyobb összeg nem is akkora.Bár kinek mekkora a nagy összeg.


De tegyük fel,hogy felajánlott egy 100.000-et komolyan megfordult abban a torz elmédben,hogy a gyerekednek vett kiskutyát oda add tőle? Miféle szívtelen pénzéhes P*csa vagy te?

Ha még a kutyát nem is nézed semmibe (bár akkor nem tudom minek kellett,gyereknek csak úgy veszünk kutyát,ha el is tudjuk látni esetleg helyett is,semmi sem garantálja hogy érdekes lesz az az állat pár év múlva is neki,főleg ha hasonlít egy kicsit is rád..) legalább a gyerekedre gondolhatnál.

2022. jan. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
78%
Semmit nem tennék. Nem is tehetek. Oda vín írva, hogy a "gyereké" a kutya. akkor? a gyerek majd eldönti, nem a szülő. A pénz is az övé, nem is értem, hogy a szülők miért kereskedhetnek a gyerekük tulajdonával. Ha veszek egy kutyát a fiamnak, akkor ha eladja a pénz az enyém? hogyne, még mit nem? övé, senki másé, mivel már neki adtam.
2022. jan. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
85%
Soha nem adnám el a kutyámat, kínálhatnának bármennyit, nincs az a pénz. Meg komolyan valaki eladná a gyereke kutyáját? Vesz neki kutyát, majd eladja? Kegyetlen. Meg az, hogy "a gyerek ebe". Ugyan már, ha az ember a gyerekének vesz kutyát, az sokszor egy idő után úgy is a szülőn marad, mert rengeteg gyerek megunja a kutyát. De ez most nem is számít, de minek lett a gyereknek kutya, ha nincs honnan előkeríteni a pénzt a nagyi temetésére vagy a kocsi javítására? A kutya is családtag. Aki szerint nem az, annak nem is kéne tartania. Nem lehet a kutyát csak így dobálni, mint egy tárgyat. A gyerekedet is eladnád? A kutya is egy élőlény.
2022. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
81%
Alapból nem adjuk el azt ami másé, szóval nem is értem kérdező, hogy írhatsz olyat, hogy a szülő adja el azt ami a gyereké. A kutya családtag, semmi pénzért nem eladó. Főleg úgy nem, hogy a gyereknek vetted. Ruháit is eladnád róla csak azért, mert te vetted neki?
2022. jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!