Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ot eves kiskutya rossz szokáso...

Ot eves kiskutya rossz szokásokkal. Hogyan lehet javítani a viselkedésén?

Figyelt kérdés

A parom elhozta a tesoja kiskutyajat, ot eves es a kaja korul forog a kis vilaga. Nem hagy minket enni, mindig kaja utan kutat a lakasban, a kertben megeszik mindent, ha setalunk, mindent felkap a foldrol.


Nekem sosem volt kutyam, nem ertek a neveleshez, a rosszabb, hogy a parom szerint nincs baj, ilyenek a kutyak. Szerintem meg kellene vele kezdeni valamit, hiszen velunk fog ezentul lakni es en nem birom elviselni, hogy felmaszik az asztalra, konyhapultra, megugat es ramugrik ha nem adok neki a kajambol (nem aggresszivan, nem ram tamad, csak a figyelmem hivja fel, amugy is kistestu kutya, szoval nem jelent fenyegetest)


2022. jan. 6. 14:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Amugy bujos, aranyos kiskutya, imadja, ha simogatjak, szeretni valo, csak a kaja utani vagya teszi tonkre
2022. jan. 6. 14:10
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs megnevelve. Ne adjatok neki a kajátokból és le fog szokni róla. Vigyétek kutyaiskolába is.
2022. jan. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell megtanítani a kutyának, mit tehet meg, mit nem.

Elsőre evéskor kizárod a. Semmi keresni valója akkor ott.

Sétánál figyeled árgus szemekkel, és letiltod, ha fel akar szedni valamit. A pórázzal el is ránthatod onnan , közben erős hangon mondod, hogy FÚJ, vagy NEM .

2022. jan. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mantis religiosa ***** válasza:
100%
A legnagyobb baj az, hogy a párod szerint ez így rendben van, ( nincs rendben ), emiatt minden igyekezeted hiába való lesz. Amíg nem lesz egyetértés köztetek, minden jó tanács felesleges, mivel a kutya neveléséhez türelem és következetesség kell.
2022. jan. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindent meg akar enni akkor ott lehet hiánybetegség is a baj.Nem olyan eledelt vagy ételt kapott ami fedezte volna eléggé az ásványi anyagokat és tápanyagokat,talán most se olyat kap.Egy vérvételre el kellene vinni,mert ha nem rossz szokás a nevelés nem fog segíteni.


Otthon csak a következetesség segít.Például nem engeded a konyhába,főleg ha esztek..

Helyére kell küldeni,és várja ki a sorát,miután ti ettetek etessétek meg.Szokjon valami ilyesmi sorrendhez,hogy elkezdje tiszteletben tartani az étkezési időt és azt hogy nem ehet veletek.Semmi falatka,semmi jutalom.Ez egy alap dolog,ezt nem kell jutalmazni,elég az hogy megeteted utána.

Ha hozzá szokik hogy addig nyugton fekszik (eleinte nem fog,nem lesz egyszerű..) akkor elkezdhetitek kinyitni az ajtót.

Nem az a cél,hogy ki legyen zárva,hanem hogy fokozatosan kontrollt gyakoroljatok rá.

Onnantól menni fog a dolog,látni fogod helyzethez mérten hogy mennyire kell szigorúnak lenned vele..


Utcán csak szájkosarat tudok egyenlőre javasolni,5 évnyi rossz szokást nehéz levetkőznie.

Szájkosárral tud szaglászni,de felszedni dolgokat nem.

Kutya iskola az mindenképpen javasolt lenne.

2022. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
32%

Az hogy egy kutya az embert ugatja ha kaja van, akkor a kaját KÖVETELI az embertől. Ez is a tiszteletlenség egyik mutatója, ugyanúgy mint az ugrálás, emberre való mászás.


A pároméknak van egy beagle kutyája. Ugyanilyen mint amit leírtál. Nem a legélesebb kés a fiókban...


Borzató erőszakos ha kajáról van szó. túl sokat nem foglalkoztak vele élete során, csak megetették de semmi nevelést nem kapott a kutya. Evvel azt érték el , hogy az emberhez teljesen érdektelenül áll hozzá. Abszolút nem kötődik az emberekhez, nem igényel simogatást, totál rideg csak az ételhez nem. Őket ez nem zavarja, hogy ülünk az asztalnál és ugyat a kutya mellettünk.


Nekem sikerült elérnem, hogy a kutya tiszteljen engem és ne ugráljon,másszon és ugasson rám. Van egy kiskutyám aki viszont tök fegyelmezett, vidám.


Úgy csináltam, hogy ha kezdte a rossz szokást, akkor:


1. rászoltam mélyebb hangon, "szigorúan": NEM! vagy NEM SZABAD! vagy ELÉG!

