Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barna-fehér pomerániai?

Barna-fehér pomerániai?

Figyelt kérdés

Egy tenyésztő oldalát nézem, azt olvastam, hogy a nem fehér színű pomiknál a fehér foltok és jegyek hibák/kizáró okok.

Mégis előfordulhat az ilyen egy fajtatiszta kutyánál? Mert amikor a kutyákat néztem, találtam egy fehér-barna kutyát. Úgy kell érteni ezt, hogy születhet ilyen kutya is csak azt nem tenyészthetik tovább? Ha nem, miért nem, mivel fajtatiszta kutyáról van szó, és a természet engedi, akkor a standard miért nem?

Soha nem láttam még ilyen pomit, de nagyon édes.



2022. jan. 15. 10:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve most nézem, lehet hogy nem fajtatiszta? Az többi kutyánál fel vannak tüntetve a felmenők, több kép stb, erről még csak egy kép, és semmi más.
2022. jan. 15. 10:07
 2/8 A kérdező kommentje:
Másik ilyen kutyát is láttam náluk, illetve azt olvastam, hogy ilyen, ritka színű pókokat szeretne tenyészteni, akkor ez egy engedett színváltozat?
2022. jan. 15. 10:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Színek: Fehér, Fekete, Kék, Vörös, Grey-shaded, Cream, Cser, Orange, Barna
2022. jan. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Láttam már spicc klubbon ilyen kutyát hobbi kategóriában, szóval létezik.


A véletlen műve, hogy ilyen lesz egy kutya, nem más fajtával keresztezésé. Mikor persze már van egy ilyen, akkor abból nagyobb valószínűséggel lesznek hasonló foltos kutyák. A különlegességre meg mindig van kereslet...


A fehér jegyek kizárása sok fajtánál előfordul, valahol pedig kicsit megengedőbbek, ez inkább hagyomány.


A különleges színváltozatok nem minden esetben jelentik az egészség romlását, uszkárból is van már harlekin, mindenféle tan, yorkiból meg megint rengeteg színváltozat van. Ezt is lehet okosan csinálni, szűrésekkel és házi tk-val. Az fci kiállításokon is megjelenhetnek el nem ismert fajtaként.


Egyszer beszélgettem egy tenyésztővel, akinek van sima és biewer yorkija és szerinte pl a biewer sokkal szociálisabb, társaságkedvelőbb, mint a sima.


A standardek sok esetben nem a fizikai és mentális egészséget, használhatóságot szolgálják, hanem szimplán egy csoport szerinti tökéletes kutyát írják le. Ha más színváltozat nem fér bele, nincs minden esetben logikus magyarázat rá...

2022. jan. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mit takar a házi tk?
2022. jan. 15. 20:27
 6/8 anonim ***** válasza:

tk=törzskönyv


Azért hívom "házinak", mert nem az fci egyik tagszervezete bocsájtja ki, hanem a tenyésztők maguknak vezetik a családfát, így láthatják, hogy az adott kutyák milyen rokonságban vannak egymással, kik a felmenőik és aszerint határozhatják meg a tenyésztési programjukat.


Előbb-utóbb persze létrejön egy szervezet vagy valamilyen csoportosulás, aki felkarolja az adott fajta törzskönyvezését, de amíg nem ismeri el a fajtát az fci, addig hivatalos, fci törzskönyve sem lehet a kutyáknak.

2022. jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De ha nem kap törzskönyvet, akkor nem fajtatiszta. Így is részt vehet kiállításokon?
2022. jan. 15. 22:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Hivatalos kategóriában nem indulhat, de klubbkiállításon pl mehet hobbi kategóriába, ahol ugyanúgy teljes leíró bírálatot (vagy szóbelit) kaphat a bírótól. Címet nem kap, csak egy szép rozettát vagy kupát.
2022. jan. 16. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!