Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák lehet hivatalosan...

Kutyák lehet hivatalosan póráz nélkül sétáltatni? Mit lehet tenni, ha egy felelőtlen gazda elengedi a harcias kutyáját? Ha megharap mi a teendő?

Figyelt kérdés

Mai nap rámrontott egy németjuhász méretű, ha nem lépek hátra meg is harap..

Ha nem szólok, hogy kösse meg magához se hívja, csak nézi a távolból ahogy szétharap. Gondolom ismeri a kutyáját hogy aggresszív. Bele se merek gondolni, hogy mit csinált volna egy gyerekkel! Idióta annyival letudta, hogy miért megharapta, egyáltalán? Még ő okosít ki engem.


2022. jan. 11. 23:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Hivatalosan kell közterületen a póráz, kivéve futtatóban. Aggresszív kutyáknak szájkosár is ajánlott.

Mit értesz az alatt, hogy okosít ki?

Amúgy jegyzőnek jelezd, facen hívd fel a figyelmet rá

2022. jan. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Kötelező a póráz közterületen.(minden közterület ami nem magán tulajdon.Utca,parkok,erdő,mező,minden.:D)

Ha a kutya agresszív akkor szájkosár is kell.Ráhívhattad volna a közterest.

2022. jan. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Kötelező a póráz, ma én is belefutottam két gyökérbe, de ők nem tudták visszahívni a kutyát, szerencse, hogy a kutyának több esze volt, és értett abból, hogy elzavartam. Persze még a két gyökérnek állt feljebb, amiért mertem szólni.
2022. jan. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Hordj magaddal ecetes vizet sprajben . Azzal lefujod,budos es elhuz a legtobb kutya.


Alapesetben nem illik odamennie jarokelohoz. A gazdanak meg elotte el kell hivnia ilyenkor.

2022. jan. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Amíg sajnos nincsenek megfelelő szankciók (nem az ebtartás szabályai szerinti törvényre gondolok, hanem ennek be nem tartása esetén történő szankcionálásra), addig kár bármit is tenni. Én egy parkban szoktam futni, ahol ezek az emberek előszeretettel veszik le a pórázt a kutya nyakáról, mintha ez valami elkerített kutyafuttató lenne. Több alkalommal fordult elő olyan eset, hogy az elengedett kutya irdatlan sebességgel felém futott, aztán vagy irányt váltott és elment, vagy nekem szaladt, morgott, vagy játékból a franc tudja miért. Ilyenkor általában ráüvöltök, volt olyan is amelyik felé odarúgtam, mert vicsorogva morogva harapni próbált. Természetesen nem találtam el, a kutya meg nem jött tovább mert megérkezett a tulajdonos, aki üvöltve kérdezte tőlem, hogy mit bántom a dögét. Felhívtam a figyelmét a szájkosár és a póráz megfelelő használatára, és megjegyeztem, hogy ezúttal eltekintek a feljelentéstől. A telefonomon megmutattam azt ide vonatkozó passzust (41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról - 17. §), majd tovább futottam. Az edzésem többet ér, mint buta önelégült parasztokkal vitatkozni. Utólag bánom, hogy nem hívtam rendőrt és jelentettem fel, mert szerintem fel se fogta a tette súlyát. Én nagyon megijedtem a dögtől, ő pedig nem értette meg azt, hogy ha a kutyája megharapott volna, akkor bűncselekményt követett volna el. Felelősségteljes felnőtt ember, így nem viselkedhet. Ha így viselkedik, azt büntesse meg a törvény teljes szigorral. Nézzetek vaskalaposnak, de szerintem csak annak lehessen nagytestű ebe, aki ért hozzá, tudja kezelni és nem az állat tartja a őt, hanem ő az állatot.
2022. jan. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező lenne a póráz. Csak piszok sok gazda szarik rá.
2022. jan. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%

A póráz kötelező lenne, ahogy már sokan leírták.


Viszont az egyik legrosszabb reakciód volt a szituációra a hátralépés, inkább úgy lenne helyes írni, hogy a kutya nem harapott meg, annak ellenére, hogy még a félelmedet is kimutattad. Természetesen egy nem kutyásnak egyáltalán nem feladata, hogy ismerje a kutya pszichológiát. A gazda volt egy hatalmas bunkó, hogy nem hívta vissza a kutyáját legalább a kérésre.

2022. jan. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Én is utálom az ilyet, nekem félősebb kistestű kutyám van és utálom, mikor a pofátlan kutyáik rárontanak. Nem feltétlen azért, mert bántanák, de az én kutyám nem szereti az ilyen vehemens dögöket, akik az arcába másznak. Felelőtlen, önző emberek. Vigyék ki az erdőbe szabadon rohangálni a kutyát, ne a városba.
2022. jan. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Erdőbe se, az ilyen ne tartson kutyát, nem kötelező.
2022. jan. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
14%
#9 akkor itt gyakorin miért írják minden kutyás kérdés alá, hogy “engedd el póráz nélkül rohangálni a kutyát, pórázon nem tudja lemozogni magát!”. Szerintem ez nettó bullshit, egy 5-10méteres pórázon is bőven eleget tud mozogni a kutya, kutyafuttatón kívül nem kéne elengedni őket.
2022. jan. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!