Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a legjobb döntés...

Mi lenne a legjobb döntés ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Nemrég elhunyt egy közeli hozzátartozóm. Volt egy 8 hónapos kutyája. Az én pajtásom 1 éve hunyt el, gondoltam magamhoz veszem ezt a kutyát, más egyébként sem vállalta volna a családból. Nem találkoztam még ezzel a kutyával soha, de a rokonok azt mondták hogy jópofa, virgonc, járt vele az öreg kutyaiskolába is. Az elején félt tőlem a kölyök, de most egy átok. Kérdezősködtem hogy tényleg járt-e vele az öreg kutyaiskolába, kiderült hogy tényleg, hetente. De az a kutya még sétálni sem tud. Úgy húz hogy megfojtja magát. Bicikliseknek, autóknak próbál nekiugrani, alig tudom megtartani. Ugrál, harap is. Játszok, foglalkozom vele, elvan, aztán hirtelen ugrálni kezd és addig harap amíg fel nem menekülök a teraszra. Kék-zöld a kezem, a lábamtól a karomig tiszta vörös karc vagyok, a fognyomok pár helyen be is vannak dagadva. Síkabátban mentem ki eddig, de tegnap leszakított egy rohadt nagy darabot az ujjából. A vicc az egészben, hogy nem agresszívan támad, hanem játékból. Gondolom nem lett leállítva és most úgy gondolja hogy ezt lehet.

Kutyaiskolába így nem merem vinni. Mondjuk az autóba sem tudom berakni.

Tényleg baromi jópofa, mert vannak szép és kellemes pillanataink. Tud ő normálisan is viselkedni.

Szerintetek mi lenne a legjobb döntés ebben a helyzetben? Gondolkodtam menhelyen is már, mert kétlem hogy ilyen viselkedéssel gazdát tudnék neki találni. Nem tudom hogy én mennyit tudok, egyáltalán tudok-e a viselkedésén javítani. Sosem voltam még ilyen helyzetben, elszomorít a dolog.



2022. jan. 16. 13:14
1 2
 1/16 mantis religiosa ***** válasza:
59%
Tudatnod kell(ene) a kutyával, hogy ki a falkavezér.
2022. jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha anyagilag belefér én egy házhoz járós kiképzőt keresnék. Aztán amikor már javul a helyzet viheted kutyaiskolába is.
2022. jan. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
SOS nézze meg egy hozzáértő kiképző. Ebből nagy baj is lehet (vagy nem). Egy találkozás nem olyan drága.
2022. jan. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Kutyaiskolába miért nem mered vinni? Pont ez lenne a megoldás.
2022. jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Azért egy 8 hónapos kutya még bőven nevelhető, harapdálást nem szabad hagyni, tudatni kell vele hogy te vagy a falkavezér és ilyet nem tehet meg.

A gondja a kutyának szimplán a neveletlenség, érdemes elvinni kutyasuliba, vagy pedig utánnanézni interneten hogy hogyan lehet leszoktatni ezekről a viselkedésekről.

2022. jan. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltad már elkezdeni nevelni (minden nap, vagy legalább minden másnap 1-2 hónapon keresztül legalább, és nézni, hogy van-e változás), vagy egyből a menhely jutott eszedbe?

Hozzánk is került így egy növendék neveletlen kutya, átnevelni nehezebb, mint tiszta lappal építeni az alapokat, de nem lehetetlen. Nem kell más módszer, csak nagyobb szigor és több türelem.

2022. jan. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Még egyáltalán nem vagy elkésve. De NE halogasd a szaksegítséget!
2022. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Próbáltam nevelni igen. Az ült tudja, hajlandó is megcsinálni. Ha kaját lát, akkor figyel és csinálja.

Kutyaiskolába azért nem merem vinni, mert nem tudom hogy viselkedik más kutyákkal. Nem láttam még és nem szeretném ha baj lenne. Kinéztem már egy iskolát egyébként, mindenképpen szeretném felhívni őket és megbeszélni ezt, hogy így vihetem-e. Vettem direkt egy nagyobb boxot neki. Igyekszem megtanítani, hogy menjen bele.

2022. jan. 16. 13:44
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Az, hogy az előző gazda kutyaiskolába vitte semmit sem jelent. Ők nem tesznek csodát, megmutatják, elmagyarázzák, hogy neveld a kutyát, de a lényeg rajtad múlik. Mint az iskola, hiába mondja el a tanítónéni, hogy számold ki mennyi 2+5, ha te otthon ezt nem tanulod meg magadtól.

De, 8 hónapos nevelhető. Az ugrálás, harapdálás nála játék, ő ezekszerint durván szeretne játszani, ezt pedig tiltani kell. Hogyan? 2 kutyám van, abból az egyik dettó ilyen volt, ugrált, harapott, kiszakította a nadrágomat stb. A követekező ilyen esetnél amikor odaharapott, v rámugrott jól telibe ordítottam a képét, h NEM majd kapott egy sallert. Nem erősen, csak érezze. Ennyi. A következő esetnél megint ez volt! Amikor már láttam, h ugrani készül leordítottam, h NEM és amikor ez blokkolta, azonnal nagyon nagy dícséret és jutalom falat volt a jussa. 2 hét alatt kineveltem belőle a hülyeséget, és azóta se csinálja. De ehhez minden nap, 2x45 percet legalább foglalkoztam a kutyával, hétvégén 3x45 percet. Ez idő alatt volt kicsi játék de amúgy végig engedelmességi feladatok voltak. Nem volt egyszerű, főleg reggel meló előtt felkelni és kimenni a kutyához, de igenis csináltam, és meg lett az eredménye.

Sajnos kutyát nevelni nem könnyű, főleg a konokabb fejűeket, de nem lehetetlen feladat. A legfőbb, h nem szabad feladni. Tuti, h az első héten szinte nulla eredménye lesz amit próbálsz megtanítani neki, de idővel megérti. A fontos, h mindig legyen jutalmazás, a kutya tudja mi a jó és mi nem az. Legyél erélyes, diktátor van kutya akinek ez kell!

2022. jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Részvétem, Kérdező.


Viszont a kutya is elvesztett egy családtagot, és az egész addigi életét. Ráadásul egy hormonális kamasz. Szóval nekem ne csodálkozz, hogy nem éppen illedelmes a viselkedése.


A kutyaiskoláról két dolgot fontos tudni.

1. A kutya nevelése egy hosszú folyamat. Egyrészt ötleted sincs hol tartottak a folyamatban, másrészt arról se tudsz semmit, hogy milyen módszerrel tanultak (baromi nagy különbségek vannak.)

2. A kutya alapvetően azzal működik együtt, aki tanította (kivéve: terápiás kutyák és olyan kutyák, akinek a gazdija odafigyelt arra, hogy mindenkivel dolgozzanak). Annyi helyzeti előnyöd lehet, hogy ha a feladatokat ismeri, akkor gyorsan át lehet venni veled is.

Csodálkozol még, hogy nálad nem működik a kutya?


A kutyával úgy lehet a lehet a legegyszerűbben kapcsolatot teremteni, hogy közösen tanultok és közösen kalandoztok: sétáltok, túráztok, hobbiztok, sportoltok.

No, a leírásod alapján ezek közül pont semmi nem történik meg (na jó, a séta annyira limitáltan, hogy másik kutyát még nem láttatok), szóval ne csodálkozz....


Azt tudom javasolni, hogy hívj egy házhoz járó kiképzőt. A box tréningben is tudna segíteni. Kutyás tapasztalat ide vagy oda, rád férne az azonnali segítség.

2022. jan. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!