Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megosztaná a tapasztalatát...

Megosztaná a tapasztalatát aki hamvasztást választott az elhunyt kutyájának? (Vagy más állatának)

Figyelt kérdés
Gondolkozom rajta mi lenne a jobb, eltemetni vagy hamvasztatni. Egész életében nagyon ragaszkodó volt, és a hamvasztócég nem lelkesedett érte hogy ott lehessek vele az utolsó útján, pedig hát írják a honlapjukon... így nem szívesen adom ki a kezemből, viszont annak is taszít a gondolata hogy férgek rágják szét, szerintem a hamvasztás minden esetben méltóbb mint az elföldelés.

2022. jan. 11. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Részvétem. :(

Nekünk a kutyánk lett hamvasztva, egy nagytestű, én vittem a hamvasztó helyre, ott a nő kérte is, hogy segítsek berakni a hamvasztóba, mert nehéz volt szegény. :(

Életem legszarabb percei voltak.

Egy elég igénytelen tákolmány, ahol kb 3 órán át perzselődött szegény, gázfúvóval égetve.

Kb 4 óra múlva mehettem érte, egy nagy urnában adták vissza.


Na én megfogadtam, soha senki nem lesz hamvasztva általam.


ISmerős a kutyáját úgy temette el, hogy vastag műanyag zsákban, formaldehides ronggyal átáztatva.

Később kiásták költözés miatt, belenéztek, kb teljesen egyben volt a kutyó.

Formaldehid a lebrutálabb gomba, baktérium, vírusölő.

2022. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Én a kutyámat is és a macskámat is hamvasztattam. Tőlem megkérdezték, hogy ott akarok-e lenni, de én mondtam, hogy megvárom kint.


Én eltemetni nem akartam a kertbe, mert kertrendezés van nálunk, plusz tervben van egyszer a vidékre költözés. Akkor meg tuti nem ásom ki őket. Szóval a hamvasztást választottuk, én is ezt szeretném majd egyszer ha feldobom a talpam, engem ne temessenek sehova.

2022. jan. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Én a kutyámat a természettől kaptam (ki volt rakva egy dobozban az erdőbe...), és halála után visszaadtam. Eltemettem.


Ültettem egy fát a kutyám felé, tudom hogy a fa táplálékául fog szolgálni. Nem zavar, és az sem zavar, hogy más lények falatoznak majd belőle. Nem utálom a férgeket, ők is élőlények, teszik a dolgukat. Ez az élet rendje, így természetes.


A kutyám nem a föld alatt van. Az csak a teste. Nem tudom, hogy van-e mennyország, de az emlékeimben és a szívemben őrzöm, amíg én magam is a föld táplálékává nem válok.

2022. jan. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Cicamat hamvasztattam. Kijott egy ember transporterrel, a kisteherauto hatulja volt kialakitva a hamvasztashoz. Kimentunk a varoson kivuli teruletre es a krapek felfutotte a masinat. Maga a hamvasztas sem volt tul gyors, a hamvaszto ember fel is hivta a fiat, hogy hozzon mar neki egy kis kajat ... gyerek meg is jelent hamar par szelet pizzaval ... en ott ultem anyammal es sirattuk 'Pici' cicat, ez a hamvaszto ember pedig ketpofara tolta magaba a pizzat hamvasztas kozben. Persze a hamvasztas maga nem is olyan tokeletes, ezert a nagyobb csontokat ossze kellett torni, hogy beleferjen az urnaba ... ezt is siman megtette a hamvaszto a szemunk lattara - szoval az en velemenyem szerint jo maga az otlet, de eleg lelketlen a kivitelezes.

Minden tobbi allatom vagy a kertben van elhantolva, vagy a termeszetben (kedvenc setahelyunkon), persze az erdesszel megbeszelve ... de a Margit-szigeten is van egy temetett cicam, ot egy ottani kertesz ismerosom segitsegevel astuk el.

2022. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi véleményeket. Nálam is benne van a pakliban, hogy nem sokáig élhetek már itt, egy kutyus sokáig bomlik le a föld alatt, annyi idő alatt bőven lehet hogy el kell majd hagynom ezt a házat. A férgeknél még sokkal rosszabbul esne ha a következő tulaj kiásná valami okból a maradványait és a kukába hajítaná. Így is vannak korábban elhunyt állataim a földbe temetve. 😕

Ezért gondoltam arra is hogy mobil hamvasztót keresek és a hamvait temetem majd el. Kiss Kázmérról és Balogh Csabáról már olvastam, egyikük messzebb van mint a másik, de azért majd felhívom hátha...

Utolsó, te kit hívtál ki? Privátban is megírhatod.


Persze a 3. válaszolóé is szép gondolat, ha valami okból kifolyólag nem jön össze a tervem, sokat fogok gondolni az utolsó bekezdésére.


