Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámat hágja egy másik. Mi...

Kutyámat hágja egy másik. Mi a teendő, mit tudok tenni ennek megakadályozásáért?

Figyelt kérdés

Amikor leviszem -ivartalalanított kan- kutyámat a parkba sétáltatni, a kutyák egy része hágó mozdulatokat tesz rajta. Az enyém próbálja figyelmen kívül az ilyen viselkedést, és a többiekkel játszani. Tehetetlennek érzem magam, főként ha a kutyám tőlem távolabb van kitéve a dolognak. Többször van hogy segítségkérően néz felém a kutyám, én pedig ilyenkor tanácstalan vagyok.


Mit lehet tenni egy ilyen -más kutyát hágó- négylábú esetén? A másik kutya gazdája sok esetben félvállról veszi a dolgot, mobilozik stb. Azaz nem szól bele a kutyája viselkedésébe, sőt neki áll feljebb ha kutyája többedszeri (!) ilyen tettére finoman jelzem neki (a gazdának) hogy hívja el a kutyáját.

Mire van hatásom? Van aki szerint nyugodtan szedjem le róla az ellenfelét ha már nem tudja megvédeni magát. Ha ez rendjén van, akkor mit tegyek pl. nagyobb távolság esetén? Amikor ilyenkor magamhoz hívom a kutyámat, nem jött. Mintha le lenne blokkolva.


Mind a témában jártas szakértői, mind saját bevált tanácsokat örömmel veszek.



2022. jan. 13. 22:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Látszik van hova fejlődnöm kutya megvédésben.


#11: gondolom a gazdája helyett a másik kutyára gondoltál. Ha rögtön a gazdát csapkodom, a kutyája és ő se fogja érteni. Másrészt ,,testi sértésért" (vagy amit belemagyaráz) a rövidebbet húzhatom.

2022. jan. 14. 11:03
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem a 11. válaszoló vagyok.


Szerintem első körben ne pofozgass senkit, semmivel, hanem szólj a gazdának csak úgy oda mész és ráütsz azt se fogja tudni miért csináltad.


Amiért megvéded a kutyádat, ne érezd magad rosszul. Nem is értem igazából, hogy lehet ilyen, hogy nem törődnek azzal, hogy mit csinál a kutyájuk.


Amikor az én kutyám játszik és kissé hevesebb akkor egyből rászólok, ha másik kutya teszi ugyanezt a kutya gazdája is rá szokott szólni, vagy leszedi az enyémről, anélkül, hogy én kérném rá. Elég egyértelműen látszik a kutyákon, ha másik viselkedése már tolakodó.


Nyugodtan szólj a gazdának, -ha már magától nem veszi észre-, ha erre nem kapsz megfelelő reakciót, akkor pedig nincs más lehetőség odamész és leszeded a kutyádról a másikat.


Ha ez miatt bárki rosszat gondol rólad az legyen az ő baja.

2022. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
51%
Legyen nalad egy macska vagy eger es engedd el,miutan porazra tetted a kutyad.
2022. jan. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#10 Ez kva jó, nagyon röhögök. 😂😂😂
2022. jan. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Minek viszed egyáltalán ilyen környezetbe? Fölösleges. Pláne, ha még kényelmetlenül is érzed magad. A többi gazda viselkedésén nem tudsz változtatni, és az ilyen helyeken lévő kutyák 99%-a neveletlen.
2022. jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!