Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a legjobb döntés ebben a...

Mi a legjobb döntés ebben a pénzügyi helyzetben?

Figyelt kérdés

Párommal még nem vagyunk házasok, de már 4 éve együtt vagyunk.

A felállás a következő: Nekem van egy lakásom, amin bár van lakáshitel, de viszonylag kicsi a törlesztőrészlete.


Párom velem él, már a lakás megvásárlása előtt is együtt éltünk albérletben, de lehetőségem volt megvenni ezt, és már eleve alkalmas családi életre is, tehát a lakhatásunk meg van oldva akkor is, ha gyerekünk lesz.


Párom közben örökölt, és most van 14 millió forint készpénze. Gondolkozik, hogy mi lenne a lehető legcélszerűbb ebben az esetben. Pl. ingatlant venni, és azt kiadni, valami rossz állapotú kecót venni és felújítgatni, majd eladni, vagy esetleg valami egészen más dologba fektetni?


Ő keresgél ingatlanokat, de nyilván ez a 14 millió forint nem egy nagy összeg, hitelt pedig nem nagyon szeretne.


Nem vagyunk jártasak megtakarításban, mi lenne a lehető legkézenfekvőbb, ha neki a lakhatása megoldott?


Illetve családalapítási szándékot figyelembe véve, mi lenne a legjobb döntés? Semmiféle babavárót, vagy ilyesmit nem vettünk eddig igénybe.


2021. máj. 16. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Mindent a feketere!
2021. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:D ennél azért szeretne óvatosabb lenni!
2021. máj. 16. 21:36
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem a profit a lenyeg, akkor ingatlan. Ha a profit a lenyeg... akkor is.
2021. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Kölcsönadja neked olyan kamatra, mint a hiteled thm-je. Számodra nincs különbség, ugyanakkora marad a törlesztőd, csak ezentúl neki fizeted - neki viszont szinte biztosan nagyobb hozamot ad az államkötvénynél.
2021. máj. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

1. Vegyen a párod egy lakást annyi hitellel, hogy a törlesztőt mindenképpen fedezze a bérleti díj, így amint letelik a hitel, lesz egy nagyobb értékű tehermentes lakása.


2. Ha 5 éven belül tervben van a baba, házasodjatok össze és vegyétek fel a babavárót, ezzel az összeggel megtoldva vegyetek lakást kiadásra.


3. add el a lakásodat, fizesd ki a hiteledet és a meradék pénzből + a párod örökségéből vegyetek egy szép, igényes, közös, tehermentes otthont olyan helyen, ahol tartja az értékét az ingatlan. Ha tervben van a baba, házasság után fel lehet venni a CSOK-ot is, úgy illetékmentes lesz a vásárlás.


4. Amíg nem tudja a párod, mi legyen a pénz sorsa, rakja MÁP Pluszba, ha bent hagyja a pánzt 5 évig.


5. Vegyen a párod pl garázsokat, és adja bérbe.

2021. máj. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Ha nincs kedvetek mégegy lakással nyűglődni, mégegy hitel kéne hozzá stb., akkor két lehetőség van. Az egyik az állampapír. Kvázi félre van téve, amíg szükség nem lesz rá, legalább az értékét tartja.

A másik lehetőség, hogy kifizetitek belőle a hiteledet, cserébe tulajdonjogot kap a lakásodban arányosan. És szerintem ez a legtisztességesebb, hiszen tudni kell, hogy az örökség sosem lesz közös vagyon, ellenben ha ott gondolkodtok családalapításban, szükség lesz felújításra, új bútorokra stb., amennyiben mindkettőtöknek van tulajdonjoga, akkor kevésbé problémás, ha mindketten áldoztok erre a lakásra. Persze addig nincs gond, amíg nincs gond...

Hosszútávon, ha közösben gondolkodtok, akkor szerintem a meglévő lakás tehermentesítése a legjobb befektetés.

2021. máj. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mennyi ötlet, nem is rosszak. A MÁP tényleg jól hangzik, tekintve, hogy valójában már 2 éve rendelkezésére áll az összeg, de csak sima folyószámlán, és lássuk be, a 2 év alatt is rohamosan csökkent az értéke..
2021. máj. 17. 10:55
 8/9 A kérdező kommentje:
Az én hitelemmel szerintem nem éri meg foglalkozni, mert egyrészt a lakást is alkalmi vételként, ténylegesen jó áron vettem, illetve jelentős kamatkedvezményt is kaptam 10 évig fix felállásban. Így is be fogom tudni tervek szerint törleszteni az egészet az első kamatfordulónál, ha megéri.
2021. máj. 17. 10:57
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom hol éltek, de BP-n Örs, Köki környékén már van 19-20 körül 35 nm panel, amit legalább 100ert ki lehet adni.


Arra 5 + esetleg 1-2 millió felujuastra kellene felvenni, aminek a törlesztője 10 évre a bérleti díj lenne kB.


Nyilván kérdés mennyire akartok macerát. Szerződés, idióta bérlők, rendszeres csekkolás....


Esetleg garázs vásárlás, kiadás a feléből. Másik fele MÁP

2021. máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!