"A mennyországtól innen van egy hely, amit úgy hívnak: a Szivárvány Híd.


Amikor egy állat, aki közel állt valakihez meghal, a Szivárvány Hídhoz jut. Egy nagy rét terül el a lábánál, hogy minden állat szaladgálhasson, és együtt játszhassanak. Állandóan süt a nap, és elegendő étel, ital található ott, hogy mindenki kényelmesen érezze magát.

Azok az állatok, akik betegek, vagy öregek voltak, visszanyerik egészségüket és életerejüket. Akik megsérültek, sebeik begyógyulnak és olyanok lesznek, mint ahogyan fiatalon ismertük őket.


Az állatok boldogok és elégedettek, kivéve egy dolgot: hiányolják azt a valakit, akit szerettek, akit hátrahagytak. Minden állat együtt kergetőzik és játszanak, de eljön a nap, amikor valaki egyszer csak megáll, és a távolba tekint. Tekintete elszánt, teste lelkesen reszket. Egyszer csak elszakad a csoporttól, a fű fölött szinte repülve, lábai egyre gyorsabban és gyorsabban viszik előre.


Megpillantja gazdáját, és amikor gazda és hű kedvence végre találkoznak, egymásba kapaszkodnak örömmel, hogy soha ne váljanak el többé. Boldog puszik záporoznak a gazda arcára, újra megsimogathatja imádott kedvence fejét, és újra belenézhet bizalomtól csillogó szemébe, oly rég eltávozott életéből, de soha nem tűnt el szívéből.


Azután átsétálnak a Szivárvány Hídon, együtt…"

2022. jan. 11. 16:20
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.


Balogh Csaba maximálusan korrekt. Nekünk helyben volt, így mobil hamvasztásról nem tudok nyilatkozni. A csúnya technikai részleteket is maximális türelemmel és tisztelettel tudta magyarázni, úgy mint: hogy zajlik a folyamat, milyen urnát szeretnél, legyen-e lezárva az urna, hogy a daganatok nem hamvadnak el, kerüljenek-e bele az urnába stb. Fontos, hogy hagy teret és időt elbúcsúzni a kutyustól.

Ciki vagy sem, mi nem vártuk végig a folyamatot: elkezdte, eljöttünk, szólt, visszamentünk.

2022. jan. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámat nyolc éve a Noé Állatotthonban hamvasztották (lehet, hogy már nincs náluk ilyen lehetőség, most hirtelen nem találtam a honlapjukon). Háznál altatta el az orvos, eljött érte a hamvasztós, én pedig később kimentem utána. Még zajlott a folyamat, amikor odaértem, a konténerbe nem mentem be, nem is akartam. Várakozás közben kaptam egy gyertyát, hogy meditálhassak, kiválaszthattam az urnát, amibe a hamvasztós beletette a kutyám kedvenc jutalomfalatjait is, amiket magammal vittem. Még langyos volt, amikor kézhez kaptam, ezt az érzést inkább ne akard megtapasztalni. Azóta is a polcon van, gondoltam rá, hogy valamilyen dézsás örökzöld ültetéséhez kellene felhasználnom a hamvait, de amennyire nincs érzékem a növényekhez, talán inkább mégsem.
2022. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Nem tudom, szerintem a temetés természetesebb, engem pont az taszít kicsit, hogy elégessem.
2022. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát úgysem jött össze - ez sem -, az elmúlt héten felkutattam minden ilyen helyet, írtam nekik, felhívtam őket, volt aki messze van, nem jön ide, volt aki szimplán visszautasított, volt ahol nem engedték volna hogy ott legyek, nem is volt szimpatikus a hozzáállásuk. Be kell érnem a temetéssel. Méltó módon szerettem volna elbúcsúzni tőle és számomra a hamvasztás ezt jelenti, engem egyáltalán nem taszít, magamnak is ezt szánom, a földbe temetés nem megnyugtató a számomra, mi van ha a következő tulaj kiássa? 😭

De hiába élek megyeszékhelyen. Itt nincs akire rábízhatnám ezt a feladatot.

2022. jan. 14. 14:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de ugyan miért ásná ki?

Bocs a megfogalmazásért, de nagyon gusztustalan és nem higiénikus, pláne ha még tart esetleg a bomlás. Eszébe nem jutna épeszű embernek hozzányúlni, fertőzést is kaphat tőle. Mellesleg hacsak nem mutatod meg neki pontosan, hogy merre van, nem is fogja tudni, az meg életszerűtlen, hogy emiatt felássa a kertet. Ha jön egy tereprendezés, az más, de ennyi erővel nálad meg lehet, egyszer nem lesz hol helye vagy megsérül stb.

2022. jan. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!