Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kukorica darát megfőzve ehet...

Kukorica darát megfőzve ehet a kutya?

Figyelt kérdés
2022. jan. 11. 17:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
Lehetni lehet, csak nem szabad. Ugyanúgy, ahogy a gyerek is le tudja nyelni a pálinkát, meg a vörösbort is (ha odaadod neki, mikor nem néz oda az anyja, meg az apja, akkor aki olyan gyerek, az le is húzza), de nem szabad.
2022. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%
Persze 10-es, zabaltasd csak meg a csokit is a kutyaval “mertekkel”, aztan hatha belehal. Grat.
2022. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
40%
Nem szabad? Én Petcheffel etetem a kutyámat, amit egy állatorvos dolgozott ki, és abból a nyulas menüben kukoricadara az egyik köret. Semmi baja nincs tőle a kutyámnak, szereti és a széklete is rendben van.
2022. jan. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
81%
Az, hogy a kutya húsevő, még nem azt jelenti, hogy kizárólag hússal kell etetni. A ragadozó állatok a jellemzően növényevő zsákmányukat szőröstül bőröstül felfalják a gyomortartalmukkal, azaz a gyomrukban(gyomraikban) lévő különböző emésztettségi állapotban lévő szemes és szálas takarmányokkal együtt. Én részben főzött kaját etetek a kutyámmal, aminek a fele kacsanyak, a másik fele pedig gabona (barnarizs, árpa, zabpehely, búzacsíra, korpa, stb.), és a kutya kiváló egészségi állapotnak örvend. Minden vérvételnél megdícsér az állatorvos, hogy milyen tökéletes a vérképe kutyának. A száraz kutyaeledelek többsége egyébként - főleg az olcsóbb fajták - igen nagy mennyiségben tartalmaz kukoricadarát, mert olcsó alapanyag, de egyébként kifejezetten nincs rá szüksége a kutyának. Attól viszont semmi baja nem lesz, ha egyszer-egyszer feleteted vele a maradékot.
2022. jan. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Utolsó!Köszi szépen.A mi kutyáink is húst rizzsel esznek.Vagy tésztával.Inkább nem adtam neki nehogy baja legyen.😓A kutyaeledelt utáom.Az állatorvos is azt mondta,hanyagoljam.
2022. jan. 12. 09:50
 16/18 anonim ***** válasza:

A szomszédomék mindig (régen) az is adtak a kutyának,meg

konyhai maradékot !

2022. jan. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Igen is lehet neki adni. Én csirkefarhát-kukoricán tartom a kuvaszom. Az előző 13 évig élt ezen a koszton egészségben. Persze kutya függő is, a komondorunk sokkal több húst kívánt. Főtt krumplit is meg tudják emészteni, a hiedelemmel ellentétben és a rizs is jó ballaszt anyag. A változatos természetes étrend mindenképpen jobb mint a kutyaeledelek. Mazsola csoki és még egy két dolog ártalmas, ennek nézz utánna, de ne a itt...
2022. jan. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igazad van,köszi.Végül nem adtam neki,de nekem is úgy rémlik,hogy régen sokan adtak a kutyának,pl.csirkelábbal és imádták.A kutyaeledel kilőve nálunk,mert az egyik meg sem eszi,a másik meg fosik tőle.Ennyit a kutya kajárol.
2022. jan. 28. 06:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!