Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erdőbe nem lehet póráz nélkül...

Erdőbe nem lehet póráz nélkül a kutya?

Figyelt kérdés
Ezt most olvastam, ez igaz? Mert hogy én még pórázon kutyát nem láttam erdőbe az fix. Vagy ez olyan mint az utcán nem szabad alkoholt fogyasztani típusú szabály, hogy igazából senki nem tud róla, meg nem is büntetnek érte?

2022. jan. 9. 16:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
27%

De ha nem visszahívható a kutya és nagyon messze elmegy tőled azért raknék rá pórázt.

De szerintem elég ritka eset hogy a kutyàt lelövik.

Ha meg is történik szerintem is inkább nyílt terepen.

Azért mindenki vigyázzon a kutyájára.

2022. jan. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
94%
Vadat űző kutyat lohetnek ki pontosabban. Ha csak setal a mezőn, nem. De ezt meg hogy bizonyitod... szoval erdekes kerdes. Masreszt sok helyen lehetnek kihelyezve a vadaknak csaletkek (veszettseg ellen rokaknak), de csapdak is lehetnek az erdoben, en a kutyam biztonsaga erdekeben nem engednem szabadon. Vannak 5-10 meteres porazok erre az esetre, hogy azert tudjon szaglaszni is, es maradjatok turautvonalon, ott nem csapdaznak.
2022. jan. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
91%
A "vadat űz" kitételnek a hivatalos értelmezése, hogy jelen van. Ha most nem űz éppen, akkor két perce, vagy két perc múlva.
2022. jan. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
16%
En egybol elkuldom a kutyat, hogy kapja el a vadaszt :) Utana mar nem kell felni tole :D
2022. jan. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
93%
Jogszabály szerint erdőben is kötelező a póráz, és még nem túráztál velem, az én kutyám pórázon van erdőben is. Nem csak a jogszabály miatt, hanem mert van annyi vadászösztöne, ami miatt meglógna, nem képzett vadászkutya, csak egy mentett keverék, az ő érdekében is pórázon biztonságosabb.
2022. jan. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Jó értem köszi, csak azért fura mert rengeteg kutyás kirándulást is szerveznek, és van kb 30 kutya és egyik sincs pórázon. Úgyhogy nem is értem minek vannak ilyen szabályok ha gyakorlatilag nem léteznek. A városban kötelező pórázról nem is beszélve...
2022. jan. 9. 22:18
 17/28 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, ez kb olyan mint a sebességkorlátozás. Tudod, hogy van, tudod hogy be kell tartani, tudod hogy fizetsz mint a katonatiszt ha elkapnak, de van hogy faluban mégis 55-el mész 50 helyett.
2022. jan. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
95%
Sehol nem lehet póráz nélkül.Otthon,és a saját kertedben igen.
2022. jan. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Ne túlozzunk, a gyorshajtás tökmás, de azért póráz nélkül sétáltatásért még nem hallottam hogy valakit megbüntettek volna😂

Pont ezért kérdeztem mert senki nem is tud róla, a gyorshajtás meg köztudott, naponta ezer bírságot kiosztanak. De rendőr mellett lazán elmész póráz nélkül, még ő se hallott erről.

2022. jan. 9. 23:13
 20/28 anonim ***** válasza:
63%

Pedig megbűntetnek ha hallottál róla ha nem.Törvénybe ütköző közterületen kutyát elengedni,mert lehet hogy a tiéd a legtöbb helyzetben jól nevelt,de ha pont egy sárga szallagos kutyához baktat oda akkor máris gondot okoztál egy másik embernek azzal,hogy nehezedre esik fogni egy textil pórázt,de kutya azért kellett.

Nem mindenki kutyája tolerálja ha más kutya közelít és neked azt gazdaként,emberként is kötelességed tiszteletben tartani.Mert nem azért állnak félre,tesznek fel mindenféle jelzést a kutyájukra a sárga szallagtól kezdve a "rehab" feliratú ruhákig,hogy te telibeszard és elengedd a kutyád.


Erdőben,mezőn,nyílt terepen ráadásul nem csak azzal futhatsz össze.Lóval is,gyerekkel is,futókkal és kutyákat nem kedvelőkkel akik nagyon nem fogják díjazni,ha ott pofátlankodik a kutya,te meg kilóméterekre lemaradva sétálgatsz valahol.


Röviden tömören,ha el akarod engedni a kutyát vidd futtatóba,kertbe,ha kiviszed a házból akkor meg kösd meg és nem lesz gondod senkivel.

2022. jan. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!