2. ha ez nem használt akkor használtam hozzá a testemet: mondtam neki, hogy NEM SZABAD! és ellöktem magamtól. Nem eltoltam a kutyát, hanem egy gyors mozdulattal lepattintottam magamról.

3. ha ez sem használt akkor a NEM SZABAD! szövegemmel tappsal a fejére koppintottam egyet egy palackkal, úgy hogy megérezze. Direkt nem a kezemmel csaptam fejbe, hogy ne a kezemtől féljen. Lehet ez nem túl szakszerű de nekem bevált.


Ha odáig fajult hogy palackot kapott a fejére, utána mindig békén hagytam pár percig, majd megsimogattam.


Ha egyből befejezte az irritáló viselkedést akkor nagyon megdicsértem.


Mindneki azt mondja, hogy a beagle nem buta kutya....hát nem tudom, ennyire buta kutyát sose láttam még. De cáfoljatok meg.

2022. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

A Beagle nem buta,hanem vadászkutya.Messze jobb a szaglása egy átlagos kutyánál.

Sokáig rá volt hagyva a rossz viselkedés,majd mivel nem egyszerű nevelni magát a fajtát és nem megy minden pikk-pakk elkönyvelted nem csak őt az egész fajtát hülyének.


A Beagle gyenge pontja mindig is az orra volt,mindig is az lesz.Nem egyszerű rá venni,hogy ha szagot fog ne arra figyeljen,hiszen a kopóknak ez a dolga.Na de ő nem munka kutya,hanem házi kedvenc nyúl helyett persze,hogy a pacalt fogja kiszagolni az asztalon..:D

Nektek meg a kutya figyelmén kellene javítani a palackal hadonászás helyett..(ez honnan jött?! 🤨)

2022. jan. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
20%

7-es válaszoló


Na hamár ilyen tapasztalt vagy a kutyák terén adhatnál pár tanácsot a palackos megoldás helyett. De komolyan.


Onnan jött a palack hogy akkora bunkó, hogy az odébb rúgás helyett ez vált be.


A foxi meg a vizsla is vadászkutya, mégse buták pedig azok se egyszerű esetek, főleg egy foxi. Nem győztél meg. Továbbra is butának tartom.


Na de tényleg várom a tanácsot! Érdekel Neked mik a bevált módszereid.

2022. jan. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ki mondta,hogy egyáltalán rúgd arrébb? Nyílván az adj ennivalót kérésre az a megoldás,hogy arrébb rúgod,legközelebb nyílván nem fogja csinálni.Fenéket,ez nem nevelés.


Ugyan az mint a fenti probléma: hagyod,hogy egyáltalán az asztal körül legyen.Nem tisztel a kutya,mert nem várod el és az hogy a homlokára koppintassz ezen sose fog változtatni.Legfelhebb egyszer beléd kap érte,bár vadászkutya azokban emberrel szemben egy csepp agresszió sincs,úgyhogy ezt megúsztad.

Munkád az lesz vele,nem 5 perc és nem egy alkalom a kutyát megfegyelmezni.


-NE legyen a kutya az asztalnál! Ez a legalapvetőbb dolog ilyen esetben.Nem ő eszik.Se alatta,se mellette ne legyen,tisztes távolságban.

Eleinte hiába küldöd el,ahhoz van szokva,hogy ő bemehet oda és ott lehet.Tehát,zárd ki/zárd el.Ha nincs ajtó mert egyterű/nappalis konyha akkor szoba kennel vagy messzebb rakod a konyhától.


Fog vonyítani! Az elején biztos.Ha egyszer is bejátszod,hogy a hisztire beengeded akkor ott el is csesztél mindent és még nehezebb lesz,mert onnantól biztos lesz abban,hogy ha máskor kizárod csak vonyítani kell ameddig be nem engeded.


Eszel,elpakolsz mindent,ha már nem eszel bejöhet.Minden egyes nap ameddig meg nem szokja,hogy ő nem eszik,nem kap belőle,nem az ő étele.

Nálad is ott a lehetőség,hogy ha megszokja (kb egy hónap fog kelleni ehhez,ha lesz türelmed ezt minden nap megcsinálni.Más fajta is ugyan ilyen elcseszett lenne,ha rá lett volna hagyva.) akkor elkezdheted vissza engedni és a neked kellő szigor szerint kezelni.

Enni soha többet asztaltól nem kaphat,ameddig ti esztek ő többet ne egyen,maximum utánatok.Ha kunyerálni kezd újra kiteszed és felejtős hogy ő a konyhába lehet étkezési idők alatt.


Ismétlem ez nem fajta kérdése,nem buta a kutya és megoldható a probléma több módszerrel is.De ehhez te fogsz kelleni,te viszont eleve hülyének tartod a kutyád. :D

2022. jan. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Na ma is tanultam valami újat. Köszönöm a leírást.
2022. jan. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!