Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kiskutyát...

Hogy szoktassam le a kiskutyát az ágyba pisilésről?

Figyelt kérdés
Már közel szobatiszta volt. A család többi tagja elmentek a balatonra nyaralni 1 hétre, és egyedül maradtam itthon vele. Semmi gond nem volt, de hazajöttek a többiek és most mindenkinek az ágyára jár pisilni (kivéve az enyémre). 10 hetes szuka

2021. jún. 28. 22:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Hmm. Bosszú? Vagy így fejezi ki az örömét, hogy megjöttek?
2021. jún. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Edes a bosszú, avagy itt guszti 😅😅
2021. jún. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedjétek fel.Ha nem tiszteli az alvó helyeteket nem mehet fel.Következetesség.
2021. jún. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%

10 HETES?!


Mit vártál? Még nem tudja tartogatni. Kb fél év mire magabiztosan szoba tiszta lesz és akár 8-10 órat is kibír. 8-9 hetesen kizárt dolog hogy "közel szobatiszta" legyen


Ne engedjétek be az ágyba, mert ahol van, oda pisil. Ilyen ez a baba kor.


Amint felébred egyből vigyétek ki 5-10 percre. Én rengeteget ácsorogtam a baba kutyámmal a ház előtt. Nem is sétáltunk, csak szokja a füvet, meg hogy kinnt kell pisilnie.


És a legfontosabb, hogy olvass utána hogy kell gondoskodni egy baba kutyáról.

2021. jún. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4-es, a válaszod olyan mintha el sem olvastad volna a kérdésemet. Ment az X. Okoskodj máshol
2021. jún. 29. 12:59
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Egy baba kutyától várod el a szobatisztaságot? Még hosszú hónapokig fog bepisilni, ezért nem kell az ágyra engedni. Mert ha ott jön rá, ott pisil. Valamint ha pelenkára van szoktatva azt hiheti, hogy az ágy is annak számít.


Még ha azt mondtad volna hogy nem 10 hetes, hanem 10 hónapos azt mondom oké, akkor semmis a hozzászólásom. De így ez nem okoskodás attól hogy neked fáj az igazság. Mondom:olvass utána és informálódj erről az élet szakaszról. Ennyi.

2021. jún. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Megírtam, hogy eddig nem volt vele baj. Mindig a pelusra, vagy annak közelébe pisilt, ha már 2-3 folt is volt a peluson. Az ágyakat békénhagyta. Ezenkívül egy ideje az én ágyamban alszik, és sosem pisilt rá, a többiekére is csak miután elmentek, és visszajöttek. De nagyvonalakban leírtam ezt a megjegyzésben, szóval funkcionális analfabéta vagy, vagy csak szimplán leszarod a kérdést és hajtod a magadét. Ha nem tudsz érdemi választ adni, maradj csöndben. De szerintem ezt már sokan mondták neked. A többieknek köszönöm a vicces, vagy segítőkész hozzászólásokat, mindenkinek ment a pipa!
2021. jún. 29. 14:08
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Ja, hogy nem is szobatiszta, hanem pelenkára szoktatjátok...

Azt ugye tudod, hogy a szobatisztaság azt jelenti, hogy NEM ürít a lakásban? Igen, tudom, nehéz a magyar szavakat értelmezni.


Mit vársz, amikor azt tanítod, hogy a lakásban, egy szövetre ürítsen? Akkor a lakásban egy szövetre fog üríteni! Gratulálok neked...

2021. jún. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%

Hiába osztod ki a 4-6ost, igaza van.

Ha szobatiszta a kutyád akkor nem végzi a szobában a dolgát. És még te dobálózól a "funkcionális analfabéta" kifejezéssel?

Ilyen fiatalon még messze van attól, hogy tartani tudja. Pár hónapot fokozottan figyelj rá és ne engedjétek az ágyra.

A pelenkát felejtsd el. Ha textilre szoktatod, ne csodálkozz ha textilre pisil. Legyen az ágy, szőnyeg, akármi. (Ezzel meg is válaszoltam a fő kérdést)

Dobd ki a pelenkát és legyél kinnt vele sokat. Dícsérd meg ha kinnt végzi a dolgát. Aztán majd megtanulja. Az enyém kb 5 hónapos volt amikor már nem volt több "baleset" A szoba kennel sokat segített, hogy reggel ne kelljen keresni a kis pocsolyákat, és jelezni is (hogy pisilnie kell) nagyon hamar megtanult benne (csak éjjel zártam be de akkor is az ágyam mellett volt)

2021. jún. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mivel korábban nem volt vele baj, ezért arra következtettem, pszichológiai oka lehet a dolognak. Szeretném ha olyan válaszolna, Aki tényleg ért a kutyák viselkedéséhez. Lelkes de ostoba, tudálékos amatőrökre nem vagyok kíváncsi. Ki nem tudom vinni csak ölben, mive nincs még meg minden oltása, és nekem az is szobatiszta, ha csak a pelenkára pisil. Egyébként mivel nálam tölti a legtöbb időt, és nálam is alszik, ezért az “ahol van ott pisil” logika orbitális ostobaságnak tűnik. Szóval aki tudja miért kezdett el odapisilni, és tudja, hogyan módosítható a viselkedése, attól várom a tippeket.
2021. jún. 29. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!