Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erdőbe nem lehet póráz nélkül...

Erdőbe nem lehet póráz nélkül a kutya?

Figyelt kérdés
Ezt most olvastam, ez igaz? Mert hogy én még pórázon kutyát nem láttam erdőbe az fix. Vagy ez olyan mint az utcán nem szabad alkoholt fogyasztani típusú szabály, hogy igazából senki nem tud róla, meg nem is büntetnek érte?

2022. jan. 9. 16:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
13%
Túraútvonalon el szoktuk engedni.
2022. jan. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
70%
Kellene pedig büntetni, mert vannak sajnos problémák. Egyébként akinek emiatt tűnik el, sérül meg a kutyája, azt a gazdit valahogy nem tudom sajnálni, a kutyát igen. Az én kutyám előéletes, mentett, támadott már rá póráz nélküli kutya, nagyon haragszom az ilyen felelőtlen kutyásokra. Tetszik vagy sem, kell a póráz, és örülnék, ha végre be is tartatnák.
2022. jan. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
50%

Hát sokban nem is különbözik a gyorshajtástól.


A pórázról levett kutya veszélyeztetheti az erdőben élő állatokat, illetve a közúti forgalmat is, balesethez vezethet. Vagy a kergetett állat által, vagy önmaga által, saját tapasztalat, túrázók elszökött kutyáját ütöttem el majdnem, meg a szembejövő is, centiken múlt. (Chippel vissza lett juttatva a kutya, azért tudom, hogy honnan mászott el.)


Arról meg nem is beszélve, ha behívhatatlan és rámegy más kutyákra, emberekre.


Egyszóval: veszélyes.

2022. jan. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
76%
Már csak a saját állatom védelmében se engedném el. Behívható, meg minden, de ha más is sétáltat póráz nélkül simán rámehet a kutyája az enyémre. Amúgy lehet kapni láthatósági nyakörvet, azt a narancssárgát, esetleg hámot/kabátot. Ez van a vadászkutyákon is hajtás idején. Messziről is jól látható bármilyen színű kutyán, így nincs vita abból, hogy gazdás-e vagy sem. Másrészt túra úton sem tanácsos elengedni a kutyát, bárki jöhet szemből vagy hátulról is. Én pl rendszeresen lovagolok, pár ilyen szabadon kolbászoló Fifikét már megtapostunk, mert az erdőben sétáltatott padlócirkáló ráment a lóra, de németjuhászt is rendeztünk már le, akinek majd 600 m-re volt a gazdája és lövése nem volt róla, hogy mit csinál a kutyája.
2022. jan. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
30%

Válaszolok!


S. Nikolas Nick nektek is küldözget kissé zavaros üzeneteket?

2022. jan. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
89%
25! Szokott. Nem normális egyébként. Én ha látom hogy írt, akkor olvasás nélkül törlöm. Biztos ma sem vette be a nyugtatóit.
2022. jan. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
66%
"ha olyan helyen élsz, ahol nincs futtató = örök póráz" - Vagy összefognak a helyi kutyások, és jelzik az igényt az önkormányzatnak, és addig rágják a fülüket, amíg nem lesz futtató.
2022. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
92%

Én erdőben is használok pórázt. Flexit vagy legalább egy hosszú kötelet. Hiába behívható, vadat még sosem látott, nem tudom hogy reagálna egy vaddisznó rá vagy szarvasra.


Szerintem fő a biztonság, nem kell a kutyának állandóan fel alá rohannia ahhoz, hogy jól érezze magát.

2022. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!